І в Броницю, і в Борислав теж: 580 тонн львівського сміття щодня возитимуть на полігони області, – Меморандум

21 квітня у Львівській ОДА керівники Львова, області та мери 20 міст Львівської області підписали меморандум про співпрацю щодо прийому львівського сміття на полігони області.

Декларацію підписали голова ЛОДА Олег Синютка, заступник голови Львівської облради Андрій Білоус та міські голови міст Львівщини. Підписання відбулося у присутності віце-прем’єр міністра Володимира Кістіона, який якраз перебуває з робочим візитом на Львівщині, – передає кореспондент IA ZIK.

В.Кістіон назвав цей день «знаковим для львівської громади», адже знайдено проміжний консенсус щодо львівського сміття, що дасть змогу міській владі Львова знайти вирішення проблеми по суті.

Як зауважив голова ЛОДА О.Синютка, полігони Львівщини кожного дня після Грибовицької трагедії приймали більшу чи меншу кількість сміття зі Львова, тричі ЛОДА брала на себе вивезення сміття з обласного центру. З його слів, у меморандумі йдеться не тільки про вивезення сміття, а й про фінансову підтримку полігонів Львівщини та місцевих громад.

На це, як додав заступник голови Львівської облради Андрій Білоус, буде скеровано 30 млн грн з обласного екологічного фонду та 70 млн грн з міського бюджету Львова. Кошти підуть на рекультивацію полігонів та соціальні потреби громад.

Мер Червонограда Андрій Залівський звернувся до віце-прем’єра В.Кістіона з проханням передбачити із держбюджету кошти для полігонів Львівщини, які прийматимуть львівське сміття.

Час дії меморандуму – два роки. Відповідно до оприлюднених обсягів захоронення ТПВ, найбільшу кількість львівського сміття прийматимуть Новояворівськ (80 тонн на добу), Самбір (70 тонн), Миколаїв (60 тонн) та Дрогобич (50 тонн). Менші обсяги відходів зі Львова поїдуть до Червонограда (40 тонн), Стрия (40 тонн), Золочева (30 тонн), Борислава (30 тонн), Буська (30 тонн), Сокаля (30 тонн), Бродів (20 тонн), Жидачева (20 тонн), Радехова (20 тонн), Белза (10 тонн), Великих Мостів (10 тонн), Мостиськ (10 тонн), Перемишлян (10 тонн), Рави-Руської (10 тонн), Старого Самбора (10 тонн). Усього – 580 тонн. Приблизно така кількість відходів продукується у Львові щодня.

Фото: Микола Тис/ZIK

Від редакції: нагадаємо, що і у селі Брониця, куди свої ТПВ звозить Дрогобич, і у м.Борислав активісти висловлювались різко проти додаткових навантажень на сміттєзвалища. У Брониці мотивували тим, що ресурс полігону давно вичерпано і територія, яка перебуває реально під сміттям, перейшла усі дозволені межі. У Бориславі – тим, що потенціалу полігону залишилось небагато , і тому перевантажувати його є недоцільно. Тому і у Брониці, і у Бориславі люди блокували заїзд на полігони “чужого” сміття. 

Чи вдасться мерам, зокрема Дрогобича і Борислава, виконати підписане в Меморандумі – запитання риторичне.

Чи вказаний Меморандум вирішить проблему Львова у вказаних умовах – теж.