«Карітас» переймає іноземний досвід у боротьбі з узалежненням

  •  
  •  
  •  
  •  

Не так давно ми інформували наших читачів  про те,  що Благодійний Фонд «Карітас» спільно з Львівською обласною державною адміністрацією започатковує «Рік тверезості» у місті Дрогобич та регіоні.  

На цьому шляху вже було проведено ряд робочих зустрічей, вишколів та конференцій. А нещодавно відбулась зустріч з польськими сусідами, директором Державного агентства з вирішення проблем алкоголю PARPA Кшиштофом Бжузкою та заступником директора пані Катажиною Луковською.  

Іноземні гості ознайомились з ключовими галузями роботи благодійного фонду «Карітас», відтак продовжили свою зустріч вже безпосередньо у Всецерковному Реабілітаційному центрі «Назарет».  Там, за круглим столом польські спеціалісти та працівники центру ділились досвідом та думками, щодо профілактики та запобігання залежності серед населення.

 «Я щиро зворушений сьогодні бути тут з Вами і намагатимусь допомогти у цій, не легкій справі. Ви робите те, на що інші закривають очі або кажуть, що проблеми алкоголю не існує. Все гарно виглядає на папері, а ось втілити у життя значно важче, але саме для цього я сьогодні тут з Вами, » – каже Кшиштоф Бжузка.

Кшиштоф Бжузка за професією – медик, але вже більше 10-ти років спеціалізується на темі узалежнення. В 2006 році став директором  Державного агентства з вирішення проблем алкоголю  PARPA, а з 2014 року  –  радник Світової Організації Здоров’я в розділі зменшення шкідливості пов’язаних із споживанням алкоголю. Пан Кшиштоф поділився власним досвідом і зазначив, що у боротьбі з алкоголізмом серед населення, повинна відбуватись тісна співпраця з місцевою владою. Лише спільними зусиллями можна буде здобути успіх. 

«Те що вам вдалось створити, самостійно, тут на місці – це колосальна робота. Так, звісно є ще над чим працювати, але ми для того сюди приїхали, щоб допомогти. У Польщі  створені  порадні, де перш ніж піти на лікування у реабілітаційний центр чи аналогічні місця, особа приходить спершу на розмову, а далі вибирає як їй краще. Можливо, вам би була цікава така річ, то ми радо допоможемо у створенні такої порадні», – наголосила пані Катажина Луковська.

Пані Катажина, зі своєї сторони порадила отцю Ігорю Козанкевичу, та всім хто працює над проектом «Рік тверезості»  – створити коаліцію зацікавлених у цій справі людей, і спільними зусиллями досягати бажаного результату. Також вона зазначила, що знає про щомісячний вишкіл для отців, який відбувається на базі «Карітасу»  і переконана, що це хороша справа і принесе успіх.

На завершення зустрічі гості відвідали храм свщм. Омеляна Ковча, який знаходиться на території реабілітаційного центру «Назарет» та спільноту для безпритульних осіб «Наша Хата» .

Уляна Яжик

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *