Хочете бути здоровими? Тоді настав час руйнувати стереотипи!

Про здоров’я сьогодні не говорить тільки ледачий, навколо самі «експерти», котрі «точно – точно» знають, що потрібно робити кожній людині для того, щоби бути красивою та щасливою.

Саме з легкої руки таких псевдофахівців багато хто із нас морить себе голодом, відмовляється від солодкого, заливає у свій шлунок рекомендовані два літри води щодня, але обіцяного здоров’ячка чомусь так і не видно.

Разом із Оленою Пономарьовою, дієтологом та персональним тренером, ми відібрали п’ять найпоширеніших стереотипів про здоров’я, правильність яких, зазвичай, ніхто не піддає сумніву.

Міф 1. Вісім склянок води – денна норма для кожної людини.

Спростування: воду безперечно треба пити, але для кожної людини  ця норма індивідуальна і розраховується у співвідношенні 30-40 міліграм води на кілограм ідеальної ваги.

Важливо розуміти, що не вся вода є придатною для споживання: не рекомендується пити газовані напої, а ще варто зауважити, що вода має показник лужності PH через те, що найбільша проблема сьогодення це максимально забруднений і зашлакований  організм, то пиття нелужної води справу не покращить, ви не станете більш здоровими від її споживання.

Міф 2.  Солодке – найгірший ворог для тонкої талії!

Спростування: десерти також бувають різні – тортики з кілограмами цукру, білої рафінованої муки та дріжджів, звичайно, шкідливі, саме вони і викликають процеси окислення в організмі, з якими ми намагаємось боротися хорошою водою, але завжди можна зробити смачні, солодкі та, що найважливіше,  корисні десерти своїми руками. Рецептів багато, цікаві добірки я публікую на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook під назвою easydiet4you.

Міф 3.  Корисна їжа дуже дорога, недоступна і її довго готувати.

Спростування: якщо ми маємо на увазі корисну їжу з екологічних крамниць, то, звісно, вона буде дорожчою від звичайної, але тільки через те, що для її виготовлення використовують набагато більший ресурс, оскільки така їжа не стоїть на конвеєрі масового виробництва. Проте корисну їжу можна знайти і на полицях звичайних магазинів, тоді ваше харчування жодним чином не коштуватиме дорожче, оскільки ви просто купуєте інші продукти, більш корисні для здоров’я..

А щодо часу приготування, то корисну й збалансовану їжу готують так само швидко, Я не бачу тут різниці, якщо тільки ми пачку чіпсів не називаємо їжею, тут буде важко конкурувати в швидкості.

Міф 4. Не їж після 18 години  – струнким будеш!

Спростування: їсти треба не пізніше ніж за три  години до сну, але також не забувайте, що і спати потрібно вкладатись не пізніше 22 години, оскільки саме тоді найактивніше відбуваються відновлювальні процеси, а ще виділяється гормон мелатонін, який відповідає за нашу молодість.

Якщо ми повечеряємо пересмаженим шматком свинини з пересмаженою на рафінованій олії картоплею, залиємо це все кетчупом чи майонезом і завершимо трапезу чіпсами чи печеньками з алкоголем, то 18 година тут не допоможе – ми все одно будемо в групі ризику серцево-судинних захворювань, також ми ще на крок наблизимось до решти страшних недуг таких як діабет, панкреатит, холецистит, виразка, рак тощо.

Міф 5. Хто рано встає, тому Бог дає

Спростування: прокидатись вранці звичайно корисно, але за умови що ви вчасно лягли і поспали хоча б вісім годин. Тому  й лягати потрібно не пізніше 22 години, адже тоді ми можемо спокійно прокинутись о шостій чи о сьомій ранку.

Окрім того ви отримаєте набагато довший, а отже і продуктивніший день, більшість успішних та заможних людей нашого світу прокидаються рано, тож маємо хороший приклад.

У гонитві за молодістю і здоров’ям ми, зазвичай, прагнемо швидких результатів і хапаємося за будь–яку можливість досягнути бажаного ефекту, не замислюючись про те «а чи справді воно нам потрібно?»

Олена Пономарьова говорить так: «Якщо організм очищений і приведений до ладу, якщо білкова і жирова маса тіла в нормі, тоді келих вина чи шматочок торта нам не здатні нашкодити, але так само, коли організм забруднений, тоді і склянка найчистішої та найкориснішої води не допоможе.»

Отже  робімо висновок: щоб почуватися добре, змінювати  потрібно все в комплексі – споживання їжі, води, кількість фізичних навантажень та спосіб мислення.  Лише тоді можна досягнути по-справжньому відчутних результатів.

Уляна Салій, Медіа Дрогобиччина № 1 (15) від 12 травня

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *