Нас об’єднує “Одне небо”

Діти з Дрогобича, Авдіївки та Станиці Луганської хочуть реалізувати спільний проект

Поміж проектних заявок, поданих на конкурс соціально-культурних проектів у Дрогобичі серед громадських організацій та громадських спілок, є чудовий задум дітей з Дрогобича, Авдіївки та Станиці Луганської, які були учасниками “Школи лідера та мистецтв”. Ця навчальна платформа створювалася в рамках фестивалю “Велика Гаївка – 2017” і була гарною нагодою для учнів отримати нові знання в обраному напрямі (журналістика, фотографія, театр тощо), поспілкуватися з фахівцями, розвинути таланти  та якості, необхідні для особистісного зростання, а ще стати організаторами самого заходу. Як бачимо, їхні старання не були марними, а плоди успішної співпраці є корисними для всіх.

Проект з промовистою назвою “Одне небо” має на меті розміщення муралів  у трьох згаданих на початку містах (мурал – це стінопис, художній розпис зовнішніх стін будинків у міському просторі. Україна активно переймає світовий досвід у сфері вуличного мистецтва.  До речі, у Стрию за ініціативи містян декілька будівель уже перетворили на яскраві арт-об’єкти. – І.В.).

Аріна Дробашко, школярка з Авдіївки й ініціатор проекту, розповіла нам, що вони збираються намалювати карту зоряного неба з особливим сузір’ям у формі України. Проте в різних містах будуть відтворені різні частини цієї карти. Поруч з ними буде розміщене цілісне зображення, щоб кожен зміг побачити цей надзвичайний символ єднання. Таким чином, у кожному місті буде свій шматочок одного неба, з найяскравішими зірками, які позначатимуть  Дрогобич, Авдіївку та Станицю Луганську.

Спільна діяльність, на кшталт цієї, є найкращим підтвердженням, що ми згуртовані та непереможні, адже вона налагоджує стосунки, знищує стереотипи, робить нас друзями, а друзі одне в одного не стріляють. Символічним також буде одночасне проведення флешмобів (масових акцій) як завершення проекту та засіб популяризації ідеї єднання.

У Дрогобичі проект втілюватиме молодіжна ініціатива «Інше місто» за підтримки ГО «Галицька Варта». Кожен охочий теж зможе долучитися до реалізації проекту: підтримати створення муралів фінансово, через портал “Спільнокошт” (інформація з’явиться згодом). Зараз триває пошук партнерських організацій і меценатів у містах на Сході України. Керівник військово-цивільної адміністрації Авдіївки, Павло Малихін, уже пообіцяв допомогти у здійсненні задуму.

Назар Лобський, школяр з Дрогобича та координатор проекту, зазначив: “Ми маємо чудові ідеї, для реалізації яких треба не так уже й багато: лише підтримка та створення сприятливих умов для їхнього втілення.  Ідея муралу – це шлях до єдності, розуміння, що над нами одне небо,  що всі ми – від Сходу до Заходу – діти однієї країни”.

Переможців конкурсу оголосять уже 30 травня.

Маємо надію, що до фінансування проекту “Одне небо” долучаться  Дрогобицька міська рада, а також доброчинці, й він стане продовженням масштабних позитивних змін у житті нашого міста й усієї України.

Ірина ВОЛОЩАК, Медіа Дрогобиччина №1 (15) від 12 травня 2017

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *