Список їх добрих справ – це конкретна, адресна допомога вже сотням воїнів, їх сім'ям та родинам

У темні часи  добре видно світлих людей. У цій істині, сказаній свого часу  Ремарком,  ми переконуємося другий рік поспіль. Адже вже другий рік в нашій країні триває війна,  і другий рік нашої  допомоги , підтримки  потребують і бійці АТО, і їх родини, і сім’ї загиблих героїв…

В цей новорічно-різдвяний період хочемо розповісти вам про Людей, які не дають опустити руки, які своїми конкретними діями засвідчують любов до країни та кожного Українця, які своєю тихою, жертовною працею допомагають іншим не втрачати віру.

Другий рік поспіль на  Дрогобиччині  діє Громадська організація, про яку публічно говориться мало, але яка реально постійно працює  –  «Допомога  учасникам АТО та їх  сім’ям ». Її було засновано ще  влітку 2014-го  народним депутатом України VII скликання Романом  Іликом  і його однодумцями-товаришами волонтерами – підприємцем  Андрієм Малим, лікарем-хірургом Василем  Романяком  та ін.

Часто буває, що схожі організації створюють «під вибори».  Бо ж завдання у них – не конкретна допомога, а, як не прикро, піар. 

У нашому ж випадку все абсолютно не так. Ця організація працює системно, безперервно допомагаючи потребуючим. Список їх добрих справ – це десятки реально виконаних пунктів, конкретна, адресна допомога сотням воїнів і їх родинам.

І ось, для прикладу, лише невеличка частинка: допомога родині загиблого  стебничанина  Мар’яна  Дишеля  – новий  дах в будинку Героя, будова нового ганку ; допомога родині загиблого Степана  Бродяка  з  с.Ясениця  – адресна д опомога у виготовленні проектно-коштори сної документації щодо газифікації будинку, забезпечення дровами; допомога родині загиблого Героя Юрія Комара з с.  Раневичі  – заміна вікон в будинку на сучасні металопластикові та забезпечення дровами ; допомога родині учасника АТО Остапа Кугівчака  з с.  Р аневичі  Дрогобицького району – також заміна вікон та забезпечення дровами ; допомога родині учасника АТО Степана  Летнянка  з с.  Болехівці Дрогобицького району – монтаж та підключення автономного  водопостачання до будинку; допомога родині учасника АТО Василя  Волянського  з с.  Новошичі Дрогобицького району – конкретна адресна допомога у підключенні житлового будинку до світла …. 

Цей  список можна продовжувати ще довго і довго – десятки воїнів, наших Героїв  та членів їх сімей  – батьки, діти –  отримали дороговартісні ліки  та змогу провести фахове медичне обстеження , багато медикаментів  відправляляються безпосередньо воїнам в зону АТО , десятки родин забезпечені дровами, потребуючим воїнам купували чи оплачували і каски, і бронежилети, різну амуніцію та спорядження, їх рідним допомагали з ремонтами будинків, помешкань, квартир, заміною конструкцій  – вікон, дверей, дахів тощо.

Прикметно , що є воїни, які  просили не за себе, а за рідне село. Так, на прохання  учасника АТО Івана Пастуха з с.  Михайлевичі , у сільську бібліотеку  придбано книги  та обігрівач для бібліотеки.

На свято Святого Миколая, і торік, і цього року Громадська організація організувала і вручила кому солодкі подарунки, кому – продуктові набори, і це щонайменше для 50 родин воїнів АТО. 

Системно і ретельно ведеться постійний моніторинг потреб, і звичайно забезпечуються першочергово ті, які соціально мало чи зовсім не захищені.

Чому це роблять, жертвуючи час,  кошти, зусилля? Як кажуть Андрій Малий та Василь  Романяк,  бо так відчувають серцем, бо  так потрібно. Сьогоднішній час – це  час взаємопідтримки  та взаємодопомоги. «Хлопці залишають сім’ї, родини і їдуть на фронт, ризикуючи своїм  здоров’ям, найціннішим –  життям, щоб  вберегти всіх нас, наше мирне небо. Тож підтримка їм і їхнім батькам – завдання  свідомого українця».

«Допомагати військовим, родинам та сім’ям наших Героїв – це просто обов’язок кожної свідомої людини, – наголошує ініціатор створення  Громадської організації «Допомога учасникам АТО та їх сім’ям» Роман  Ілик. – Саме тому, ще влітку  2014 року ми об’єднавши зусилля розпочали системну роботу для допомоги родинам військовослужбовців, в першу чергу тим, хто перебуває у найбільш скрутному становищі, щоб хлопцям на передовій було хоч трішки спокійніше та легше. »

ГО «Допомога учасникам АТО та їх сім’ям» вже станом на сьогодні надала конкретну допомогу   понад сотні сімей та  родин наших воїнів. «Допомагаємо по різному, в тому числі з ремонтними та будівельними роботами. Адже у багатьох випадках вдома залишаються рідні: жінки чи батьки, чи навіть хтось один, а батьки це як правило літні люди, які були для них чи не єдиною опорою, дружини що стали вдовами і залишилися з маленькими дітьми »

Робота  ведеться і буде вестись допоки в країні є війна. Родини та учасники АТО, які дійсно знаходяться у скрутному становищі, завжди можуть звернутись за телефоном 067-71-255-71  (координатор Громадської організації Тетяна Кравчук, яка жертовно працює з першого ж дня створення організації ) .

…. В переддень Різдва ми коротко розповіли про один із  чудових прикладів громадської самоорганізації, ініціативи, щоб показати, що добро, взаємопідтримка, взаємодопомога – є, і не десь далеко, а  поруч. І що, все обов’язково буде  добре. Бо ми того варті!

Марія Кульчицька, Медіа Дрогобиччина

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *