Перший заступник міського голови Дрогобича Ігор Герман: «З чим прийшов на посаду, з тим і піду»

«Кого бачите своїм першим заступником?» Про це запитала у Тараса Кучми в ніч  виборів 25 жовтня – коли результати стали очевидними і було зрозуміло, що саме йому громада довірила повноваження міського голови.

Прізвище було названо одразу. І так дійсно сталось: першим заступником міського голови Дрогобича став Ігор Герман.

Хто він? Звідки? Які має плани? З цими запитаннями навідалась у кабінет п.Германа, куди вишикувалась довга черга чиновників з різними папірчиками-документиками. Одразу подумалось: як в такому темпі, коли всі від тебе щось хочуть, зосередитись, аналізувати, працювати…

–          Пане Ігоре, вітаю. Що ж, давайте будемо знайомитись, оскільки і журналісти, і громада знають про вас доволі небагато.  Розкажіть про себе: скільки вам років, звідки ви, чим займалися до призначення на цю посаду?

–          Мені 48 років. Родом з Дрогобича, все життя мешкаю саме тут.

Останні  18 років працював на підприємстві заступником директора. Перед цим працював на швейній фабриці, де був товарознавцем, потому старшим товарознавцем, відтак – начальником відділу постачання. Десь за цим напрямком й вів свою діяльність до сих пір – доки Тарас Ярославович не запросив на роботу, у свою команду.

Одружений, маю двох дітей. Донька шкільного віку, навчається в гімназії. Син пробує свої сили в бізнесі.

–          Отож, вас запросили до спільної роботи. Ви погодились. Зважаючи на те, що фінансово-економічний стан міста непростий…

–          Дуже складний. Я ось якраз зараз вникаю, і хочу зазначити що «непростий» – це ще дуже м’яко сказано

–          …Знаючи про цей непростий стан, ви погодились взяти на себе цю ношу. Очевидно, маєте розуміти, що на вас покладаються великі сподівання

–          Передусім, сподівання покладаю сам на себе (жартує)

–          Але також містяни. І, вочевидь, Тарас Кучма, якому дрогобичани повірили передусім.

–          Звичайно. Чітко це усвідомлюю.

Щодо Тараса Кучми: ми з ним знайомі багато років. Він знає хто є я, я знаю хто є він, і ця моральна відповідальність є великою і важливою.

–          Встигаєте вникати в стан справ, адже призначення відбулось лише кілька днів тому?

–          Часу реально бракує, доби на все мало. Бо ж треба вивчити кожну цифру, проаналізувати… Дружина каже що з дому виганятиме, якщо працюватиму в такому темпі цілодобовому. На щастя, вона у мене мудра і розважлива, наразі розуміє (сміється)

–          Станом на зараз які ви бачите найбільш болючі проблеми, над якими потрібно працювати передусім?

–          Чи не найперше – ремонт наших внутрішніх доріг.. Дороги в нашому місті – це взагалі болюче питання. Я люблю ходити містом пішки, не їжджу на машині, свого особистого транспорту тому навіть не маю. Отож, фактично кожен метр дрогобицьких доріг я знаю. Тож знаю, що це питання для містян дуже актуальне, і якби нам вдалось впродовж наступного року це вирішити – це був би дуже великий позитив.

–          А окрім того? Медицина. Освіта..

–       Освіта і медицина, зокрема виплата зарплат працівникам, фінансуються з державного бюджету. На наші плечі лягають інші видатки по утриманню. Ми плануємо скорочення-оптимізацію. Аби все працювало як годинник, механізм був злагоджений, на такий «роздутий». Передусім це торкнеться структури міської ради, яка буде трохи меншою

–          Приблизно коли це буде?

–          Плануємо  до 7 грудня. Як вдасться – побачимо найближчим часом.

–          Неодноразово лунала думка, що окрім того, що скорочувати-оптимізовувати відділи ради, потрібно також створювати якісно інші нові відділи. Як от, наприклад, відокремити туризм, створити повноцінний відділ, ввести в штат фахівців, які займатимуть робою щодо залучення інвестицій під цю галузь, пошук грантів тощо.

–          У нас є трішки інше бачення.

Так, ми плануємо зробити щось схоже. Але поза межами структури міської ради, щоб не створювати міському бюджету додаткового навантаження.

Хочемо створити Агенцію по розвитку і інвестиціях, яка якраз і займалася б цим – пошуком інвестицій, коштів, грантів, розробленням програм тощо.

–          Попередній депутатський корпус і ті, хто були в опозиції, зокрема – теперішній секретар міської ради Олег Хрущ, говорили про те, що є колосальна проблема, пов’язана із тим,  що велика кількість землі, яка у нас використовується, «не працює» –  за неї не сплачуються податки, нема інвентаризації земель тощо. Що з цим плануєте робити?

–          Дійсно, цей факт має місце. І це одне з першочергових завдань до вирішення. Ми проводимо аудит по відділу комунальних ресурсів, ось якраз принесли мені на ознайомлення дані, сьогодні ввечері вивчатиму питання (показує стопку паперів-документів).

Вказана проблема стосується не лише земельних  ділянок, але й нерухомості, яка чомусь багато де віддана в оренду на умовах пільгової ціни, в тому числі й комерційним підприємствам. Це все потрібно переглядати, в тому числі щодо організацій, які не отримують прибутку. Все абсолютно. Якщо та чи інша організація має бажання отримати в оренду приміщення – бодай якусь частину коштів за це приміщення вона повинна платити.

–          Але є й інша сторона медалі. Перше, що спало на думку: школа бойового гопака «Духобор». Це люди, які реально працюють з дітьми, молоддю, виховують цю молодь креативно, патріотично Чи є у них відповідні фінансові надходження щоб сплачувати до міського бюджету – це запитання. А, з іншого боку, вони роблять колосальну роботу для власне держави, для України. Чи не може тоді місто піти їм назустріч бодай виділивши приміщення для занять?

–          Звичайно що може, і навіть треба, якщо там задіяні люди, які з чистим серцем працюють для того щоб молодь не на вулицях пропадала.

Підхід , в будь якому випадку, буде індивідуальний до кожного. Без «гамузом для всіх», а щоб було справедливо

–          Якщо би вам раптом стало відомо, що хтось з працівників міськвиконкому для того, щоб просунути якесь рішення, вплинути зокрема на вас, можливо і підставити вас, – взяв хабаря, якими б були  ваші кроки?

–           Я би цю людину звільнив одразу.

Щоправда, як каже чинне законодавство, для того щоб звільнити державного службовця, його потрібно попередити за 2 місяці до звільнення. Ну ось, 2 місяці треба чекати, і ця людина , бо так каже законодавство, ще 2 місяці працюватиме.

Звичайно, якщо буде зафіксований, задокументований факт подачі хабаря – цей процес можна прискорити  Якщо ж працювати слідами чуток, перевірки достовірності – це займає час..

Хоча, ще раз, позиція категорична. Думаю, це буде зрозуміло кожному.

–          Які   особисто для себе ви поставили  цілі, які ви вважаєте за потрібний мінімум, який мусите виконати під час вашої роботи?

–          Ви маєте на увазі в місті?

–          Так

–          Перш за все, заборонити будь-яким машинам заїжджати на територію площі Ринок. Але станом на зараз йде переатестація міліції в поліцію, немає чітких правил… Затягується вирішення.

–          А, наприклад, поставити клумби?

–          Ні, бо ж біля Котермака поставили полу сфери, і? Ось уявіть: сталась позаштатна ситуація, потрібно швидкій чи пожежній під’їхати ближче. Як?

Треба це продумати так, щоб і людям не шкодило, і місту було добре. Щоб було цивілізовано.

Зрештою… Буваючи в Європі, бачив, що у центр міста таки автівки заїжджають. Але вони за це платять, при чому досить немалі кошти – від 10 євро і вище.

Словом, мізкуємо над вирішенням.

–          Це, наскільки розумію, завдання дуже мінімальне. А ще?

–          Навести лад в медицині, в закладах охорони здоров’я. Буду старатися до того прикластися.

Ми прийшли сюди зробити зміни – щоб люди реально відчули позитивний результат від діяльності цієї влади. У всіх напрямках життєдіяльності міста.

Так, може не все одразу вдасться, але ми дійсно прикладем максиму зусиль щоб змогти.

Питання відкатів, як таке, не стоїть і не стоятиме. Влада відкрита, прозора, для кожного

–          Станом на зараз яке маєте майно і чи готові з тим самим майном покидати посаду? А, якщо щось придбаєте в громади міста, чи поясните звідки і за що?

–          Однозначно. Скільки б я тут не пропрацював, я нічого не купуватиму в громади міста.  Це можу гарантувати. Майно моє не  збільшиться – це теж 100%. Тобто, з чим прийшов, з тим і піду.

Розмовляла Марія Кульчицька

{fcomment|

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *