У Дрогобичі переконані, що прийняття на фінансування двох училищ виллється у фінансовий колапс

Емоційне і бурхливе обговорення на засіданні виконавчого комітету 22 січня у Дрогобицькій міській раді викликало питання Дрогобицького ВПУ №19 та політехнічно-професійного ліцею, фінансування яких цього року переведено з державного на місцевий бюджет.

На засідання прибули керівник ліцею та в.о. директора ВПУ №19 . Директор професійно-політехнічного ліцею Володимир Ткач апелював до того, що становище училищ незрозуміле, і воно зависло у повітрі.

«Ми робимо все, щоб вас зберегти, коли інша сторона робить все, щоб знищити вас нашими руками», – звернувся до керівників професійно-технічних закладів Тарас Кучма. Він інформував, що саме з цією проблемою відбуває у відрядження до Києва. З іншого боку, міський очільник закликав керівників училищ не чекати, а подавати своє бачення варіантів, які можна задіяти у цій ситуації. Члени виконкому звинуватили у бездіяльності профспілки училищ, що досі не висловили протест рішенню, спущеному з державної верхівки. Дрогобич, який у фінансуванні освіти на цей рік має велику діру, не спроможний взяти баласт училищ – така думка була домінантною у підсумку обговорення питання. За найгіршим розвитком сценарію, коли все-таки на проблему не відреагують у верхах , то усю галузь освіти міста, прозвучало на засіданні, спіткає фінансовий колапс у найближчі місяці.

Нагадаємо, днями Дрогобицький міський голова Тарас Кучма скерував листи до урядників у вищі ешелони влади. У зверненні Тарас Кучма, зокрема, аргументував порушення закону у справі переведення фінансування закладів професійно-технічної освіти з державного на місцевий бюджет.

«Відповідно п.14, п.п.1 ухваленого Львівською обласною радою рішення від 12.01.2016 «Про обласний бюджет Львівської області на 2016 рік» передбачено забезпечити фінансування з місцевих бюджетів професійно-технічних закладів. Попри те, що це рішення ухвалено на виконання вимог Бюджетного кодексу та Закону України «Про державний бюджет на 2016 рік» воно суперечить ст. 142 Конституції України, де зазначено, що у разі коли державні органи приймають рішення, які не пов’язуються з наданням органам місцевого самоврядування додаткових повноважень державної виконавчої влади, але опосередковано змушують їх проводити незаплановані додаткові витрати за рахунок місцевих бюджетів, відповідно до ч. 4 даної статті ці витрати повинні, бути компенсовані державою. Згідно з ст. 85 Бюджетного кодексу України передбачено, що держава може передати органам місцевого самоврядування право на здійснення видатків лише за умови відповідної передачі трансфертів з державного бюджету. А тому прийняття на фінансування з міського бюджету Вищого професійного училища № 19 та професійно-політехнічного ліцею, на річне утримання яких потрібно близько 25 млн. грн., без наданнях додаткового фінансового ресурсу з боку держави є незаконним. З огляду на те, що освітньої та медичної субвенцію Дрогобичу з державного бюджету не додано на 53 млн грн з необхідної на рік потреби, то переведення на місцеве фінансування училища стане цілеспрямованим знищенням як професійно-технічних закладів, так і місцевого бюджету», – йшлося у листі.

За інформацією Відділу забезпечення діяльності виконкому

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *