За наші з вами кошти – хто купував, що купував, у кого і за скільки ?

Нам часто кажуть: “Для чого ви це публікуєте? Воно ж у відкритому доступі! Люди самі знайти можуть”.

Кажуть це саме  чиновники, яким, очевидно, не на руку ці наші публікації. Бо чиновники добре знають: навіть якщо так вже склалось, що та чи інша інформація потрапила в мережу у відкритий доступ – їхній виборець не обов’язково це прочитає. В силу зайнятості або незнання того, де цю інформацію шукати. А ось якщо вона вже зібрана, в газеті – інша справа.

Тому сьогодні поговоримо про закупівлі. Відкриємо завісу того, хто купував, що купував, у кого і за скільки за наші із вами кошти – кошти платників податків.

Дрогобич

Виконавчий комітет Дрогобицької міської ради, згідно з аналітикою 007.bi, з початку цього року, окрім поточних різних платежів різним державним установам, здійснив закупівлі на такі суми:

Понад 386 тисяч гривень було перераховано різним ФОП;

109 тисяч гривень – Радіо «Франкова земля»;

94 тисяч гривень – часопис «Галицька зоря» тощо.

Тобто, якоїсь очевидної грандіозної «зради» тут нема.

А тепер розглянемо таку цікаву структуру, як Департамент міського господарства.

Згідно з тією ж аналітикою, з початку року Департаментом були здійснені такі платежі:

ШБРУ 65 – два мільйони 293 тиссячі 986 гривень  (вул.Самбірська);

ТзОВ «Білдерпоінт» – один мільйон  282 тисячі гривень (фірма оточення нардепа Дубневича, здійснює капітальний ремонт вулиці  П. Орлика (від ПК 0+00 до ПК 8+43) та будівництво кладовища);

ПП Дрогобич Шляхрембуд – один мільйон 152 тисячі гривень  (фірма, щодо якої торік було чимало  претензій);

КП «ЖЕО» –  456 тисяч гривень;

ФОПи  – 608 тисяч гривень;

ПП «Дорсервіс» – 374 тисячі гривень;

ТОВ «Фаза плюс» – 143 тисячі гривень  (попередня оплата за реконструкцію ліфта, здійснена ще у березні нинішнього року).

Тобто, це ми розглянули найбільші (крім держустанов та комунальних виплат) платежі Департаменту з початку цього року.

А що Департамент планує нам із вами поремонтувати? Про це знає ПроЗорро.

Отож, публікуємо проекти, суми, і назви фірм-виконавців. Все для того, щоб кожен із вас міг прослідкувати, чи проведено ці роботи, і чи зроблено їх якісно.

 • Капітальний ремонт пасажирського ліфта вантажопідйомністю 320 кг. реєстраційний № Л-1716 в будинку № 94 (третій підїзд) по вул.Самбірській, м. Дрогобич (вартість ремонту 84 тиссячі  760 гривень), виконавець – КП «ЖЕО».

 • Капітальний ремонт пасажирського ліфта вантажопідйомністю 400 кг. реєстраційний № Л-4049 в будинку № 108/1 (перший підїзд) по вул.Самбірській, м. Дрогобич (вартість ремонту 52 тис. 103 грн), виконавець – КП «ЖЕО»

 • Капітальний ремонт пасажирського ліфта вантажопідйомністю 400 кг. реєстраційний № Л-5430 в будинку № 15 (перший підїзд) по вул. Є. Коновальця, м. Дрогобич (вартість ремонту 58 тис. 366 грн), виконавець – КП «ЖЕО»)

 • Модернізація (реконструкція) пасажирського ліфта по вул. Стрийській, 105 м. Дрогобич. Тут вартість суттєво більша – 477 тис 549 грн. Виконавець – ТзОВ Фаза плюс» (місто Бурштин). Виконавцю уже перераховано понад 140 тис.грн.

До слова, в мережі ми знайшли сайти, які пропонують встановлення “з нуля” пасажирських ліфтів за суму від 304 тис. грн. Отже, на Стрийській, 105 цього року за вказані кошти (477 тис. грн) мав би з’явитись новесенький ліфт з новими комплектуючими. Чи буде саме так – слідкувати мешканцям.

Крім ліфтів, Департамент прозвітував про укладені договори на поточний ремонт доріг у місті. Зверніть увагу: в кожному договорі лише трохи бракує до 200 тис. грн. Що це означає? Як роз’яснив агент «ПроЗорро» Мирослав Сімка, в поточному рeмонті 199 тис.грн – цe звіт, а 200 тис.грн – відкриті торги.

Отже, у вказаних договорах має місце ручний розподіл коштів, адже суми менші за 200 тис. грн, отже , на торги вони  не йшли.

На майже два мільйони гривень, які в Департаменті поділили вручну, планують такі роботи:

 • Поточний ремонт дороги по вул. О. Вишні від будинку № 22 до будинку № 36 в м. Дрогобич . Виконавець -ТзОВ Дорсервіс (Стебник). Сума – 178 тис.грн.

 • Поточний ремонт внутрішньо квартальної дороги біля будинку 15/4 по вулиці Коновальця в м. Дрогобич на суму 179 тис.944 грн. Виконавець – ПП «Дрогобич Шляхрембуд» (саме ця фірма минулоріч ремонтувала вулиці Бориславську та Горішню Браму.

 • Поточний ремонт дороги на вулиці Самбірській в Дрогобичі на суму  199 тис.910 грн. Виконавець – ПП «Дрогобич Шляхрембуд»

 • Поточний ремонт дороги на вулиці Чорновола в Дрогобичі на суму 199 тис 931 грн. Виконавець той же.

 • Поточний ремонт дороги на вулиці Курбаса в Дрогобичі на суму 173 тис. грн. Виконавець той же.

 • Поточний ремонт дороги на вулиці Горішня Брама (від будинку № 153 до будинку № 165) в Дрогобичі на суму 196 тис. 145 грн. Виконавець ПП «Геогалбуд» (Львів – Долина)

 • Поточний ремонт дороги на вулиці  22 Січня (від будинку №97 до перехрестя вулиці  Наливайка) в Дрогобичі на суму 196тис.грн. Виконавець ТзОВ «Дорсервіс» (Трускавець-Стебник, про цю фірму читайте нижче, в розділі “Трускавець”)

 • Поточний ремонт перехрестя вулиць 22 Січня – Володимира Великого в Дрогобичі на суму 199 тис 806 грн. Виконавець ПП «Дрогобич Шляхрембуд»

– Поточний ремонт вулиці Шептицького в Дрогобичі на суму 199 тис 994 грн. Виконавець ТзОВ Інфошина. Цікаво, що це ТзОВ зареєстроване за тією ж адресою, що й ПП «Дрогобич Шляхрембуд» – Д.Галицького, 1, засновники –  Наполеон Наполеонович Джанашія із міста Волочиськ, що на Хмельниччині та Гела Кіріа  зЧернівців.

– Поточний ремонт дороги на вулиці  Війтівська Гора вДрогобичі на суму 199 тис 823 грн. Виконавець ПП «Дрогобич Шляхрембуд»

І наостанок  до теми доріг дійсно маленький поточний ремонт: поточний ремонт дороги на вулиці  Копистянського в м. Дрогобич на суму 57 тис. 387 грн. Виконавець – фізична особа – підприємець  Наталія Йосипівна Флюнт.

Також департамент планує провести капітальний ремонт контейнерних майданчиків. Договір  на виконання цього завдання складає 260 тис. 652 грн, і укладено його із ПП «”Карпати- Будінвестсервіс”. Вказана фірма створена наприкінці 2016 року, її співзасновником і керівником є депутат міської ради Сергій Оленич.

Трускавець

Курортний Трускавець – місто не з бідних, тому періодично може собі дозволити утримувати дорожню інфраструктуру в непоганому стані. В порівнянні з більшістю українських міст, дорожнє покриття в Трускавці справді не найгірше, проте в мешканців є прагнення до кращого. Є в місті й чимало вулиць, які вже десятиліттями чекають на ремонти.
Моніторинг витрат на утримання дорожньої інфраструктури від початку 2017 року трускавецькою владою дав нам наступні результати:

23 березня 2017 року Управління ЖКГіБ Трускавецької міськради оплатило ТзоВ Дорсервіс:

 • 545 тис грн., як авансовий платіж за капітальний ремонт вулиці Бандери від санаторію Шахтар до вул. Помірецької;

 • 17 тис 775 грн., за поточний ремонт вулиці Джерельної

 • 15 тис 959 гривень за виконані роботи по поточному ремонту вул. Суховоля
  У ТзОВ Дорсервіс кінцевим бенефіціарним власником (контролером) підприємства є Едік Грачикович Амірахнян , Україна, Одеська область,  Комінтернівський район, село Крижанівка. Цікавий факт, що серед засновників цього  підприємства вказане сумнозвісне, збанкрутіле КП “Наше місто”, генеральним директором якого свого часу був теперішній заступник міського голови Олексій Балицький. Частка КП Наше місто в статутному фонді підприємства складає – 10 тис. грн., ще 10 тис. грн. статутного фонду належать –  Богдану Миколайовичу Виннику, 20 тис. грн. – Стерніцькій Анжелі Володимирівній, та 60 тис. грн. внесок власника – Едіка Грачиковича. В сумі статутний фонд підприємства складає 100 000 гривень.

Відповідно до даних, вказаних в системі Prozorro, ТзОВ Дорсервіс також виграло тендери на:

 • 170 тис 582 грн. – поточний ремонт вулиці Сагайдачного;

 • 92 тис 162 грн – поточний ремонт вулиці Данилишиних.

15 травня, згідно з інформацією, розміщеною на Prozorro, завершився тендер на капітальний ремонт вулиці Стебницької в Трускавеці, переможцем якого стало ТзОВ “БУДІВЕЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО “ЛЮБІНЬСЬКЕ”, яке погодилось провести роботи за найнижчою ціною – десять мільйонів 200 тисяч гривень. Статутний капітал підприємства складає одну тисячу гривень, а єдиним засновником та власником є  Юрій Васильович Михальчук. Він же ж фігурує й у вище згаданому (у Дрогобичі) ПП “Дрогобич Шляхрембуд”, та низці інших фірм.

Ще незавершеними є тендери на проведення поточного ремонту внутрішньо-квартальних проїздів біля житлових будинків по вул.Бориславська, 38-40 та біля житлового будинку по вул.Бориславська,44.

П.С. У наступних номерах МД розповімо про закупівлі Стебника, Борислава, Дрогобицького району

Марія КУЛЬЧИЦЬКА, Марко ФЕДОРЕНКО, Медіа Дрогобиччина №2 (16) від 26 травня

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *