Готуючись до ювілею Каменяра: в райдержадміністрації відбулося засідання Франкового оргкомітету

Цьогоріч з іменем нашого славетного краянина Івана Франка пов’язані дві ювілейні дати — 160 років від дня його народження та 100 років — від дня смерті.

Про підготовку до цих дат йшлося сьогодні під час розширеного засідання оргкомітету. Як зауважив голова райдержадміністрації Максим Лісогор, часу залишилося обмаль, тому потрібно максимально ефективно використати його для підготовки святкувань, інформують у Дрогобицькій РДА.

З проектом плану заходів присутніх ознайомив керівники відділу культури і туризму РДА Осип Марущак.

Присутні виклали свої ідеї стосовно свята, інформували про ту роботу, яку вони вже проводять для вшанування імені Івана Франка та якомога ширшого залучення до цієї справи наукового і творчого потенціалу Дрогобиччини, особливо, місцевої молоді.

Ректор ДДПУ ім. Івана Франка професор Надія Скотна повідомила про підготовку до традиційної літературно-мистецької академії “Країна Франкіана”, до програми якої увійдуть важливі події наукового та культурного плану, візити до меморіальних місць, пов’язаних з іменем Франка, презентація видань науковців вузу. Надія Володимирівна також розповіла про оригінальну ініціативу студентів Дрогобицького вишу провести флешмоб “Стежкою малого Івася від Ясениці Сільної до Дрогобицької гімназії”.

Керівник міського відділу культури Олег Яводчак перелічив низку цікавих заходів, запланованих у Дрогобичі як до 28 травня, так і до роковин народження Великого Каменяра: виставки дитячих художніх робіт, вручення Міжнародної премії ім. Івана Франка, творчі зустрічі тощо.

Заступник міського голови Олег Дукас зупинився на туристичних заходах, які мають бути зорганізовані Франковими місцями Дрогобиччини.

Публіцист Роман Пастух інформував про свої книжки, які він планує видати до ювілею, та нагадав присутнім про таку форму вшанування ювілейних дат, як сувенірна продукція: значки, поштівки та інше, що залишиться як згадка про цьогорічний ювілей.

Про те, як долучається до Франкового ювілею Дрогобицька художня школа, розповів її директор Ігор Шимко.

Керівник Державного історико-культурного заповідника “Нагуєвичі” Ореста Резекулова назвала організаційні та господарські роботи, які вже проводяться в заповіднику: поточний ремонт Музею та оновлення його експозиції, перекриття вхідної арки, заміна скульптур на галявині казок.

Пропозиції до плану заходів та їх реалізації виклали голова товариства “Просвіта” Микола Садоха, депутат районної ради Андрій Нечипор, Нагуєвицький сільський голова Оксана Вовків, директор Нагуєвицької спецшколи-інтернату Ігор Роскіп та інші присутні.

Підсумовуючи засідання, заступник голови райдержадміністрації Іван Мізерник зупинився на окремих завданнях для гідної підготовки до ювілею. Це — впорядкування території заповідника та стежки до “Ярини”, могил батьків Івана Франка. Він також зазначив, що за результатами візиту заступника голови облдержадміністрації Ірини Гримак очікується реальна допомога з області щодо ремонту окремих культурних та освітніх установ міста і району, ремонт дороги в напрямку Нагуєвич та моста до Ясениці Сільної, – зазначають в РДА.

//

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *