У церкві Юра – спадщині ЮНЕСКО колядували та збирали кошти для поранених ОУНівців

Вперше за останніх сто років у  дрогобицькій перлині – церкві святого Юра, що внесена до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, пролунала коляда, звіщаючи благу вість “Христос ся Рождає”!

Усі присутні, а їх було майже півсотні, зачудовано вслухались в слова коляд.

«На жаль, невеликим колом зібралися охочі послухати давні та нові коляди. Але відсутність натовпу лише додавала дійству атмосфери втаємниченості. Стіни віковічної церковці змушували  вдумуватися в слова колядок, адже Христос народився для нас!» – ділиться враженнями учасниця дійства Романа Гончарук.

Час різдвяних свят –  чи не найкращий для добрих діл. Саме тому мабуть кожен, присутній у храмі, долучився до збору коштів для поранених бійців батальйону ОУН.

Акція пройшла з ініціативи місцевих волонтерів.

«Ліля Кобільник та хоровий колектив ” Різдвяні дзвони” вже вкотре залучає громаду для благодійності, натомість даруючи чудову музику. Також було презентовано видання “Різдвяні дзвони”-збірник колядок та щедрівок для мішаного хору та CD із записом колективу. Вразила кількість дітей присутніх на дійстві, дехто з них навіть підспівував, а мій Левко солодко спав у візочку “припаркованому” біля входу, – розповідає Романа.
Найбільше всіх зачарував “Щедрик” в обробці Леонтовича, ця щедрівка підкорила Америку, що вже говорити про тісне коло поціновувачів якісного співу. Коли хор виконував “Щедрик” – у дуже холодній церкві наче потепліло.»

Вже опісля завершення концерту вишикувались черги з охочих пожертвувати кошти та придбати щось на згадку – чи то диск чи книгу чи поштівку із зображенням церкви. «Я придбала книгу, хоч і не розуміюся в нотах, але диск мені сунути нікуди, та вже дуже хотілося щось придбати на згадку. А на завершення був “майстер-клас” від Левка Скопа як робити колективну знимку», – півжартома додала, вражена теплотою акції, волонтерка.

Переглянути відео з давніми українськими колядками та щедрівками, які лунали у церкві св.  Юра, можна ТУТ і ТУТ

Фото Романи Гончарук