Дендропарк таки в місті буде

  •  
  •  
  •  
  •  

Днями у стінах Вілли Раймонда Яроша було презентовано масштабний проект – Дендропарк у Дрогобичі. Ідея  створення цього  проекту належить кандидатові біологічних наук, доценту кафедри екології та географії  біологічного факультету Миронові Цайтлерові, якого підтримала декан факультету доцент Світлана Волошанська і бельгійські партнери, які сьогодні знову   перебувають у Дрогобичі. Зокрема своє сприяння готові надати почесний доктор  нашої альма-матер Патрік Беллінк і Іван ван Галле.

Мешканцям нашого міста пропонують створити комфортну зону для відпочинку, а також креативну територію для ознайомлення з рідкісними видами дерев, кущів та інших зелених насаджень.

«Ми вже почали певні робити, а саме розчистили території, котра була страшенно забрудненою, правда, зовсім нещодавно хтось незаконно захопив собі уже невеликий шматок зеленої території.  А взагалі, ми  дуже хочемо, аби міська влада передала цю землю у наше користування, бо лише тоді ми зможемо там створити чудову еко-зону, перший в нас  дендропарк. Усе сміття, котре збираємо ми в жодному разі не палимо, бо це забруднення повітря і довкілля загалом. Було б,звісно, добре, якби комунальники бодай якось долучались до прибирання цієї ділянки» – говорить заступник декана з навчально-виховної роботи, кандидат сільськогосподарських наук, доцент Тарас Скробач.

Протягом двох років викладачі   біологічного факультету ініцінюють ідею впорядкування та облагородження зеленої зони, котру ми сьогодні можемо бачити у ненайкращому становищі. Однією з цілей такого проекту є відновлення та збереження історичної пам’ятки  – вілли Раймунда Яроша,  а також – домогтися ще більшої привабливості усього цього пам’яткового комплексу.

«Створення дендропарку на території  Раймонда  Яроша – це не є певний  конкретний проект, це – одна з можливих концепцій створення подібного об’єкту. Це велика ідеологія, котру ми бачимо і котру хочемо показати іншим. Створення зелених насаджень з  елементами інсталяцій з урахуванням  багатої та різноманітної історії нашого регіону, а також екологічних інновацій, котрі виконуватимуть просвітницьку функцію  – ось головна мета  нашого проекту» розповів Мирон Цайтлер , який дуже докладно представив проект майбутнього  дендропарку, в якому буде п’ять зон, і який мав  би стати  зеленою оазою в місті, як сьогодні за рівнем озеленення посідає на Львівщині останнє місце.

Варто нагадати, що пан Мирон зі своїми студентами реалізовує й інші цікаві проекти. Віднедавна тут сортують побутове сміття й навіть для потреб свого навчального підрозділу заробляють певні кошти. Також створили «гуртожиток редуцентів» для переробки органічних відходів. До слова – в майбутньому дендропарку буде, окрім іншого, «гуртожиток комах», й ідея належить тому самому невтомному доцентові Цайтлерові.

Та все ж останнє слова – за владою та радними, котрі вперто не надають земля в користування університетові для створення дендропарку.

Леонід ГОЛЬБЕРГ, Єва РАЙСЬКА

Світлини Маші Тяжкун