Чи “приємно” бути похованим “у хащах”?

Маленький Стебник має аж чотири цвинтарі. Деякі місця останнього спочинку мають доволі доглянутий вигляд, а деякі – наче кара за життя.

«Звісно, в такому стані кладовища перебувати не можуть, за ними треба нагляд», – кажуть в мерії. Наразі в міській раді зважують різні варіанти виходу з ситуації. Один з них – заручитися допомогою та підтримкою громади і церкви. Адже не таємниця, що за поховання своїх рідних люди платять немалі кошти. Але куди вони йдуть і чому бодай частина не скеровується на облаштування цвинтаря – наразі питання. А як би там не було, за копання ями доводиться викладати орієнтовно 800 грн, за похорон – і до півтори тисячі!

«Є бачення, що можна було б створити комунальне підприємство, яке б надавало повний перелік послуг, пов’язаних з похованням. Як наслідок, підприємство мало б кошти на облаштування цвинтарів, косіння, обгородження і т.д. і т.п. Але вирішити це ми можемо лише спільно з церквами і громадою. Коли досягнемо консенсусу – тоді проблему буде вирішено», –  наголошують в міській раді.

Так чи інакше, всі ми смертні. Цікаво, кому було б приємно бути похованим у хащах, де практично не коситься,  де нема огорожі, бігають собаки, розлітається сміття? У Колпці громада зорганізувалась, і, спільно з церквою, зробили на цвинтарі належні умови. Чи прокинеться і візьметься до вирішення цього питання громада Стебника? Час покаже.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *