Мільйон триста, мільйон двісті: «роздроблені» і нещасні

Це у суботу ввечері сніг почав падати. А до суботи у Дрогобичі місцями лежало болото, і поміж болотом велися різні роботи.

Роботи тривали на ділянках доріг, які у Дрогобичі уже обросли легендами: вулиця Ковальська, вулиця Бориславська і вулиця Горішня Брама. Їх ще до снігопаду я встигла об’їхати і на власні очі побачити, що коїться, поспілкуватися з працівниками.

Отож, вулиця Ковальська. Кілька молодиків з лопатами рили траншеї на досить пристойній бруківці, покладеній десь рік тому,  щось  там прокладали і заливали бетоном, в який раз-у-раз «влітали» містяни (адже поруч – ринок, і рух на вулиці дуже інтенсивний).

На моє запитання щодо того, звідки вони, хлопці повідомили що зі Львова. Яку фірму представляють, кажуть, не знають. На запитання, як оформлені їхні трудові відносини, віджартувались, що зараз пів України неоформлені працюють, а на роботу у Дрогобич потрапили, прочитавши у Львові в газеті оголошення про те, що у Дрогобич треба працівників «лавки ставити, бруківку класти».

 Сміх-сміхом, але на цей об’єкт з міського бюджету має піти понад мільйон гривень. Спочатку проект передбачав видатки у сумі 822 тис.грн, але 13 жовтня  відбувся перегляд кошторису – і він зріс ще на 445 тис.грн. Тобто, сумарно має бути виділено понад 1 млн.200 тис грн., і підуть вони, що цікаво, по різних класифікаторах: капремонт і ремонт з реконструкцією.
Станом на середину листопада актів виконаних робіт уже подано в Департамент міського господарства Дрогобицької міської ради на суму понад 650 тис.грн. Виконавець робіт – уже відома «Ні корупції!» фірма зі Львова «Біолбуд» зі статутним капіталом в 1 тис.грн, зареєстрована влітку ц.р., засновник – міліціонер Олег Білас.

Нагадаю, що ремонт-ревіталізаця на вулиці триває з початку серпня цього року, при тому, що угоду з «Біолбудом» було укладено лише наприкінці серпня.

Спочатку працівники проклали бруківку, потім почали рити траншеї у хорошій бруківці, покладеній ще до ремонту, – щоб прокласти кабелі, крім того, мають перемістити каналізаційний люк – бо покладено його поруч з газовою трубою, а це небезпечно…

Щодо відповідей працівників – наразі скеровано запит у ДФС та Державну службу України з питань праці з проханням перевірити, чи належним чином оформлені трудовідносини Очікуємо відповіді.

Вулиця Бориславська. Вона була розбита на 2 проекти – заміна труб-водогону (1 млн.450 тис.грн) і прокладання асфальту (1 млн.364 тис.грн). Генпідряд на заміну труб отримала фірма трускавецького регіонала Володимира Регуша «Вір-тепло». Вартість проекту -1 млн. 450 тис.грн (допорогова, звісно). Прикметно, що роботу із заміни труб проводила по субпідряду дрогобицька фірма «Стретогор», а роботи із «залатування» «траншей», які залишились після прокладання труб – по субпідряду виконує теж дрогобицьке підприємство – КП «КМГ». Тобто, «Вір-тепло» –  прокладка, яка отримує кошти з міського бюджету Дрогобича і щось там оплачує по субпідряду…

Працівники дрогобицького КМГ на субпідряді
Другий проект – прокладання асфальту. Його мала б виконати  новостворена у Дрогобичі фірма ПП «Дрогобич Шляхрембуд». Частково роботу зроблено. Але асфальт по периметру уже має тріщини. Крім того, уже є скарги мешканців, які кажуть, що фірма «закатала» каналізаційний люк, і їм стоки підтікають.

Вулиця Бориславська після “ремонту”

На цей рік роботи із асфальтоукладання завершено, решту планують зробити в наступному році.

На проект передбачено  1 млн 364 тис 533. Актів виконаних робіт, завантажених на e-data, наразі нема. Але є платежі на суму 409 тис.грн.


Вулиця Горішня Брама. Тут застала техніку – фрезу і каток. Та з десяток працівників. «Ви звідки?» – запитую. «Зі Львова», – кажуть. «А фірма яка, «Дрогобич Шляхрембуд»? – питаю. «Ні», – кажуть. Дивно, бо ремонт мала б робити там та ж фірма, що й на Бориславській. «Так, це їхні люди», – запевнив директор департаменту міського господарства Іван Лепкий. А що з оформленням трудовідносин – це, каже, внутрішні питання фірми.

Вул.Горішня Брама, “ремонт”

На Горішню Браму, за проектом, передбачено 1 млн. 340 тис.грн. Завантажених актів виконаних робіт – нема. А оплати є – на 404 тис.грн.


Прикметно, що на ProZorro знайшла ще один проект – на суму 1 млн. 194 тис.грн. Це також «допорогова закупівля», і тому в ручному режимі її було укладено з тим же ПП «Дрогобич Шляхрембуд». Проект передбачав капітальний ремонт дорожнього покриття по вул. М. Грушевського (в районі перехрестя вулиць М. Грушевського-Винниченка-кладовище). В Департаменті кажуть, що ці роботи уже зроблено. Не знайшла. Може, погано шукала.


Ну і наостанок: директором ПП «Дрогобич Шляхремрембуд» є Юрій Михальчук. Він же – керівник ще одного підприємства «Гордорбуд», з яким укладено угоду на  ремонт вул.Пилипа Орлика (від Грушевського до Княгині Ольги) на суму 696 тис. грн.

«Щодо «Біолбуду» і ПП «Дрогобич Шляхрембуд» – станом на сьогодні вони працюють трохи краще, ніж було досі. На Ковальській треба переставити люк – щоб не сталось витоку газу. На Бориславській закатаний люк доведеться вирізати наново. Погрішності є, але стараємось пильнувати і змушувати їх виправляти. А щодо оформлення чи неоформлення працівників – це вже внутрішнє питання самих фірм», – зазначив   у коментарі керівник департаменту міського господарства Іван Лепкий.

Нагадаю, раніше на інформаційний запит про те, хто відповідальний за прийняття рішень щодо визначення підрядника, у Департаменті відповіли що «враховується досвід роботи підрядних організацій»,  «враховуються якість та терміни виконання робіт, ну і «визначення виконавців відбувається за попереднім погодженням з міською владою»…

В кулуарах причетними до цих фірм називали радника міського голови з питань ЖКГ Василя Качмара, який станом на сьогодні переріс у …заступника міського голови з гуманітарних та соціальних питань. Тож, нині, окрім комунальної сфери, окрему увагу у Дрогобичі варто буде приділяти і гуманітарно-соціальній, яку очолив екс-керівник виконавчої служби Полтавщини – комунальник-“радник” – головний ідеолог медичної “реформи” міста.

Марія Кульчицька, для «Ні корупції!»