У Бориславі – рік Світової Героїні Ірини Сеник

  •  
  •  
  •  
  •  

2016-й рік у Бориславі проголошено роком Світової героїні Ірини Сеник. Відповідне рішення прийнято на сесії міськради. Депутати одноголосно підтримали проект рішення відділу гуманітарної політики міської ради.

Нагадаємо, що у 2016 році відзначається 90-річчя з дня народження поетеси, мисткині художньої вишивки, довголітнього політв’язня, Почесної громадянки м. Львова та м. Борислава, Світової Героїні Ірини Сеник.

Ірина Сеник народилася 8 червня 1926 року у Львові в родині колишнього Січового стрільця Михайла Сеника та Марії Сеник. З 1939 року член Організації Українських Націоналістів, голова міської організації «Союз Українок» активний член міської організації товариства «Просвіта», голова міського жіночого клубу «Ірина», член Опікунської ради виконкому, активний член оргкомітету з проведення загальноміських заходів, активний організатор, ініціатор та учасник загальноміських заходів, Почесна громадянка міста Борислава, письменниця, майстриня вишивки, модельєр.

Вишивані роботи, документальні матеріали та книги Ірини Сеник неодноразово виставлялись в історико-краєзнавчому музеї міста Борислава, краєзнавчому музеї «Дрогобиччина» (місто Дрогобич), у місті Львові та багатьох містах України, а також роботи Ірини Михайлівни є за кордом у приватних колекціях та музеях.

На з’їзді Світової федерації Українських жіночих організацій в 1998 році Ірину Сеник визнано однією із ста героїчних жінок світу. Таку відзнаку присуджують жінкам, що діяли з посвятою та відвагою, щоб здобути свободу і рівність жінкам, ризикували своєю працею, здоров’ям, а часто життям і стали прикладом для наслідування у боротьбі за людські права.

Ірина Сеник перший раз заарештована в 1945 році органами СМЕРШ. Загалом довголітній політв’язень Ірина Сеник провела у в’язницях, таборах і на засланні 34 роки.

Пані Ірина – почесний член англійського ПЕН-клубу. В 1998 році Ірину Михайлівну визнано Героїнею України.

Останні роки життя була прикута до ліжка. Померла Ірина Сеник 25 жовтня 2009 року. Спочила 27 жовтня у відділі дисидентів на Личаківському цвинтарі у Львові.

МЕДІА ДРОГОБИЧЧИНА, №1

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *