Про індексації зарплат, борги поміж водоканалами, долари для ОСББ, насилля в сім'ї та профілактику злочинності: інформує Дрогобицька міська рада

В обласній черзі за індексаціями Дрогобич – перший

Влада Дрогобича клопоче перед обласним керівництвом, аби освітяни та медики нарешті отримали очікувані індексаційні виплати.

Ця тема була головною під час зустрічі міського голови Дрогобича Тараса Кучми з головою Львівської облдержадміністрації Олегом Синюткою, перемовинах із начальником головного фінансового управління Олегом Демківим. Як зазначає Тарас Кучма, обласні очільники пообіцяли сприяти у виплаті індексацій вчителям та медикам міста. Тим паче, як відзначили в області, Дрогобич має право при надходженні коштів з державного бюджету отримати їх першим. Цю преференцію місто заслужило найкращим вмінням серед інших міст Львівщини економити бюджетні гроші.

Борговий конфлікт Дрогобича та Трускавця ввійшов у фазу порозуміння

Вчора, 26 листопада, міський голова Дрогобича Тарас Кучма провів нараду щодо врегулювання боргових відносин між КП «Дрогобичводоканал» та ТзОВ «Трускавецький водоканал».

Участь у нараді взяли перший заступник міського голови Ігор Герман, начальник КП «Дрогобичводоканал» Роман Шагала. Трускавецьку сторону представляли заступник міського голови Трускавця Олександр Ткаченко, директор ТзОВ «Трускавецький водоканал» Володимир Возняк, заступник генерального директора «Альфа-Плюс» Віктор Марченко. Зі слів начальника КП «Дрогобичводоканал» Романа Шагали, на цих перемовинах обговорили питання щодо розрахунку ТзОВ «Трускавецький водоканал» перед КП «Дрогобичводоканал» за спожиту воду до часу встановлення економічно обґрунтованих тарифів. Друге питання порядку денного стосувалося договору, який Дрогобич пропонує підписати місту-сусіду щодо різниці у тарифах між двома водоканалами на суму 11,5 млн грн. Цей договір, за оцінкою директора КП «Дрогобичводоканал» Романа Шагали, є великою поступкою для Трускавця, бо дає йому можливість значно зменшити загальний борг, який на 1 листопада становив 13,7 млн грн.

Суттєво, що риторика цієї наради відрізнялася від низки попередніх зустрічей, під час яких Дрогобич і Трускавець останні півроку намагалися порозумітися, оскільки цього разу трускавчани висловили повну згоду з боргами, які наростило їхнє підприємство перед КП «Дрогобичводоканал», і задекларували готовність надалі працювати у форматі повного порозуміння.

62 тисячі доларів від ООН – для ОСББ Дрогобича

24 листопада у світлиці Ратуші для голів 14 ОСББ Дрогобича, які є учасниками Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», організовано навчання.

Інженер та обласний координатор Проекту висвітлюють основні правила використання грантових коштів та звітності за них. Відкриваючи засідання, секретар Дрогобицької міської ради Олег Хрущ подякував представникам проекту за сприяння у розвитку ОСББ. Також він відзначив, що міська влада вітає і буде усіляко підтримувати співпрацю у межах програми.

Як відомо, з 14 ОСББ, що пройшли відбір, договір про участь у цій програмі підписали уже дев’ять об’єднань, чотири з яких отримали перші фінансові надходження від грантового проекту. Зі слів головного спеціаліста відділу економіки Анастасії Грабар, деякі ОСББ розпочали ремонтні роботи. Передусім, кошти урядники в багатоквартирних будинках скеровують на заміну вікон, утеплення фасадів та ремонт дахів. Від проекту до кінця цього року Дрогобич має отримати 62 тисячі доларів США.

Нагадаємо,  Дрогобич бере участь у програмі розвитку ООН. Проект спрямований на проведення капітального ремонту та підвищення енергоефективності багатоквартирних житлових будинків, раціонального використання ресурсів, впровадження інноваційних технологій та ін. Місто взяло на себе зобов’язання співфінансувати реалізацію проектів, розрахованих на три роки. Фінансові внески розподілені так: Проект – 50 відсотків; місто – 45 відсотків; ОСББ – 5 відсотків.

У Дрогобичі динаміки спаду випадків насилля у сім’ї не фіксують

Відділ сім’ї, молоді та туризму Дрогобицької міської ради  25 листопада, у Міжнародний день боротьби за ліквідації насилля над жінками розпочав акцію «16 днів боротьби з насиллям».

У межах цієї акції, відзначають у відділі, у навчальних закладах міста відбуватимуться лекції та бесіди, також розгорнена роз’яснювальна робота  щодо Конвенції ООН про права дітей, які часто є свідками насильницького конфлікту між батьками. Як констатує головний спеціаліст відділу, сім’ї, молоді та туризму, куратор цього напрямку роботи Ірина Юзефович, тенденція щодо насилля над жінками залишається сталою. Торік у Дрогобичі було зареєстровано 56 випадків, в яких жінки зазнавали наруги від чоловік. Цього року ситуація кардинально не різниться, наразі уже зареєстровано понад 40 випадків насилля.  Частково, аналізує Ірина Юзефович, жінки звертаються повторно. Відділ на тривожні сигнали від жінок реагує комісійним виїздом у сім’ї, до справи залучають фахівців-психологів з центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, представників від відділу у справах дітей.

Профілактика злочинності відіграє  важливу роль  правоохоронних органів в житті суспільства

Правоохоронці приділяють велику увагу профілактичним заходам спрямованих на попередження правопорушень і злочинів, профілактичній роботі серед неповнолітніх.

Профілактична робота вимагає від правоохоронців бути постійно серед людей, перейматися їхніми справами, проблемами, допомагати, врешті-решт просто відчувати себе у вирі великих і малих подій, що трапляються на дільниці.

Здебільшого мешканці чекають від правоохоронців корисної поради або допомоги в проблемних ситуаціях.  Правоохоронці розкривають енну кількість злочинів через заяви та повідомлення про злочини, які надходять в органи внутрішніх справ. Саме профілактикою правопорушень розкривається  значна кількість злочинів. На протязі місяця листопада 2015 року слідчі Дрогобицького відділу поліції скерували 19 кримінальних проваджень до суду, з них за статтею:

– за статтею  185(крадіжка) ККУ-5 кримінальних проваджень;

– за статтею 186(грабіж)ККУ-2 кримінальні провадження;

– за статтею 187(розбійний напад)ККУ-1 кримінальне провадження;

– за статтею 307(незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання та збут наркотичних засобів)ККУ-1 кримінальне провадження;

– за статтею 190(шахрайство)ККУ-2 кримінальних провадження;

– за статтею 296(хуліганство) ККУ-2 кримінальних провадження;

– за статтею 128(необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження)ККУ-1 кримінальне провадження;

На протязі місяця слідчі Дрогобицького відділу поліції повідомили 27-осіб про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, з них за статтею:

–  за статтею 185(крадіжка) ККУ-8 кримінальних проваджень;

–  за статтею 186(грабіж)ККУ-2 кримінальні провадження;

– за статтею 307(незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання та збут наркотичних засобів)ККУ-1 кримінальне провадження;

– за статтею 190(шахрайство)ККУ-2 кримінальних провадження;

–  за статтею 296(хуліганство) ККУ-2 кримінальних провадження;

– за статтею 122(умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження)ККУ-1 кримінальне провадження;

–  за статтею 175(невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії)ККУ-1;

– за статтею 358(підроблення документів, печаток, штампів, використання підроблених документів)ККУ-1 кримінальне провадження;

– за статтею 336 (ухилення від призову за мобілізацією)ККУ-1 кримінальне провадження;

– за статтею 395(порушення правил адміністративного нагляду)ККУ-1 кримінальне провадження;

За місяць листопад 2015 року працівниками поліції було складено 20 адміністративних протоколи за статтею 187 (про порушення адміністративного нагляду) КУпАП; За 7-ми особами встановлено адміністративний нагляд. Двох осіб притягнуто до адміністративної відповідальності за статтею 51(дрібне викрадення чужого майна) КУпАП;

– за статтею 184 (невиконання батьками або особами, що їх заміняють обов’язків щодо виховання дітей)КУпАП;Всього працівники поліції склали 41 протокол про адміністратвні правопорушення.

Нелегка робота спонукає правоохоронців шукати постійно контакти з людьми, населенням. Організовуючи прийоми громадян, дільничні інспектори поліції проводять бесіди з мешканцями дільниці. Важливість такого спілкування необхідна громадянам та правоохоронцям.

Працівники Дрогобицького відділу поліції звертаються до громадськості, в боротьбі зі злочинністю необхідна підтримка суспільства, не вистачає взаємодовіри та співробітництва населення. Щоби протистояти і вистояти у цій боротьбі зі злочинністю, необхідно об’єднатись разом, інформує Дрогобицький відділ поліції

За інформацією Відділу забезпечення діяльності виконкому