До уваги підприємців: сьогодні останній день подання заяви на спрощену систему оподаткування

Суб’єкти господарювання, які прийняли рішення з першого кварталу 2016 року змінити групу платника єдиного податку, або перейти із загальної системи оподаткування на спрощену, мають подати до органу державної фіскальної служби заяву за встановленою формою.

До заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування. Тобто визначається дохід на момент подання заяви від початку 2015 року із врахуванням запланованої суми отримання доходу за період, що залишився до кінця року після подання заяви.     

Перехід на спрощену систему оподаткування може бути здійснений за умови дотримання підприємцями та юридичними особами вимог статті 291 Податкового кодексу щодо обсягу доходу, видів діяльності та кількості найманих працівників. 

При цьому у платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, анулюється реєстрація платника податку на додану вартість у порядку, встановленому Податковим кодексом України, у разі обрання ним першої або другої групи чи ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка включає податок на додану вартість до складу єдиного податку. 

Порядок переходу на спрощену систему оподаткування визначено пп.298.1.1 – 298.1.5 п.298.1 ст.298 Податкового кодексу України. 
Останній день подання заяви на спрощену систему оподаткування – 16 грудня.
 
 Сектор  комунікацій Дрогобицької ОДПІ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *