Трускавець коротко: про смерть на реабілітації, Нафтусю, житло та індексації

У Трускавці під час проходження реабілітації помер боєць АТО

У Трускавці вчора, 28 грудня, помер боєць АТО, який проходив реабілітацію в одному із санаторіїв міста. Інформацію підтвердили у Трускавецькому відділенні поліції.

Причини смерті зараз з’ясовує поліція. За попередніми даними, у померлого були проблеми з серцем.

Відомо, що військовослужбовцю було 38 років.

Громаді Трускавця повернули контроль над видобутком та продажем «Нафтусі»

У Трускавці встановили пільги із земельного податку, завдяки чому в бюджет додатково надійде 5,8 млн грн, та повернули контроль над видобутком та продажем «Нафтусі».

Про це сказав під час наради міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, коментуючи підтримане рішення депутатами міської ради щодо встановлення пільги по земельному податку для фізичних та юридичних осіб, які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання.

Міський голова Трускавця пояснив, що пільгові ставки оподаткування стосуються тих підприємств, які застосовують норму постійного користування, що діяла до 2008 року, та не є законною. Проте, підприємства користувалися нею, оскільки не мали мотивації для укладання договорів оренди.

З 1 січня 2016 року набирає чинності рішення сесії Трускавецької міської ради, згідно якого 16 підприємств мають перейти на ставку земельного податку у розмірі 6% від нормативної оцінки землі

«Якщо би на цих підприємствах залишилася ставка податку у розмірі 6%, то скоріш за все ці підприємства збанкрутували б, а працівники втратили роботу. Золота середина у вирішенні цієї проблеми – надання 50% пільги на ставку податку. Це дасть можливість підприємствам втриматись на плаву, а в бюджет принесе 5,8 млн грн додаткових надходжень. 3% – це рівні умови для всіх підприємств, адже одні підприємства платили податок в повному обсязі, а інші сплачували лише 1%. За такою ставкою вони мали оборотні кошти. Тепер ці підприємства мали би покрити недоотримані містом кошти», – сказав Андрій Кульчинський.

Пільга земельного податку у розмірі 50% надана міською радою на один квартал для всіх 16 підприємств, землі яких перебувають у постійному користуванні.

 У випадку, якщо ці підприємства не укладуть договори оренди землі, для них ставка земельного податку залишиться в розмірі 6 %.

 Оскільки ПрАТ «Трускавецькурорт» має земельні ділянки та приміщення, що надаються в оренду, під пільгу по земельному податку підприємство не підпадає. Керівництво ПрАТу звернулось до Трускавецької міської ради з проханням перевести їх земельні ділянки з постійного користування в площину оренди. Депутати погодились, з умовою підписання додаткового договору.

За ним ПрАТ «Трускавецькурорт» має збільшити орендні площі, що наступного року принесе в міський бюджет близько 700 тис грн додаткових коштів. Ці площі підприємство використовувало до 2013 року. Тодішньою владою було проведено експеримент – ПрАТу була встановлена 12% ставка податку на землю. Але воно сплачувало її за земельні ділянки у 6 разів менші, і до бюджету скеровувались у рази менші кошти, ніж воно платило би 3% земельного податку за більші площі. Тож експеримент не вдався. Наступна умова – привести бювет в відповідність до сучасних вимог. Згідно договору, контроль над видобутком та продажем «Нафтусі» проводитиме спільне новостворене комунальне підприємство, відповідно прибуток місто та підприємство отримають рівний. Крам того, ПрАТ надає місту безповоротну допомогу у сумі 300 тис. грн для облаштування каналізаційних стоків по вул. Франка.

 «Йдучи на компроміс, ми спільно з депутатським корпусом зуміли залучити в бюджет міста чималі додаткові кошти і повернути контроль (50%) над видобутком води місту», – зазначив міський голова.

У Трускавці придбали квартиру дочці загиблого бійця АТО

У Трускавці придбали квартиру дочці загиблого військовослужбовця АТО Сергія Шевчука.

 Про це під час наради у Трускавецькій міській раді повідомила начальник міського управління комунальної власності Ольга Сегер.

Зі слів начальника управління комунальної власності, укладено договір купівлі-продажу квартири для забезпечення житлом дочки загиблого військовослужбовця Сергія Шевчука . Підготовлено проект рішення виконавчого комітету про надання житла.

Квартира придбана за рахунок субвенцій з державного бюджету та коштів міського бюджету для неповнолітньої Марії-Анастасії Шевчук , – зазначила Ольга Сегер.

Нагадаємо, у Трускавці це друга квартира, яка придбана для родини трускавчанина, який загинув під час Антитерористичної операції.

За кошти державного та міського бюджетів куплено квартиру площею 77,7 кв м, власницями якої стали дружина та донька Ігоря Дідача, який загинув під час бойових дій на сході України.

У Трускавці з місцевого бюджету виплатили індексацію вчителям та медикам

Депутати Трускавецької міської ради підтримали пропозицію міського голови Андрія Кульчинського про виділення з міського бюджету коштів в розмірі 2 млн грн на виплату індексації освітянам та медикам.

«Питання індексації заробітної плати, а точніше, – повернення індексації вчителям та медикам  – це проблема, яка існує в державі вже багато років. За минулий рік з державного бюджету на такі доплати кошти не було передбачено. На доплату вчителям та медикам виділили 2 мільйони гривень з внутрішнього резерву, а саме, завдяки перевиконанню бюджету на кінець року. Попереду справді нелегкий рік, зокрема, і для бюджетних працівників. Та наша позиція сьогодні – зберегти школи, лікарню, та забезпечити бюджетним працівникам в Трускавці стабільне фінансування», – сказав міський голова Андрій Кульчинський.

Трускавець одне з міст, яке першим повернуло доплати, у Дрогобицькому районі.

Фінансовий відділ Трускавецької міської ради вже підготував необхідні документи для того, щоб кожен вчитель та лікар отримав виплати до кінця грудня.

За малюнками трускавецьких школярів зніматимуть мультфільм

У Трускавці семеро учнів третьої школи перемогли у Всеукраїнському конкурсі «Це наше і це твоє».

Згідно з умовами конкурсу, діти повинні були розробити проект та намалювати малюнки, за мотивам яких за підтримки каналу «Плюс-плюс» буде зніматись серія мультфільму.

Переможцями стали: Юната  Аторвін – учениця 4-Б класу (керівник Світлана Будник), Оля Коробко, Олена Олексюк, Анастасія Шевчук, Олена Губицька, Владислав Петрик,  Матвій Наконечний – учні 3-А класу (керівник Леся Кулигіна).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *