Коли ліва рука не відає, що робить права:«Відкрите місто» та безсистемність і необдуманість

Вчора на оперативній нараді в ратуші жваво обговорювалось питання щодо впровадженя і практичної реалізації у Дрогобичі проекту  «Відкрите місто».

На запитання першого заступника міського голови Ігоря Германа відповідав радник міського голови з інформаційно-комунікаційних систем  Стас  Гайдер.

Він повідомив, що дотепер комунальники, в принципі, справлялися з поставленими завданнями. Але пішов збій. Мовляв, є речі, які мали бути виконані до 2 вересня, є речі, які мають бути виконані 5, 7 і 10 числа поточного місяця, але зрушень не видно.

На цій же нараді зокрема, а також у розмові з журналістом працівники ДМГ пояснили: не встигають. Зважаючи, що на виконання завдань, які надходять від мешканців міста в рамках проекту «Відкрите місто»,  їм надається 5 днів, виникає логічне питання: а як ці роботи робити, ким? Комунальники нарікають, що їм вкрай бракує робочих рук. Буває таке, що є певні плани, а їх різко переривають завданнями з «Відкритого міста». Або ж проводиться ремонт одної вулиці, а їх різко перекидають на іншу вулицю… Хаос? Не те слово.

На переконання аналітиків, проект «Відкрите місто» наочно демонструє безсистемний підхід владної команди до вирішення проблем. Адже одна справа – задекларувати добрі наміри і начебто почати їх втілювати, а інша справа – системно підійти до вирішення питання, вникнути в суть роботи комунальних структур, переконатися чи достатньо там фахівців робітничих професій, а не “керівництва”, і чи фізично ці люди  зможуть виконати поставлені завдання. Відтак, вжити необхідних заходів щодо забезпечення необхідної мережі кадрів – і лише потому впроваджувати проект.

Прикметно, що Стаса Гайдера – радника голови, який, в принципі, є відповідальним за впровадження проекту «Відкрите місто», привів в команду голови ще один радник – з питань ЖКГ Василь Качмар.  Наразі можемо констатувати: коли ліва рука (себто Стас Гайдер) загалом з інформаційно-комунікаційними завданнями справляється (бо ж проект реально імплементовано і на сайті він працює без збоїв), то права (себто Василь Качмар), видається, до питання системного підходу із вирішення питання (що , передусім, стосується віданої ним сфери ЖКГ) навіть приступати не думав. Або ж, якщо навіть і думав – то не приступив. Або приступив невміло – і маємо те, що маємо.

Нагадаємо, проект «Відкрите місто» передбачає, що користувачі інтернету  можуть наносити на мапу проблеми і проблемні місця Дрогобича- з метою оперативного реагування комунальних служб на них та їх вирішення.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *