Тарас Кучма: розмова у ніч виборів

Це інтерв’ю  ми записали в виборчу ніч з 25 на 26 жовтня.

Було далеко за опівніч. «Шок» від попередніх результатів виборів потроху минав, а натомість приходило чітке усвідомлення що відповідальність – колосальна, тож тепер головне не підвести.

Чомусь тоді одразу згадалась весна 2014-го: Київ, Майдан, Сотня, втеча Януковича, паніка в чиновницько-силових рядах і затамований подих народу «Ну! Ну, давайте, дотискайте! Дотискайте!»

Але тоді офіційний Київ, як виявилось, був розгублений і в паніці. Вирішили «вичекати». Поки чекали – чиновницько-силові ряди прийшли в себе, адаптувались, змінили прапори, і все повернулось на круги своя.

Про це думалось у ту виборчу ніч у Дрогобичі. Щоб не допустити більше такого! Бодай у Дрогобичі, але не допустити.

В очах очевидного переможця Тараса Кучми читалось це розуміння. І читалась рішучість. Та, якої так потребує громада, та, на яку так чекає кожен із нас

Мова про переможця виборів на посаду міського голови Дрогобича, лікаря-реаніматолога, офіцера, начальника медслужби батальйону Кульчицького Тараса Кучму, з яким власне далеко за опівніч писали цю розмову

–          Тарасе Ярославовичу, минуло всього кілька годин з часу оголошення попередніх результатів виборів, де очевидною є саме ваша перемога. Ваші враження зараз, в даний момент?

–          Спочатку була радість від того, що ми «на усіх фронтах» перемагаємо. Хлопці дуже раділи. Але відтак ця радість змінилася на почуття «дикої» відповідальності. Навіть хлопці, які були поруч, і з якими ми разом працювали в розвідці, казали, що вперше побачили мене розгубленим.

–          ?

–          Ні, не тому, що побоявся чи ще там щось. Оце відчуття – від надзвичайно великого кредиту довіри, яку дрогобичани мені висловили своїм голосуванням. Відповідно, від того є великі зобов’язання перед дрогобичанами. Тож те, що ми хочемо зробити, що запланували, і те, чого від нас очікують, а спілкуючись з дрогобичанами, я знаю чого від нас очікують – мушу це зробити, не дивлячись ні на що.

–          Що будете робити?

–          Передусім, змінювати ті структури, які засиділися на старих місцях. Які думають, що їх неможливо зрушити. Вони ж вже так вросли в свої крісла, що і в душ з тими кріслами можуть піти спокійно…  Але якраз оцей високий кредит довіри спонукає і надихає рішуче думати і робити – і з дорогами, і з інвестиціями, і, найголовніше та передусім – з тим людьми, які не давали Дрогобичу розвиватися, з тою старою засидженою номенклатурою, яка дозволяла собі неприпустимі речі. Мені особисто , м’яко кажучи, дуже образливо, що дрогобичани, які заслужили на абсолютно краще життя, були змушені дистанціювати себе від влади і виживати хто як може.

Серед першочергових кроків – проведення аудиту діяльності органів виконавчої влади, комунальних підприємств тощо, з відповідними висновками і наслідками.

Серед першочергових кроків – також впровадження в сесійній залі Ратуші системи «Рада», щоб кожен депутат відчув персональну відповідальність за те, що і як він голосує, що і як він робить. Все відтепер буде відкрито. Ніхто не зможе сховатися за колективним органом. Це будуть колективні рішення, але кожен відповідатиме за свій голос персонально.

Чому це обов’язково треба робити, при чому робити невідкладно? Бо ми всі побачили що можуть «витворяти» депутати, прикриваючись колективним рішенням.

–          Практика «договорняків» в міській раді?..

–          Не буде! Зовсім.

В нас є мета, є ціль. Ті, хто сідає з нами в потяг – будуть з нами їхати. Всі інші – … У нас буде не практика «договорняків», а практика відповідальності. Готові з нами розділити відповідальність? Будем іти разом. Не готові? До побачення.

Дуже тішить, що багато нових депутатів, які, за попередніми даними, мають пройти до ради, готові брати на себе відповідальність. Ми ж вже давно підписали і з «Батьківщиною», і з «Громадянською позицією» Меморандум про спільні дії на благо міста. Бо приблизно прогнозували що наші сили проходять 5-ти відсоткові бар’єри і будуть в Раді, але не знали хто буде головою. Але вже тоді чітко вирішили що будемо працювати пліч-о-пліч. Ми відкриті для всіх, хто чесний, професійний і хоче робити роботу на благо міста. Тому вірю, що з нами йтимуть багато депутатів, з різних політичних сил, без усяких «договорняків», а з відповідальністю.

–          Дрогобич, за попередніми результатами виборів, суттєво відрізняється від інших міст, районів і навіть області. Зокрема тим, що політичні сили, які ввібрали в себе перефарбованців, ймовірно не увійдуть у раду, а якщо таки увійдуть, то з невеликим відсотком. Ваша точка зору, з чим це пов’язано? В чому, зокрема, полягав успіх «ГР «Народний контроль»у Дрогобичі?

–          Команда – це раз. Ми не шукали «відомих» людей з «відомими» прізвищами. У нас є ідея, навколо якої зібралися справді небайдужі і дієві. Це люди, які вірять в те, що хочуть зробити. А людина, яка вірить в те, що хоче зробити – і бореться по-іншому, і йде до тої мети по-іншому, аніж той, у кого ключова задача «втриматися».

Водночас, ця кампанія була дуже брудною. Такої кількості бруду на свою адресу я не відчував ніколи в житті, а прожив вже 50 років. Моя дружина, коли читала деякі дописи  і замітки, плакала… Я навіть не хочу згадувати все що було вилито-сказано про мене як про людину, лікаря, бійця… Ніколи не міг би повірити, що це можливо поміж людей, де я виріс, де я постійно був «на очах» і все робив завжди відкрито…

Але нема поганого, що б не вийшло на краще.

Самі ж дрогобичани, шоковані отим брудом, перекручуванням, присіканням тощо, зробили висновок що значить комусь Тарас Кучма дуже заважає, раз стільки всього на нього ллють, раз так вже «копають». І зробили свій усвідомлений вибір.

Також, люди побачили, що йде не один Кучма, бо ж один у полі не воїн. З Кучмою йде хороша команда: адвокати, юристи, менеджери, а також молоді люди, які може зараз чогось і не знають, але хочуть навчитися і будуть вчитися та працювати абсолютно по-новому.

Ми перемогли тим, що у нас чиста ідея – втілювати в життя те,що розпочав Майдан.

Тим, що ми – команда. І третє: ви подивіться з кого складається команда «ГР «Народний Контроль» у Дрогобичі. Це волонтери, бійці АТО, активісти –  тобто люди, яким не байдужа доля міста.

От і результат.

–          Ви напевно розумієте, що впродовж каденції так чи інакше відбуватимуться різні «випади» тих, проти кого голосуватиметься, кого звільнятиметься тощо. Робитиметься доволі часто це руками «активістів» в лапках. Або ж тими, хто сам нічого по-суті  не роблячи, здійматиме ґвалт на пів міста що «зрада».

Як будете діяти в таких випадках?

–          Ми будемо їх «нейтралізовувати» відкритістю і чесністю.

Чим більш відкритою ми зробимо владу, чим ближчою вона буде до людей, чим більше проблем вона вирішуватиме саме конкретних пересічних дрогобичан, а не якихось «шишок», тоді все стане на свої місця, і буде чітко видно із-за чого ті «активісти», чому ті «активісти»  – чи їм офіси треба відкрити незаконно, чи десь земельку прибрати, чи вирішити якесь своє шкурне питання…

Основне наше завдання зараз – змогти максимально відкритися, щоб люди знали про кожен наш крок і його мету.

Щодо кадрових питань: ми говорили про конкурси, заміщення, підбір найкращих. Це робитимемо обов’язково – в управліннях, відділах тощо. Водночас, основні ключові посади отримають своїх керівників одразу ж. Бо місто входить в зиму, місто мусить рішуче вибиратися з тої ями, в якій є, і тут потрібні чіткі, цілеспрямовані, невідкладні дії. А для того в найкоротші терміни маємо зрозуміти: яка господарка нам залишилася, скільки землі в місті ще є, де вона, як її використовувати з користю саме для міста, а не чиєїсь кишені, аудит з висновками і наслідками, та скільки місту і хто недоплачує і звідки ми можемо отримувати додаткові кошти щоб вкладати їх в розвиток міста. А ті кошти, повірте, є. Просто досі вони працювали невідомо на кого і на що, а не на громаду. Отож, зрозуміти що коїться насправді, і невідкладно братись до роботи.

Бо дрогобичани вірять, чекають результату і просять не підвести.

Не підведем!

–          Дякую вам, і …успіхів!

 Розмовляла Марія Кульчицька

 

Нагадаємо, Дрогобицькою міською виборчою комісією опрацьовано 100% виборчих протоколів

 Згідно з результатами волевиявлення дрогобичан, переконливу перемогу у виборах на посаду міського голови здобув Тарас Кучма («Народний контроль») , який набрав 9325голосів виборців.

Друге місце у Олега Хруща («Свобода») – 3800 голосів

Третє – Роман Танчук – 2672голосів.

 

Відтак Тарас Кучма звернувся до дрогобичан із відкритим зверненням, у якому подякував дрогобичанам за довіру та розповів про найближчі плани і наміри

Ознайомитись зі Зверненням можна ТУТ

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *