Дрогобич коротко: про медицину, транскордонне співробітництво та 6 мільйонів з держбюджету

У Дрогобичі виступають проти зменшення кількості ліжок у лікарнях

885 лікарняних ліжок медичної мережі, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України, згідно з новозатвердженим розрахунком – 60 ліжок на 10 тисяч населення, Дрогобичу пропонують зменшити до 350. Про це сьогодні, 28 березня, на оперативній нараді у міській раді повідомив начальник відділу охорони здоров’я Андрій Шевкенич.

Минулого тижня з метою напрацювання пропозицій щодо зменшення ліжкового фонду лікарняні установи Дрогобича, району, Трускавця та Борислава інспектувала комісія департаменту охорони здоров’я ЛОДА. Проект медичної мережі регіону комісія презентує після 15 квітня. Відтак на рівні міських голів за участю керівників медичних закладів регіону відбудеться узагальнена нарада, де спробують окреслити спільне бачення розвитку медичної мережі регіону.

За словами Андрія Шевкенича, він висловив перед членами комісії переконливу позицію щодо необхідності збереження медичної бази у Дрогобичі. Якщо цього вдасться домогтися, зазначив Андрій Шевкенич, слід вмотивувати стабільне надходження за пролікованих хворих з інших територіальних одиниць.

Міський голова Тарас Кучмі в черговий раз розкритикував пропозицію зменшення кількості ліжкового фонду у Дрогобичі. На його переконання, це стало б руйнуванням усієї системи надання медичної допомоги. Тому сьогодні, певен Тарас Кучма, важливо відстояти збереження цієї системи у цілості.

Нагадаємо, міський голова Тарас Кучма неодноразово наголошував, що Дрогобич – потенційний центр нової територіальної громади, до якої ввійдуть навколишні села, має зберегти потужну медичну мережу.

Дрогобич запросили до участі у проекті транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна

Сьогодні, 28 березня, міський голова Дрогобича Тарас Кучма провів перемовини із представниками Об’єднання українців у Польщі Андрієм Комаром та Ігорем Горківом.

З Перемишля до Дрогобича їх привело бажання знайти партнера задля спільної участі у проекті транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна загальною вартістю 2,5 мільйона євро. Візитери з Польщі висловили намір у межах проекту коштом Євросоюзу провести реконструкцію Народного дому у Перемишлі. Дрогобич хочуть бачити партнером, мовив Андрій Комар, через багатоаспектну схожість із Перемишлем. Серед пропозицій про об’єкт Дрогобича, на реконструкцію якого можуть бути залучені європейські гроші, були названі народні доми Дрогобича та Стебника, ЗОШ № 3.

Міський голова Тарас Кучма за результатом наради створив робочу групу, до якої ввійшли заступник міського голови з гуманітарних та соціальних питань Олег Дукас, директор Інституту міста Володимир Кондзьолка, директор інформаційно-туристичного центру Ігор Чава, начальник відділу освіти Петро Сушко, начальник відділу культури Олег Яводчак. Саме ця група і визначатиметься остаточно з об’єктом, а також відповідатиме за підготовчий етап роботи, з яким до кінця тижня ознайомить міського голову.

Директор Інституту міста Володимир Кондзьолка вказав на важливість належної підготовки документації, а також на жорсткість умов, які Євросоюз ставить перед претендентами на отримання коштів.

У Дрогобичі на умовах державного співфінансування реалізовуватимуть два проекти на суму шість мільйонів гривень

З поданих Дрогобичем на Всеукраїнський конкурс державного фонду регіонального розвитку Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України одинадцяти проектів конкурсний відбір пройшли два на суму шість мільйонів гривень, передбачених на реконструкцію плавального басейну ДЮСШ та заміну вуличного освітлення.

Про це на оперативній нараді повідомив директор Інституту міста Володимир Кондзьолка. З його слів, незрозуміло, чому відкинули проект добудови ЗОШ № 5, яка є двадцятирічним довгобудом. Тепер доведеться, висловився посадовець, шукати інших шляхів отримання державних коштів на завершення робіт на цьому об’єкті.

Відреставрований пам’ятник Іванові Павлові II відтепер підсвічуватиметься

На відреставрований пам’ятник Іванові Павлові II, який нещодавно зазнав вандалістської наруги, у темну пору доби спроектовано освітлення прожекторів.

Про це повідомив міський голова Тарас Кучма. Зроблено це для убезпечення скульптури від лиходіїв. За таку ініціативу римо-католицька громада міській владі скерувала подяку. Проявляти максимальну пильність вночі Тарас Кучма закликав правоохоронців. Звертати увагу на нічні парки у центрі міста попросив патрульних на оперативній нараді у Ратуші директор комбінату міського господарства Андрій Янів. Робити це стражам правопорядку тепер стане простіше, адже парки у центрі міста освітлені.

У Дрогобичі відзначатимуть 26-у річницю підняття Державного Прапора України над Ратушею міста

У суботу, 2 квітня, о 12.00 годині у сесійній залі Дрогобицької міської ради відбудуться урочисті збори з нагоди 26-ї річниці підняття Державного Прапора України над Ратушею міста Дрогобича. Запрошуються депутати усіх скликань, громадські активісти, всі небайдужі дрогобичани.

Дрогобицька міська рада звертається з проханням до керівників установ, підприємств, організацій, суб’єктів підприємницької діяльності вивісити у цей день Державний Прапор України.

Прес-служба Дрогобицької міської ради

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *