Ратуша і «братня» Росія: знайдіть відмінності

  •  
  •  
  •  
  •  

Пішов третій тиждень з того часу, відколи розпочалась інформаційні непорозуміння місцевих журналістів з місцевою владою.

Тому під своєрідне «вето» потрапила інформація прес-служби Дрогобицької міської ради, оскільки досі не зрозуміло що відбувається в мерії міста Котермака. Прикметно, що в Ратуші ні брифінгу не зібрали, ні прес-конференції не провели, навіть заяви не зробили. Журналісти вибухнули – мерії ж на це байдуже.

А нам – своє робить.

Отож, озброївшись інформаційними запитами і чинним законодавством, розпочали роботу в паперово-правовій площині.

Що довідались? Чимало цікавого. Та про все по порядку.

Отож, передусім наступна інформація має бути цікава рядовим працівникам Дрогобицької міської ради, керівникам комунальних підприємств. Але не лише їм.

«Медіа Дрогобиччина» отримала відповідь керуючого справами виконкому Володимира Коцюби. У ній чорним по білому написано: радник міського голови з питань ЖКГ не має повноважень керуючого справами виконкому. Хоча до цього часу поводив себе ледь не саме так.
Ба, більше, керуючий запевняє: «радник міського голови не надавав та не надає жодних вказівок працівникам Дрогобицької міської ради, а також відсутні будь-які документи, якими передбачені повноваження радника як керуючого справами виконкому»
Отже: радник міського голови не має права вимагати від вас жодних планів та будь-чого, що належить до компетенції керуючого, не може давати вам вказівок та ін..
Крім того, за відповіддю міського голови Т.Кучми щодо звітності, планів-графіків регламентування роботи міської ради, «Медіа Дрогобиччині» надано копію доручення заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів, керуючого справами виконкому. У цій Копії Доручення за підписом керуючого справами В.Коцюби йдеться:

«Керівникам структурних підрозділів виконкому Дрогобицької міської ради
З метою забезпечення належної організації роботи, відповідно до посадових обов’язків:
1. запровадити у відповідних підрозділах щотижневі плани роботи;
2. належно оформлені щотижневі плани подавати щопонеділка до 12.00у загальний відділ;
3. забезпечити подачу щоп’ятниці  до 12.00 у загальний відділ зведені звіти за наслідками виконання щотижневих планів роботи»

Отож: звіти треба подавати щопонеділка та щоп’ятниці (а не щодня) до 12.00 у оргвідділ (а не демонструвати, наприклад, радникам). Крім того, до структурних підрозділів виконкому не належать, наприклад, комунальні підприємства. Отже, вимагати від них відповідних звітів в рамках даного Доручення (тим паче,незрозумілими особами) нема права.

Окремо цікавить, який може бути щотижневий план, якщо нема загальної стратегії? За логікою, мало б бути навпаки: стратегія, розбиття її по роках, півріччях, кварталах, по управліннях і відділах, і виходячи з того – написання планів роботи. У нас, натомість, все навпаки. Але це – тема окремої розмови.

Як і тема окремої розмови частина відповіді, у якій йдеться «радник міського голови не надава та не надає жодних вказівок працівникам Дрогобицької міської ради»

Скан-копії відповідей можете знайти на нашій сторінці у соцмережі Фейсбук.. Працівникам Ратуші рекомендуємо роздрукувати ці копії, і, коли від вас хтось щось вимагатиме (радники, наприклад) – демонструвати чітку відповідь та фіксувати правопорушення

Наступне: щодо «стажора» – саме так Стаса Гайдера, який від 16травня перебуває в 34 кабінеті міської ради (де до цього часу працювала Леся Ясюра) на одному з ефірів назвав міський голова Т.Кучма. І щодо власне прес-служби.

Прес-служба входить у склад оргвідділу. З оргвідділу на запит прийшла купа паперів – Положення про оргвідділ, про прес-службу, рішення про затвердження Положення та ін.. Ось що зацікавило: керівником прес-служби є начальник оргвідділу, Леся Ясюра (яка першою не витримала незрозумілих метаморфоз у раді) перебувала в підпорядкуванні начальника оргвідділу і заступника міського голови-керуючого справами виконкому. Не міського голови – а заступника. І не радника, а заступника. В прес-службі офіційно працювало дві посадові та відповідальні особи – Леся і Зеновій. Все. А тепер уявіть: приходить в кабінет хтось, вимагає плану на день, Леся пише доповідну меру, мер каже що вона буде його особистим прес-секретарем, а фактично відповідальний за усе п.Коцюба. Та й посади «особистий прес-секретар» в штатному розписі ради немає фізично. Взагалі. Зовсім. А невідомий чоловік, який вимагає плану – «стажор» (та й це не факт)

Леся не витримує, потрапляє на лікарняний. На час відсутності Лесі її обов’язки мав би виконувати Зеновій Квасній (згідно з документами). Але, наприклад 25 та 26 травня ц.р. Зеновій був у відрядженні. А матеріали від імені прес-служби публікувались та розсилались. Хто їх писав? Що за працівник? Чи можна бути впевненим в його компетентності?

Зважаючи на відповідь, у якій йдеться, що в міськраді, мовляв, не зрозуміли про яку невідому особу у службовому кабінеті йдеться (бо там багато хто ходить), можна припустити, що наприклад я можу прийти у понеділок в службовий кабінет ратуші і робити розсилку від імені прес-служби. І тільки Богу відомо що мені в голову взбреде написати.

Отож, в Ратуші вирішили побавитись в котики-мишки і не назвали Стаса Стасом. Чи стажером. Зробили вигляд що не розуміють що коїться. Ну геть як у Росії – і ми не ми, і солдати не наші, і їх в Україні нема, і ми взагалі братній народ!

Але не відступаємо. Знову запитуємо  про особу, що перебуває в 34-му кабінеті міської ради. Черговий інформаційний запит надіслано у Ратушу – тепер уже на ім’я керуючого В.Коцюби, у віддані якого є і оргвідділ, і прес-служба. Цікавить наступне:
1) Інформація про те, на яких підставах з 16 травня 2016р. у службовому кабінеті № 34 Дрогобицької міської ради перебуває ідентифікована особа, а саме – Стас Гайдер
2) У зв’язку з інформацією про те, що С.Гайдер проходить стажування, просимо надати копію Положення, затвердженого сесією Дрогобицької міської ради про стажування
3) Копію інформації, оприлюдненої у ЗМІ щодо конкурсу на займане стажером С.Гайдером місце у оргвідділі чи прес-службі міської ради
4) Підтверджуючі документи, які засвідчать дату реєстрації С.Гайдера стажером Дрогобицької міської ради.

Про чергову відповідь розповімо в наступному номері. І так будемо робити доти, доки в мерії не навчаться називати речі своїми іменами. Як мінімум.

До речі, Дрогобичем ширились чутки, що якщо «стажера» не вдасться працевлаштувати в прес-службі – спробують це зробити у ТІЦі. Але зробити без депутатів це неможливо. І журналісти, і громадськість знатимуть про грубе втручання у роботу структури.

Станом на сьогодні у Туристично-інформаційному центрі працює три штатні одиниці, з них – директор, менеджер і 0,25 ставки бухгалтера. Кошти передбачені на зарплати цим працівникам (75 тис.грн. разом з нарахуваннями), комп’ютери та оргтехніка – 15 тис.500 грн., реклама – 25 тис.140 грн. Розширення штату, як повідомив у відповіді на інформаційний запит керівник ТІЦу Ігор Чава, на даний час не передбачається.

Можна також спробувати «переформатувати» оргвідділ – якщо ні в прес-службу, ні в ТІЦ не вдасться. Містом ширяться чутки, що десь у владних каабінетах розробляється план ліквідації оргвідділу – що готуються папери і планується винести на сесію відповідний проект рішення. Якщо таке матиме місце – то це буде ніщо інше, як політична розправа над «інакомислячими». Хочеться вірити, що місцеві депутати цього не допустять.

Принаймні, хочеться вірити, що депутати будуть далекогляднішими, аніж хвалені члени виконкому міської ради.

Виконком – це взагалі окрема тема і окремі запити. Рішення по перевезеннях, від яких перевізники за голову хапаються і кажуть що відбувається рейдерське захоплення прибуткового маршруту №2. Кажуть, подається все «під соусом» блага для громади. А фактично, наголошують, є намір під ліцензією Комбінату міського господарства запустити на рейс «свої» машини, які навряд чи працюватимуть для міста і містян.

Та повернімось до теми,з якої починали. Причім тут виконком – запитаєте? Виконкомівці допомогли раднику міського голови стати доволі впливовим чиновником, який виконує не лише дорадчу, а й розпорядчу функцію.

Так, 17 березня поточного року виконкомом ухвалено рішення «Про склад Колегії з питань соціально-економічного розвитку при виконавчому комітеті Дрогобицької міської ради». Рішення набрало чинності з 1 квітня. Згідно з ним головою Колегії є перший заступник міського голови Ігор Герман, заступником голови – радник міського голови з питань житлово-комунального господарства Василь Качмар. Згідно з Положенням «Про Колегію з питань соціально-економічного розвитку при виконавчому комітеті Дрогобицької міської ради», веде засідання голова Колегії. У разі його відсутності – заступник. Тобто радник міського голови з питань ЖКГ. Колегію. З питань соціально-економічного розвитку.

19 травня. Голова Колегії Ігор Герман їде у відрядження. Колегію проводить радник міського голови з питань ЖКГ. Згідно з наданою на інформаційний запит копією Протоколу Засідання Колегії з питань соціально-економічного розвитку при виконавчому комітеті Дрогобицької міської ради, на Колегії були присутні п’ятеро посадовців (соцзахист, центр зайнятості, податкова, пенсійний фонд, профспілки). Відсутні – вісім осіб (департамент міського господарства, фіну правління, міжрайонна прокуратура, правовий відділ та ін). Проводить Колегію В.Качмар. Говорять про рівень зарплат не менше мінімального, що виплачується суб’єктами господарювання у Дрогобичі. Головуючий В.Качмар пропонує затвердити проект рішення Колегії. Голосування – одноголосне.

І ніби питання важливе розглядали, і рішення добре прийняли – моніторити рівень зарплати,щоб була не нижче законодавчо встановленого розміру. Але, але… Згідно з тим же Положенням про Колегії, «засідання Колегії є правомірним,якщо у ньому беруть участь не менше як дві третини загальної кількості членів Колегії».

Двох третин не було, головуючий помахав пальчиком та поцікавився адмін..відповідальністю за «прогули» засідання Колегії, але її таки провів, даючи протокольні доручення та виносячи пропозиції, голосуючи за рішення… Шановні члени виконкому, що на це скажете?

І наостанку у цього тижневій публікації.
У попередньому Інформаційному запиті щодо незрозумілих повноважень радника міського голови вказала, що роблю цей запит, зважаючи на численні скарги наших читачів.
Відтак у відповіді на запит за підписом В.Коцюби, зокрема, прочитала: «Одночасно, враховуючи характер Вашого інформаційного запиту, та керуючись ст..1.6, 13, 19, 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» просимо надати копії численних скарг ваших читачів стосовно радника міського голови Качмара В.Б. для ознайомлення та вжиття відповідних заходів реагування»
На його Відповідь підготувала свою відповідь (даруйте масло масляне), у якій чітко йдеться: «Політикою незалежного інформаційно-аналітичного тижневика «Медіа Дрогобиччина» не передбачено суворої регламентації щодо подання повідомлень, скарг чи пропозицій читачами нашої газети. «Медіа Дрогобиччина» оперативно реагує і на письмові, і на усно озвучені проблемні питання. Як це, зокрема, було у випадку з численними усними скаргами на дії радника міського голови.»
Разом з тим, наголошую керуючому: «Зважаючи на Ваше прагнення ознайомлюватися та вживати відповідних заходів реагування щодо скарг, в подальшому «Медіа Дрогобиччина» рекомендуватиме читачам робити скарги в письмовому вигляді і їх копії подавати в тому числі у відповідні правоохоронні органи.»
І додаю: «Паралельно, як незалежний тижневик, керуючись чинним законодавством України, в т.ч. Законами, що регламентують роботу друкованих ЗМІ, Етичними кодексами журналіста та ін., «Медіа Дрогобиччина» й надалі реагуватиме і на усні скарги та повідомлення наших читачів, як це було досі.»
Отож. Робота продовжується
«Медіа Дрогобиччина» приймає усі повідомлення, реагує на все – і усне, і письмове, і навіть витесане на камені. А також, якщо маєте бажання, рекомендуємо скарги – писати, а їх копії, відповідно,подавати також у правоохоронні органи. Хай і там хлопці попрацюють. Є над чим.

Марія Кульчицька

“Медіа Дрогобиччина”, №9

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *