Про жаб, покемонів і нараду в Ратуші

  •  
  •  
  •  
  •  

У Дрогобичі щораз, щодень – то цікавіше. То поліція «дивує». То гранати кидають…

Щоправда, аби розібратись з тим, що ж коїться у місті загалом та у владі зокрема,  варто трішки вникнути в це «болото».

Чому «болото»? Бо поруч із добрими намірами зробити добрі речі, живуть недобрі жабки, які квакають, плетуть інтриги, каламутять воду.

Хоча, не жабками єдиними… У нашому випадку це ще й покемони… J

Як каже Вікіпедія, покемо́н (яп.ポケモンпокемон, від англ.pocketmonster — кишеньковий монстр. Йдеться  вигаданий світ, де поруч з людьми живуть істоти покемони, «кишенькові монстри». Люди, звані тренерами покемонів, ловлять їх та використовують для подолання різноманітних проблем і боротьби між собою за звання найкращого тренера. Слово «покемон» (pokémon) є латинізованим скороченням японських «кишенькових монстрів»

Не знаю як у світі, але у Дрогобичі такі «покемони» є поміж людей. Навіть у владі. І якщо раніше я не розуміла їх призначення, то, дібравши їм належне визначення, «усікла» – це «кишенькові монстри», які мають певну «місію»!

Що ж. хай буде, хай вирішують проблеми «тренерів»…А якщо що – їх завжди можна знищити. На те вони і покемони! 🙂

Втім, про те, як покемони справляються зі своїми завданнями і чи самі не каламутять воду (чи не стають жабами) – ми поговоримо у наступних публікаціях.

А зараз коротко про останні події в місті, про що йшлося на оперативній нараді в Дрогобицькій міськраді.

Передусім на початку наради слово взяла радниця екс-мера Дрогобича О.Радзієвського Віра Байса. Пані Віру дуже цікавила патронажна служба чинного голови. Хто в радниках, що це за люди? Аби не перетворювати нараду в балаканину, міський голова порадив Вірі Байсі ознайомитись з інформацією, яка її цікавить, на сайті міської ради. «Все публічно, все доступно. Будь ласка, читайте», – закликав Тарас Кучма. У випадку, якщо ще щось цікавитиме – порадив писати запити і навіть в прокуратуру звернутися. Пані Віра, не отримавши змоги провести дискусію, зі словами «Тепер мені все зрозуміло» сіла в крісло, і більше, здається, й не вставала звідти.

Відтак, на горіхи перепало начальнику відділу освіти Петру Сушку. Як повідомила начальник фінуправління Оксана Савран, відділ освіти не справляється зі своїми зобов’язаннями. Мова йде про те, що по мікропроектах профінансовано 1млн 600 тис.грн., але Актів виконаних робіт подано лише на 1 млн.7 тис.грн. 600 тис.грн. «висить» в повітрі. Відтак, фінуправління не може подавати заявку на кошти і робота блокується. Міський голова зобов’язав начальника відділу освіти Сушка написати Пояснюючу і негайно виправити недоліки: «Ряд мікропроектів мали бути вже закриті, а що бачимо?»

За тим, про ремонти доріг розповіла представниця департаменту міського господарства, яка прийшла на нараду замість директора, котрий у відпустці. Вона повідомила: триває капітальний ремонт вулиці Пилипа Орлика, замінено бордюри, але асфальт ще не клали – завадив дощ. Коли закінчать Пилипа Орлика – візьмуться за вул..Бориславську. «Якщо цього тижня розпочнемо – до Дня Незалежності встигнемо», – запевнила представниця ДМГ. Невже? Подивимось..

Крім того, триває капремонт на вул..Самбірській – тротуари прокладено уже до «Граніту». А ось щодо третього шару асфальту – наразі тишина.

Втім, по дорогах це не все. Станом на сьогодні триває ревіталізація (реконструкція) вулиці Ковальської. «Чому зірвали стару австрійську бруківку?!», – запитували мешканці у соцмережах. Пояснював з цього питання …радник міського голови Василь Качмар. Каже: бруківку зняли щоб вирівняти дорогу. Потім покладуть назад. Зараз вона перебуває на комбінаті міського господарства. Міський голова зауважив, що Василь Качмар особисто контролює питання, навіть рахував кожну «цеглинку» і відповідає за неї. Що ж, якщо не все повернеться – буде з кого спитати…

Відтак керуючий справами виконкому – заступник міського голови В.Коцюба розповів про цілий ряд судових справ, які ініціювала (чи в які потрапила) міська рада. Справ насправді багато. І було б добре, якби керуючий справами дав вказівку юрвідділу всі ці справи оприлюднити в ЗМІ. Хто зна, може якісь свідки ще знайдуться. Та й, зрештою, громаді цікаво хто з ким і за що судиться: хто незаконно кіоск чи самобуд поставив, а хто рішення незаконне прийняв.

Було також повідомлено, що 17 серпня у 15.00 відбудеться виконком, на який винесено19 проектів рішень. А 18 серпня – сесія міськради.

До речі, і на виконком, і на сесію, серед іншого, має бути винесене питання щодо дорожньої карти із децентралізації освіти. Про це, відповідаючи на запитання заступника голови О.Дукаса, повідомив начальник відділу освіти П.Сушко.

Про оптимізацію доповідав начальник медуправи А.Шевкенич. Втім, через шум почути вдалось небагато. А тому це питання наразі упускаємо

Йшлося і про ЦНАП, який роблять-роблять,  а доробити не можуть. Причина – через відсутність підпису голови обласної ради не можуть розпочатися трансферти та роботи із реконструкції. Сесія облради лише у вересні.

З позитивного: завершено ремонт Народного дому ім.. І.Франка, стан робіт має бути проінспектовано сьогодні, повідомив Олег Дукас.

Про те, чому підприємець Бохняк у Стебнику прикував себе до бігборда, розповів міський голова Стебника Петро Старсольський. Якщо коротко: підприємець не має належної документації, сплатити всі податки відмовляється, порушує закон, а тому є як є. Також П.Старосольский навів приклад інших підприємців, які, за його словами, замість влаштовувати цирк, реально дбають про місто. Один – відновлює пам’ятник Тарасу Шевченку (де гранітні плити перебували ледь не в аварійному стані), інший – облаштовує парковку на вул.. Грушевського (біля ринку).

Як не парадоксально, але на нараді не був присутній ні начальник поліції Дрогобича, ні будь-хто, хто міг би прокоментувати останні кричущі події в місті, а саме: напад М.Карапати (начальник поліції) на радницю голови Надію Лисенко та підрив на обійсті керівника ринку Володимира Білогана.

Щоправда, не варто думати, що поліція у Дрогобичі перевелась. Ні. Вже через годину представники правоохоронних органів з’явилися у Ратуші і, як повідомили наші джерела, допитували людей, які були присутні при «конфлікті» на одному із засідань земельної комісії. Але це – також тема окремої публікації..

… Літо закінчується. Тож повертаємось з відпустки і слідкуємо за покемонами та не лише J Хто блокує? Хто плете інтриги? Хто заважає місту вирватись з прірви? Ці «хто» мають конкретні прізвища. Які рано чи пізно стануть відомими.

Всім добра!

Марія Кульчицька

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *