Дрогобиччина коротко: припинення опалювального сезону в районі і Бориславі та десант кардіологів у Трускавці

Уряд надав дозвіл на розроблення проекту землеустрою для вітрової електростанції на Дрогобиччині

У рамках реалізації міжнародного інвестиційного проекту у вітроенергетичній галузі держави на черговому засіданні Кабінету Міністрів України було прийняте розпорядження про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою для розміщення сучасної вітрової електростанції із відповідною інфраструктурою загальною потужністю 50 МВт.

Про це повідомили у секторі з питання інформаційної діяльності і комунікацій з громадськістю Дрогобицької РДА.

Рішення уряду дозволяє ТОВ «Дрогобич Енержі» продовжувати початий у 2010 році процес збору, підготовки та погодження всієї нормативно-правової та технічної документації для будівництва сучасної вітрової електростанції на території Дрогобицького району.

Практична реалізація проекту стала можливою за підтримки голови облдержадміністрації Олега Синютки та його заступника Ірини Гримак, голови райдержадміністрації Максима Лісогора та голови районної ради Михайла Сікори, народного депутата України Богдана Матківського, депутатів обласної ради Михайла Задорожного та Олексія Балицького, депутатського корпусу районної ради, сільських, селищних голів Опаки, Попелів, Ясениці Сільної, Урожа та Підбужа.

Нагадаємо, ТОВ «Дрогобич Енержі», засноване французькими компаніями «БЕТЕН ЕНЖЕНЬЄРІ» та «ВАЛОРЕМ», з 2010 року розвиває проект будівництва вітрової електростанції потужністю 120 МВт на території Дрогобицького району Львівської області.

Запланований початок будівництва – середина-кінець 2017 року, операційний період – 20-25 років. Реалізація проекту не потребує видатків з Державного бюджету України та місцевих бюджетів. Проект повністю реалізовуються коштом приватних іноземних інвесторів.

Успішне втілення проекту буде забезпечувати безперервні надходження до місцевого та державних бюджетів від плати за користування земельними ділянками, сплату податку на прибуток та ПДВ після введення вітрової електростанції в експлуатацію, створення додаткових робочих місць, безкоштовне будівництво інфраструктури, використання місцевих будівельних матеріалів та компаній, посилення туристичної привабливості району та підвищення енергетичної незалежності держави у цілому.

Як відомо, розвиток відновлюваної енергетики є важливим внеском у скорочення залежності від імпорту природного газу та диверсифікації джерел енергопостачання, що дозволить зміцнити енергетичну безпеку держави. Відповідно до затвердженого Національного плану дій з відновлюваної енергетики (НПДВЕ) Україна зобов’язалася збільшити виробництво енергії з відновлюваних джерел до 11% у 2030 році.

У Дрогобицькому районі призупиняють опалювальний сезон

У Дрогобицькому районі від завтра, 30 березня, призупиняють опалювальний сезон.

Про це повідомив сектор з питань інформаційної діяльності і комунікацій з громадськістю РДА.

Розпорядження «Про призупинення опалювального сезону 2015/16 років» підписав сьогодні, 29 березня, голова райдержадміністрації Максим Лісогор.

У документі говориться: «Відповідно до правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630, на виконання пункту 4 розділу 10 Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду, затверджених наказом міністерства палива та енергетики України, міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 10 грудня 2008 року №620/378, зареєстрованих в міністерстві юстиції України 31 грудня 2008 року за №1310/16001, в зв’язку з підвищенням середньодобової температури зовнішнього повітря:

 1.Тимчасово призупинити опалювальний сезон 2015/2016 років:

– для об’єктів соціальної сфери Дрогобицького району, крім бюджетних установ, які працюють в цілодобовому режимі (лікарні, інтернати, дошкільні заклади) з 30 березня 2016 року;

– для об’єктів соціальної сфери Дрогобицького району, які працюють в цілодобовому режимі (лікарні, інтернати, дошкільні заклади) та для населення району з 1 квітня 2016 року.

2.Керівникам бюджетних установ забезпечити належний температурний режим в приміщеннях згідно санітарних норм».

Контроль за виконанням розпорядження покладено на заступника голови райдержадміністрації І. Мізерника.

У Дрогобицькому районі під час благодійного концерту для поранених бійців зібрали 4,3 тис. грн

У церкві св.ап. Петра і Павла с. Снятинка під час концерту відомої співачки Лілі Кобільник парафіяни пожертвували 4 303 гривні для допомоги пораненим воїнам, повідомила волонтер Марія Головкевич.

«На благодійний концерт нас благословив о. Григорій (Савчин) – адміністратор парафії, – розповіла М. Головкевич. – Кошти розподілили так: по 1000 грн передали для Сергія Петровичіва (Рубіна), Ігора Шолтиса (Шульца), Ніки Арістової (Кози), Андрія Пінчука із с. Снятинка».

Волонтери щиро подякували о. Григорія і парафіянам храму за допомогу продуктами для воїнів, які привіз до Дрогобича Микола Косик.

«Ситий захисник – надійна відсіч ворогу, за що вам, шановні снятинці, щира вдячність. Бажаємо вам здоров’я і достатку!», – підсумувала волонтерка.

У Дрогобицькому районі вимагають легалізації заробітної плати

Сьогодні, 29 березня. відбулося засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, яке провів голова Дрогобицької райдержадміністрації Максим Лісогор.

Про це повідомив сектор з питань інформаційної діяльності і комунікацій з громадськістю РДА.

Заслухали представників підприємств ПП «Терес» з села Уличне, ТзОВ «Солонсько», які інформували, що виробництво на цих підприємствах має сезонний характер, тому в осінньо-зимовий період тут ведуться лише підготовчі роботи. Голова РДА наголосив, що в будь-якому випадку середня заробітна плата не може бути меншою законодавчо встановленого мінімуму. «І хоча різниця між реальною зарплатнею і встановленим законодавством мінімумом на цих двох підприємствах є незначною, необхідно вжити заходи для усунення цієї невідповідності», – наголосив посадовець.

Складніша ситуація в санаторії «Нафтуся Прикарпаття», яке розташоване в селі Модричі. Адже робота санаторію залежить від наповнення його відпочивальниками. На жаль, похвалитися цим не можуть навіть відомі трускавецькі оздоровниці.

Після обговорення питання робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення прийняла відповідне протокольне доручення щодо діяльності суб’єктів підприємницької діяльності.

У Трускавці кардіохірурги інституту ім. Амосова проведуть прийом жителів регіону

У рамках всеукраїнського проекту «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф» провідні фахівці-кардіохірурги Інституту ім.Амосова
проведуть прийом в Трускавецькій міській лікарні та нададуть консультацію мешканцям Дрогобицького регіону.

Консультуватимуть пацієнтів Костянтин Руденко,  доктор медичний наук, заступник директора НІССХ імені М.М. Амосова, головний позаштатний спеціаліст МОЗ України за спеціальністю «Хірургія серця і магістральних судин у дорослих» та фахівці НІССХ імені М.М. Амосова.

Ініціаторами та організаторами проекту «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф» виступають ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М.Амосова НАМН» та Асоціація серцево-судинних хірургів України за сприяння міністерства охорони здоров’я України та Національної академії медичних наук України.

З вересня 2014 року, вже відбулися виїзди до усіх областей України, які показали ефективність таких заходів. Проект спрямований на вирішення низки питань підвищення якості надання медичної допомоги населенню та доступності високоспеціалізованої діагностики й лікування.

Перший етап всеукраїнського проекту «Зупинити епідемію серцево-судинних катастроф» показав, що при загальній важкій ситуації зі своєчасним наданням кваліфікованої медичної допомоги у найбільш скрутному стані знаходяться жителі регіонів, які віддаленні від обласних центрів. Саме тому на другому етапі проекту увага акцентується на роботі з віддаленими регіонами у плані створення реальних умов для підвищення доступності населення до своєчасної кваліфікованої медичної допомоги з урахуванням місцевих особливостей.

У Трускавці власники нерухомості перерахували до місцевого бюджету 942,3 тис. грн. 

За два місяці поточного року платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплатили до місцевого бюджету Трускавця 942,3 тис. гривень. Про це інформує прес-служба міськради.

Нагадаємо, що платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають у власності об’єкти житлової та нежитлової нерухомості. 

Податок сплачується за місцем розташування об’єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України. Зокрема, громадяни сплачують податок протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, а юридичні особи – авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації. 

До бюджету сплачено 752,2 тис. грн. гривень податку на прибуток 

Протягом січня – лютого поточного року платники податку на прибуток міста Трускавця сплатили 752,2 тис. грн. грн. податку на прибуток, з яких 669,8 тис. грн. або 90 % до державної казни, 82,4 тис. грн. до місцевого бюджету Трускавця. Прогнозні показники виконано на 238 відсотків. Зокрема, у лютому надійшло 542,7 тис. гривень.

Дрогобич бере участь у конкурсі на облаштування перинатального відділу пологового будинку


Можливістю облаштування перенатального відділу пологового будинку сучасним обладнанням є участь у конкурсі, який проводить Посольство Японії в Україні.

 Дрогобич випробовує шанс отримати обладнання, вартістю 80 тисяч доларів. Про це повідомляє прес-служба міської ради з посиланням на директора Інституту міста Володимира Кондзьолку.

У Дрогобичі у парку на вул. Лесі Українки висадили саджанці дерев

У парку на вул. Лесі Українки, де місяцем раніше проводилася планова вирізка старих дерев, висадили саджанці хвойних порід, берези та клена. Про це на оперативній нараді у Ратуші повідомив директор департаменту міського господарства Іван Лепкий, передає прес-служба міськради.

Секретар міської ради Олег Хрущ доручив комунальній службі подбати про ознакування саджанців, які без поміток не будуть видні у траві, тому їх ненароком можуть скосити з першою весняною травою.

Іван Лепкий доповів, що у місті жваво розпочалася кампанія з садки саджанців. Комунальники планують висадити близько двох тисяч молодих дерев. Підмогу надати їм зголосилися навчальні заклади, депутати. Усім, хто виявив бажання взяти участь в озелененні міста, передано саджанці дерев.

Кримський переселенець на Говерлі розгорнув  національне знамено кримсько-татарського народу та прапор Дрогобича

Відомий громадський активіст Амет Бекіров, який два роки тому з окупованого Криму перебрався з родиною до Дрогобича, минулих вихідних здійснив сходження на Говерлу. Підкоряти найвищу гірську вершину України кримець подався із дружиною Ділярою. Щоправда, дошкульний холод похитнув жіночу стійкість, коли дрогобичани піднялися на Малу Говерлу. Залишивши дружину відігріватися у наметі рятувальників, Амет вирішив не зупинятися на півдорозі, повідомляє пре-служба Дрогобицької міськради.

«Я подумав, що неправильно відступити від своєї мрії. Це так, наче бути в Італії і не бачити Папу Римського»,- зізнається кримець.

Альпіністського досвіду Амет набув ще у рідному Криму. Щорічно, у день прапора кримсько-татарського народу, він брав участь у традиційному сходженні на гору Четердах. Та дебют на Говерлу захоплений мандрівник поки що не має з чим порівняти.

Найскладнішу ділянку шляху до шпилю гориАмет долав, раз за разом примовляючи священні для кримсько-татарського народу слова:«Крим – народ, батьківщина». Досягнувши вершини, вінпомолився тасимволічно розгорнувнаціональний прапоркримсько-татарського народу і знамено Дрогобича. Відчайдушного кримця у найвищій гірській точці Українидо сліз розчулили теплі вигуки групи львів’ян«Крим – це Україна».

Підкорити Говерлу, певен Амет, він зміг не лише завдяки духовній і фізичнійвитримці, а й добротному спорядженні, яке йому надав актор дрогобицького театру «Альтер» Олександр Максимов.

У Дрогобичі відмовляться від радянських побілок бордюрів

Як оголосив вчора, 28 березня, на оперативній нараді міський голова Тарас Кучма, у місті швидше за все більше не проводитимуть весняної побілки бордюрів, інформує прес-служба міськради.

Ця процедура аж ніяк не придає естетичного вигляду хідникам. А ще білі смуги вздовж тротуарів дивують іноземців. У туристів з інших країн побілені бордюри асоціюються зі смугами пішохідних переходів. Разом із від відмовою від радянської традиції, переконаний міський голова Тарас Кучма, вдасться заощадити кошти, що з року в рік комунальники витрачали на вапно.

АНОНС. Засідання VІІ сесії Дрогобицької міської ради VII скликання

Дрогобицька міська рада повідомляє:

У четвер, 31 березня 2016 року о 10.00 год. відбудеться засідання VІІ сесії Дрогобицької міської ради VII скликання.

АНОНС. Виїзний прийом громадян міським головою Дрогобича Тарасом Кучмою

У п’ятницю, 1 квітня, о 15:00 відбудеться виїзний прийом громадян міським головою Дрогобича Тарасом Кучмою на вул. Січових Стрільців, 30.

У Бориславі призупинено опалювальний сезон

У Бориславі призупиняється опалювальний сезон. Як інформують у міській раді, сьогодні, 29 березня, міський голова Ігор Яворський видав розпорядження «Про призупинення подачі теплоносія до систем централізованого опалення споживачів»

Робиться це, як зазначено в розпорядженні, «відповідно до п. 20 ч.3 ст.42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630, зважаючи на суттєве зростання середньодобової температури зовнішнього повітря і для забезпечення ефективного використання енергоносіїв, та беручи до уваги клопотання відділу житлово-комунального господарства від 29 березня 2016 року № 116– жк :

1. Комунальному підприємству «Бориславтеплоенерго» (Б.Дубас) з 30 березня 2016 року призупинити подачу теплоносія до систем централізованого опалення споживачів.

2. Директору КП «Бориславтеплоенерго» Б.Дубасу:

2.1) проводити щоденний моніторинг температури зовнішнього повітря для відновлення опалення споживачам відповідно до температурного графіка подачі теплоносія.

2.2) опалення закладів освіти, охорони здоров’я та культури здійснювавати на підставі звернень керівників закладів.

3. Відділу житлово-комунального господарства та будівництва міської ради (Н.Терлич) довести до відома жителів м.Борислава через офіційний сайт міської ради та засоби масової інформації це розпорядження».

Контроль за виконанням цього розпорядження покладено на першого заступника міського голови Е. Бриня

Свій бюджет Борислав перевиконує, але є й негативні моменти

Бориславська міська рада оприлюднила доповідь начальника фіну правління Ю.Петрва щодо виконання міського бюджету за січень-лютий цього року.

Отож: «За січень-лютий 2016 року до загального фонду бюджету міста Борислава надійшло доходів без врахування офіційних трансфертів в сумі 10885,0 тис.грн, що складає 114,3 відсотка до плану на січень-лютий 2016 року та 17,9 відсотка до плану на 2016 рік.

В порівнянні з аналогічним періодом 2015 року надходження до загального фонду за січень-лютий 2016 року зросли на 4060,6 тис.грн. або на 59,5 відсотка.

Основними причинами зростання надходжень в порівнянні з аналогічним періодом минулого року є той факт, що акцизний податок, який нарахований за грудень 2015 року фактично надходив до бюджету у січні 2016 року,в той час як у січні 2015 року надходження не здійснювалися, оскільки з січня 2015 року тільки почалося здійснюватися нарахування акцизного податку; єдиний податок у січні 2015 року зараховувався до спеціального фонду бюджету м.Борислава , в той час як у 2016 році він зараховується до загального фонду міського бюджету.

Податку на доходи фізичних осіб за січень-лютий 2016 року надійшло в сумі 5607,7 тис.грн., що складає 100,3 відсотка до плану на відповідний період. В порівнянні з аналогічним періодом 2015 року надходження податку на доходи фізичних осіб зросли на 1388,0 тис.грн, або на 32,9 відсотка.

Фактори, які негативно впливають на виконання планових показників по податку на доходи фізичних осіб є :
 Заборгованість по заробітній платі, яка станом на 01.03.2016 року становить 943,7 тис.грн, у результаті чого міський бюджет недоотримав 141,6 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб.

 Заборгованість по податку на доходи з фізичних осіб. Згідно даних Бориславського відділення Дрогобицької об’єднаної податкової інспекції станом на 01.03.2016 року борг складає 1110,0 тис.гривень;Ø

Резервом збільшення надходжень по податку на доходи фізичних осіб є робота з платниками, які за 2015 року забезпечили перерахування до бюджету м.Борислава мінімальні суми податку на доходи фізичних осіб.

Акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів за січень-лютий 2016 року надійшло в сумі 739,3 тис.грн., що складає 80,7 відсотка до плану на відповідний період та 13,3 відсотка до плану на 2016 рік. Основною причиною невиконання панових показників по акцизному податку є той факт, що основним платником ПП ”Окко-нафтопродукт” не сплачено у лютому місяці 2016 року нарахований акцизний податок за січень 2016 року в сумі 276,6 тис.грн, крайній термін сплати якого у зв’язку з коротким місяцем припадає на 1 березня 2016 року.
Податку на майно , відмінного від земельної ділянки за січень-лютий 2016 року надійшло в сумі 246,9 тис.грн., що складає 561,1 відсотка до плану на відповідний період та 21,8 відсотка до плану на 2016 рік. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 235,9 тис.грн.

Податку на майно в частині плати за землю за січень-лютий 2016 року надійшло в сумі 1865,7 тис.грн., що складає 141,7 відсотка до плану на відповідний період та 21,6 відсотка до плану на 2016 рік. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 1034,1 тис.грн., або у 2,2 раза.

Єдиного податку до бюджету міста Борислава за звітний період 2016 року надійшло в сумі 2169,0 тис.грн., що складає 174,8 відсотка до уточненого плану на січень-лютий 2016 року та 29 відсотків до плану на 2016 рік.

В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 872,8 тис.грн., або на 167,3 відсотка.

За даними Бориславської відділення Дрогобицької об’єднаної державної податкової інспекції станом на 01 січня 2016 року фактично здійснюють діяльність 1024 підприємців, які працюють на єдиному податку, в тому числі 194-юридичні особи та 830– фізичні особи.
Слід зазначити, що основною причиною зростання надходжень єдиного податку в порівнянні з аналогічним періодом минулого року є підвищення мінімальної заробітної плати з 1 січня 2016 року порівняно з січнем 2015 року на 13,2 відсотка.

Очікуване виконання бюджету міста Борислава складе 65309,4 тис.грн., або 107,5 відсотка до уточненого плану на 2016 рік.

У відповідності до розпорядження міського голови від 26.02.2016 року № 51-р. «Про затвердження плану заходів щодо забезпечення виконання дохідної та видаткової частини міського бюджету міста Борислава у 2016 році» затверджено план заходів щодо збільшення доходів міського бюджету м.Борислава.

Так, станом на 01.03.2016 року забезпечено погашення заборгованості з виплати заробітної плати та відповідно по податку на доходи фізичних осіб, якого станом на 01.03.2016 року додатково мобілізовано в сумі 39,7 тис.грн.

Слід зазначити, що вищевказаними заходами на 2016 рік передбачено погашення заборгованості по податках та зборах до бюджету м.Борислава в сумі 220,0 тис.грн., збільшення надходжень в результаті перегляду договорів та залучення до оподаткування землекористувачів , які використовують землю без належного оформлення документів в сумі 840,0 тис.грн, погашення заборгованості з виплати заробітної плати та робота з мінімізаторами в сумі 186,0 тис.грн.

За січень-лютий 2016 року за рахунок бюджету міста Борислава проведені видатки за загальним фондом в сумі 30026,5 тис.грн., в тому числі в розрізі галузей:
–    по органах місцевого самоврядування проведені видатки в сумі 1123,6 тис.грн.;
–    по установах освіти проведені видатки в сумі 8807,5 тис.грн.;
–    по установах центральної міської лікарні в сумі 4321,8 тис.грн.;
–    по установах соціального захисту та соціального забезпечення в сумі 13429,7 тис.грн.;
–    по житлово-комунальному господарству в сумі 1236,1 тис.грн.;
–    по установах культури в сумі 746,4 тис.грн.;
–    по засобах масової інформації в сумі 58,3 тис.грн.;
–    по фізичній культурі таспортупроведені видатки в сумі 274,5 тис.грн..
За економічною ознакою найбільшу частку у загальному обсязі видатків бюджету міста Борислава за загальним фондом становлять кошти , які спрямовуються на заробітну плату з нарахуваннями працівників бюджетних установ 10101,9 тис.грн. (33,6 відсотка), соціальне забезпечення (допомоги, пільги, житлові субсидії тощо) 13469,7 тис.грн. (44,9 відсотка), енергоносії та комунальні послуги 4370,7 тис.грн . (14,6 відсотка), поточні трансферти 1101,9 тис.грн. (3,7 відсотка).

По спеціальному фонду бюджету міста та за рахунок власних надходжень бюджетних установ (та за рахунок спеціального фонду бюджету) проведені видатки за січень-лютий 2016 року в сумі 776,5 тис.грн., в тому числі :
– по оплата праці і нарахуванням на заробітну плату в сумі – 189,8 тис.грн.;
– по придбаних предметах, матеріалах обладнанню , інвентар – 83,3 тис.грн.;
– по придбаних медикаменти – 37,1 тис.грн.;
– по придбаних продукти харчування – 106,4 тис.грн.;
– по спожитих оплата за енергоносії та комунальні послуги – 102,5 тис.грн.;
– по капітальних видатках – 225,5 тис.грн.»

//

//