Художники з Дрогобича, Києва і Стамбула подарували пораненим бійцям часточку своєї душі

Найкращі, найнебайдужіші художники зібрались на декілька годин минулої неділі у львівському госпіталі, щоб подарувати створені ними портрети пораненим героям.

Натхненницею акції стала Віталіна Маслова — голова правління благодійного фонду «Творча криївка» та автор методики творчої реабілітації, розповідає Громадське.Львів

За її словами одним із напрямків роботи «Творчої криївки» є  соціальна адаптація і культурно-соціальні проекти для учасників АТО. Одним із таких проектів є «Портрет бійця», який проходить уже вчетверте. Цього разу у ньому взяли участь близько десяти художників зі Львова, Києва та, навіть, зі Стамбула.

«Для нас це дуже важливий момент, бо по-перше це соціальна-культурна акція: багато хто з хлопців, які лікуються у госпіталі з живими художниками особливо не спілкувались. Позування — це терапевтична діяльність, це дуже корисно з психологічної точки зору. Я думаю це також важливо і для художників. Через власну діяльність, звичну для них, вони можуть показати свою вдячність тим, хто за них воював. Можуть цим людям трошки радості подарувати і такого незвичного, приємного спілкування», — Віталіна Маслова

«Приходиш сюди, зустрічаєш багато прекрасних людей. Приходять прекрасні люди: художники, друзі, тут сидять друзі. Це люди, які в тому житті визначили свій вибір і нам за честь тут бути. Ну і це дуже серйозно все», — учасник проекту, художник, іконописець Лев Скоп.

«Я колись давно також був на війні і також лежав у госпіталі. І мені знайомі ці відчуття. Одне Єдине, що до мене художники тоді не приходили і я виконували цю роль в якій я зараз є. Тому це немов повернення», — учасник проекту, художник, скульптор Петро Старух.

Художники, які, відклавши усі свої справи, долучились до акції: Матвій Вайсберг, Деся Демченко, Тарас Дідула, Іван Драган, Тетяна Думан, Левко Микитич, Анна Старух, Петро Старух, Левко Скоп, Галина Хорунжа.

Співорганізатори: Тетяна Думан, Світлана Сидоренко, Олександра Сорокопуд.

Ми вдячні Першій Львівській Фундації за допомогу в організації вечері для учасників проекту в кав’ярні “Дзиґа”: це дало можливість не тільки підкріпити сили художників та обговорити враження від участі в проекті, але і будувати плани на співпрацю в майбутньому.
Велике спасибі всім, хто долучився – люди, ви прекрасні!
Далі обов’язково буде продовження, тож слідкуйте за нашими новинами!
Найближча подія – 21 заїзд творчої реабілітації для учасників АТО“, – зазначають у “Творчій криївці”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *