Дрогобиччина: останні новини регіону

У Дрогобичі злодії полюють на дорожні знаки та каналізаційні решітки

У Дрогобичі виявлено демонтаж 40 каналізаційних решіток, 20 з яких було пошкоджено.

На це сьогодні, 30 листопада, на оперативній нараді у Ратуші звернув увагу керівництва міста директор комбінату міського господарства Андрій Янів, повідомили у Дрогобицькій міськраді.

Крім решіток, лиходії активно проявляють інтерес до дорожніх знаків, кількість яких останнім часом у місті зменшила на 24.

Міський голова Тарас Кучма звернувся до правоохоронних органів з проханням розібратися у справі, щоб зупинити зухвалі крадіжки у місті.

У Дрогобичі і Стебнику демобілізованим воїнам виплатили 378 тис. грн допомоги

У Дрогобичі та Стебнику провели виплату адресної грошової допомоги 126 демобілізованим воїнам, які повернулися із зони Антитерористичної операції, на загальну суму 378 тис. грн. Розмір допомоги становить 3 тисячі гривень.

Про це повідомили в управлінні праці і соціального захисту населення міськвиконкому.
Виплата проведена шляхом перерахування коштів на особові рахунки одержувачів в установах уповноважених банків.
Як зауважили в управлінні соцзахисту, у грудні проводитиметься другий етап виплати демобілізованим учасникам АТО, які ще не отримали такої допомоги.

У Дрогобичі склали чорний список паркувальників на міській площі

Міський голова Дрогобича Тарас Кучма заявив сьогодні, 30 листопада, на оперативній нараді в мерії, що особисто інспектує територію навколо Ратуші, фіксуючи номерні знаки порушників, які заїжджають на площу Ринок.

Про це повідомили у Дрогобицькій міській раді.

Посадовець пообіцяв зібрані відомості про тих, кого спіймав на гарячому, передати правоохоронцям.

Перед начальником поліції на оперативній нараді Тарас Кучма поставив завдання проявляти більшу наполегливість у очищенні міської площі від автотранспорту і якомога швидше досягти у цій справі бажаного ефекту.

У Дрогобичі затвердять програму розвитку дошкільних закладів

У дошкільних закладах Дрогобича нині перебуває 2 730 дітей. Зокрема, цього року садочки відчинили свої двері перед більше ніж 800 малюками. 1 997 дрогобичан, які мають бажання у найближчі кілька років віддати дитину у садок, зареєстрували своїх чад в електронній черзі.

Виходячи з реальних розрахунків, зазначає начальник відділу освіти Петро Сушко, наступного року бути зарахованими у дошкільні заклади претендують 1 256 маленьких дрогобичан, однак мережа дошкільної освіти може прийняти лише 850 дітей.

Врегулювати цей процес має розроблена відділом програма, на підставі якої, після затвердження її сесією міської ради, буде проводитися прийом у дошкільні установи.

Міський голова Тарас Кучма націлив керівника освіти на якомога більше скорочення, а надалі цілковите зникнення, розриву між бажанням батьків віддати дитину у дитсадок та можливостями відповідальних структур зреалізувати це бажання, повідомляють у Дрогобиькій міськраді.

У Дрогобицькому районі учасникам бойових дій в зоні АТО виділили 116 земельних ділянок

У Дрогобицькій райдержадміністрації відбулася нарада з питань надання допомоги військовослужбовцям та членам сімей загиблих (померлих) учасників АТО, яку провів голова райдержадміністрації Максим Лісогор.

Про це повідомили у скуторі з питань інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю райдержадміністрації.

Узагальнюючу доповідь підготував районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, яку озвучив провідний спеціаліст центру Олександр Філіпенко. Відзначалося, що учасники АТО та сім’ї загиблих отримали всю передбачену для них допомогу з державного, обласного та районного бюджету. Продовжується збір документів від демобілізованих на допомогу з обласного бюджету в розмірі 3 тис. грн.

Зазначалося, що налагоджена добра співпраця з доброчинними та волонтерськими організаціями, які постійно активно працюють з цією категорією громадян.У більшості населених пунктів позитивно вирішується питання надання учасникам АТО земельних ділянок (із 140 поданих заяв щодо 116  прийняте позитивне рішення, інші — в стадії опрацювання). Втім, на даний час є складнощі з наданням земельних ділянок у Нижніх Гаях, Старому Кропивнику, Раневичах та Уличному.

Управління Держземагентства сформувало каталог зарезервованих земель,  до якого поки що зголосилося 15 сільських рад.

Спільно з органами місцевого самоврядування узагальнюється потреба та за змогою вирішується проблема з поліпшенням житлових умов, ремонтом житла. Зрушилася з місця проблема житлового обліку, який почали створювати сільські, селищні ради (вже створено в Ясениці Сільній, Меденичах, Літині). Окремо соціальні служби працюють з дітьми учасників АТО, які скеровуються на відпочинок та оздоровлення за державні кошти, залучаються до різноманітних програм та мистецьких заходів. При надходженні путівок учасники АТО також скеровуються на оздоровлення та реабілітацію. Втім, тут потреба значно перевищує пропозицію. 

Для узагальнення всіх проблемних питань центр спільно з управлінням соцзахисту, іншими службами формує соціальний паспорт кожного учасника АТО. Проте, на даний час існує потреба у формуванні єдиної бази даних військовослужбовців, які брали чи беруть участь у бойових діях.

Є гостра необхідність у збільшенні кількості психологів у штаті центру соціальних служб.

За підсумками обговорення голова райдержадміністрації дав низку доручень. Управлінню соцзахисту доручено проводити з учасниками АТО роз’яснювальну роботу щодо їхній законних прав на пільги, зокрема, пільги на житлово-комунальні послуги та тверде паливо. Відділ освіти отримав завдання вирішити остаточно питання надання одноразової допомоги дітям шкільного віку, чиї батьки брали або беруть участь в АТО. 

В райдерадміністрації говорили про придбання житла сім’ям загиблих учасників АТО

Сьогодні голова райдержадміністрації Максим Лісогор провів зустріч з сім’ями загиблих учасників АТО, які подали документи на поліпшення житлових умов, та сільськими, селищними головами тих територій, де створено житловий облік. У нараді також взяли участь представники управління соцзахисту та фінансового управління.

Оскільки ситуація та потреби у кожній родині є різні, як і різні можливості населених пунктів, після загальної наради Максим Лісогор поспілкувався з кожною родиною окремо у присутності сільського голови.

Житло буде придбане за кошти субвенції з державного бюджету. Головними розпорядниками коштів визначені сільські, селищні ради. За результатами наради голова райдержадміністрації доручив місцевим головам забезпечити ефективне та своєчасне цільове використання коштів, інформують у Дрогобицькій РДА.

Трускавець зацікавлений у співпраці з німецьким фондом Ганса Зайделя

Для залучення інвестицій в Трускавець співпраця з німецьким фондом Ганса Зайделя є дуже важливим кроком.

Про це під час наради сказав міський голова Трускавця Андрій Кульчинський.

Міський голова на запрошення німецького фонду Ганса Зайделя відвідав конференцію, яка відбулась наприкінці листопада в Одесі.

За словами Андрія Кульчинського, в Україні є міста, що успішно освоїли кошти фонду на проекти, що вимірюються сотнями тисяч євро. Наприклад, у місті Кам’янка-Бузька, гроші пішли на створення технопарку (проект аналогічний Львівському).

Додамо, Фонд Ганнса Зайделя здійснює свою діяльність в Україні в трьох основних сферах: внутрішня безпека: зміцнення потенціалу правоохоронних органів у боротьбі з міжнародною злочинністю. Поліпшення професійної підготовки поліцейських кадрів.Державне управління: сприяння підвищенню функціональної ефективності державних органів і органів місцевого самоврядування. А також поліпшення професійної підготовки державних службовців і посадовців місцевого самоврядування.Розвиток громадянського суспільства: сприяння демократичним процесам в суспільстві і формуванню нового покоління політично активної молоді.

Щорічно представництво Фонду в Україні у рамках своєї діяльності проводить до ста заходів, залучаючи різноманітні партнерські організації.

З сільськими, селищними головами обговорювали резерви наповнення бюджетів

Про виконання місцевих бюджетів та залучення резервів їх наповнення йшла мова під час зустрічі із сільськими, селищними головами, яка відбулася минулого тижня у Дрогобицькій ОДПІ.

Ми ініціювали цю зустріч не тільки для того, щоб довести нові тенденції та зміни у податковому законодавстві, а головне – почути ваші проблеми і допомогти їх вирішенню, – зазначила в. о. начальника Дрогобицької ОДПІ Світлана Солоненко, – адже на часі формування місцевих бюджетів”.

В цілому бюджет району виконується успішно, але окремі органи місцевого самоврядування не вживають достатніх заходів для легалізації діяльності громадян, які намагаються уникати оподаткування. Мова йшла і про власників сільськогосподарської техніки, які надають послуги населенню, але не спішать декларувати доходи, і про поновлення бази для оподаткування нежитлової та житлової нерухомості. “Адже пільги з податку на майно не надаються, якщо об’єкти використовуються для отримання доходу, зокрема для підприємницької діяльності, або здаються в оренду, лізинг чи позичку, – наголосив начальник управління оподаткування фізичних осіб Олег Кручай.

“Вагомим джерелом місцевих бюджетів є земельний податок та орендна плата, але є підприємства, які не сплачують за користування землею”, – акцентувала заступник начальника відділу податку на прибуток, місцевих, ресурсних, рентних та неподаткових платежів Марія Хаба, – зі злісними боржниками очевидно варто розірвати угоди на користування землею та надати землю добросовісним платникам”. Окрім того, вона нагадала війтам, що грошова оцінка землі проводиться один раз у п’ять-сім років, і окремим радам варто передбачити видатки на проведення такої оцінки.

“Є над чим працювати і на території тих сільських рад, де підприємці торгують підакцизними товарами (спиртні напої, пиво, тютюнові вироби), але мінімізують сплату акцизного податку”, – наголосив начальник відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Михайло Дудяк. Сільським головам слід провести роз’яснювальну роботу з такими бізнесменами, пояснити, що акцизний збір повністю сплачується до бюджету місцевої громади. Не варто чекати перевірки фіскальної служби та значних фінансових санкцій за безліцензійну діяльність, інформують у секторі комунікацій Дрогобицької ОДПІ.