Дрогобиччина коротко: туризм, нагороди та висаджені дерева

Дрогобиччину на турвиставці у Києві представляли мери Трускавця, Дрогобича, Борислава та Східниці

На 22-ій Міжнародній туристичній виставці UITT «Україна – Подорожі та туризм» Дрогобиччину представляли мери Трускавця, Дрогобича, Борислава та Східниці.

Виставка проходить в Києві в Міжнародному виставковому центрі з 30 березня до 1 квітня.

Дрогобиччину туристичну на UITT презентували міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, міський голова Дрогобича Тарас Кучма, міський голова Борислава Ігор Явовський та селищний голова Східниці Іван Піляк. Вони особисто роздавали відвідувачам буклети з інформацією та запрошували відвідати Дрогобиччину, чим спричинили чималий ажіотаж навколо презентації.

UITT – це традиційне щорічне місце зустрічі туристичних операторів, авіакомпаній, турагентств, національних і регіональних туристичних комітетів, страхових компаній, готельних та курортних комплексів. Виставка розкриває весь спектр туристичних послуг, починаючи з організації туристичних поїздок у різні кінці світу, і закінчуючи послугами авіаперевезень, продажем залізничних квитків, розміщенням та бронюванням готелів, організацією конференцій, семінарів, інсентив-турів, наданням страхових послуг.

Щорічно за допомогою UITT більше 700 компаній з 60 країн світу одночасно вирішують 4 основні завдання бізнесу: маркетингові дослідження, формування іміджу бренду, реклама продукту, продажу.

Виставку відвідує понад 22 000 відвідувачів, а це 338 унікальних контактів на годину. 94% яких є фахівцями галузі, і приймають або впливають на прийняття рішення про співпрацю. UITT – це також 200 годин високоякісних галузевих семінарів, презентацій та прес-конференцій, які сприяють професійному розвитку 7500 відвідувачів – фахівців. 

Мер Трускавця презентував місто на засіданні комітету Верховної Ради

Міський голова Трускавця Андрій Кульчинський виступив з доповіддю про Трускавець на засіданні комітету Верховної Ради з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму.

Про це повідомили у Трускавецькій міській раді.

У роботі засідання взяли участь заступник голови Верховної Ради України Андрій Парубій, секретар комітету Анна Романова, голова комітету Артур Палатний, голова МДО «Здорова Нація», народний депутат Денис Селантьєв.

«Маємо попередню домовленість з головою комітету про проведення спільного засідання двох споріднених комітетів України і Польщі в Трускавці», – підсумував результат свого виступу Андрій Кульчинський.

Також на засідання комітету були запрошені представники туристичного бізнесу та місцевого самоврядування з Туреччини: мери міст Кемер та Аланія, губернатор Серека.

Трускавець отримав чимало позитивних відгуків від турецьких гостей.

Нагадаємо, минулого тижня в Трускавці проходили зйомки телевізійної програми-путівника (в стилі «Орел і решка») про міста України турецького телеканалу «7». 

На Дрогобиччині комісія РДА проведе інвентаризацію водних об’єкті

30 березня в Дрогобицькій райдержадміністрації відбулося робоче засідання комісії з інвентаризації водних об’єктів. Засідання провів заступник голови РДА Іван Мізерник.

Комісія розглянула та затвердила свій план на найближчий період, відповідно до якого відбудуться виїзди на водні об’єкти регіону.

До складу комісії входять фахівці управлінь водного господарства, агропромислового розвитку, Держгеокадастру, екологічних служб, представники органів місцевого самоврядування.

«Інвентаризація проводиться з метою перевірки дотримання користувачами законодавства щодо використання водних об’єктів, наявності відповідних дозвільних документів, забезпечення надходжень до місцевих бюджетів від оренди ставків та озер, попередження та виявлення порушень умов господарювання, проведення благоустрою», – зазначили в секторі з питань інформаційної діяльності і комунікацій з громадськістю РДА.

Виїзди комісії на водні об’єкти району розпочнуться наприкінці цього тижня.

На Дрогобиччині громадськість долучається до акції «Майбутнє лісу в твоїх руках»

На Дрогобиччинині шириться акція «Майбутнє лісу в твоїх руках». З кожним днем до висаджування лісу залучається все більше громадських організації, учнівської молоді, військових, представників місцевої влади.

Про це повідомив  сектор з питань інформаційної діяльності і комунікацій з громадськістю РДА.

Учора, 30 березня, у Лішнянському лісництві ДП «Дрогобицьке лісове господарство» пройшла посадка лісових культур та розвішування шпаківень. У садінні молодого лісу взяли участь колектив Лішнянського шкільного лісництва та учні 8-9 класів Лішнянської ЗОШ спільно із директором школи В.Федишиним, вчителькою О. Мроць і лісівниками Лішнянського лісництва. Учасники акції працювали із завзятям і короткий час впоралися з поставленим завданням.

Після цього школярів частували печеною картоплею та березовим соком. 

У Дрогобицькому районі переселенцям надали 32 960 грн адресної допомоги на оплату ЖКП

У Дрогобицькому районі 30 сім’ям, тимчасово переселеним з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО, виплатили адресну допомогу за березень на загальну суму 32 960 грн. для покриття витрат на проживання, в т.ч. на оплату житлово-комунальних послуг.

Про це повідомлять в управлінні праці та соціального захисту населення Дрогобицької РДА.

За словами начальника управління Галини Чаплі, всього з початку року виплачено адресної допомоги 32 переселеним сім’ям на суму 103 450 грн.

«Розмір допомоги визначено, виходячи з суми 442 грн – для працездатних осіб та 884 грн – для дітей та пенсіонерів, 1 074 грн – для інвалідів, – зауважила Г. Чапля. – Виплату допомоги проведено шляхом зарахування коштів на особовий рахунок одержувачів через відділення Ощадного банку». 

Президент присвоїв Ярославу Даниліву звання “Заслужений художник України”


З нагоди Міжнародного дня театру Президент України відзначив найкращих театральних працівників Львівщини за заслуги у мистецькій сфері. Серед нагороджених – дрогобичанин, головний художник Львівського академічного обласного музично-драматичного театру імені Юрія Дрогобича Ярослав Данилів. Наш земляк удостоєний почесного звання “Заслужений художник України”.

Народився митець в с. Почаєвичі Дрогобицького району. Навчався в училищі прикладного та декоративного мистецтва ім. А. Ерделі та Й. Бокшая в містіУжгород, у Львівській академії мистецтв України. Ярослав Данилів – член Національної Спілки художників України, член Національної Спілки Театральних діячів України. У 2003 році заснував Дрогобицьку Асоціацію художників (ДАХ).

Роботи митця експонувалися на багатьох виставках в Україні, Кореї, Японії, Швеції, Болгарії, Німечинні, Австрії, Китаї, США, Іспанії. Його роботи зберігаються у Міністерстві культури України, Національному музеї (Львів), Національній бібліотеці Іспанії (музей Гойї), Міністерстві культури Китаю, музеї А. Матісса (Париж), музеї І.Франка (с. Нагуєвичі). 

У Дрогобичі бійці АТО висадили близько 150 саджанців дерев

Дрогобицький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді організував у місті проведення акції “Дерево миру від учасника АТО”. Бійці АТО дружньою командою трудилися на вулиці Володимира Великого, де висадили близько 150 саджанців дерев, передає прес-служба міської ради.

Як інформує спеціаліст центру соціальних служб Наталя Городиська, до корисної для міста справи долучилися учасники АТО: Роман Тяка, Мар’ян Хомин, Андрій Андрійців, Ігор Фундалевич, Ігор Музика, Ігор Мандрик, Тарас Бенівчак, Микола Шніцер.

У Дрогобичі бійців АТО та волонтера відзначили нагородами

Сьогодні, 31 березня, засідання сесії Дрогобицької міської ради розпочалося врученням військових нагород, які вручив голова громадської організації«Всеукраїнське об’єднання учасників антитерористичної операції».

Зокрема, нагородою і шанобливими оплесками було відзначено знаного волонтера Степана Ніколяка, 29-річного дрогобичанина, який, незважаючи на важку недугу (усе тіло хлопця скорчене і кожен рух йому коштує особливих зусиль), займається збором картону та пляшок, а виручені кошти жертвує для бійців АТО. Урочисто Микола Кобільник передав нагороди бійцям АТО: Богдану Рихліцькому, Оресту Каракевичу, Артуру Банзі, Вадиму Крайненку. Орденом «Честь і слава» також був удостоєний Дрогобицький міський голова Тарас Кучма.