Коли терпець вривається, функцію ДАІ беруться виконувати волонтери

Прикрий інцидент трапився у Дрогобичі минулого тижня – на площі Ринок, яка, нагадаємо, має бути виключно пішохідною, зіткнулися велосипедист з автомобілем.

Як повідомили очевидці пригоди, на щастя, травмувань ніхто не зазнав. Але дорожньо-транспортний одразу ж на тому місці зібрав справжні вуличні громадські слухання. Не завадило людям навіть палюче сонце.

З неприхованим обуренням вони обговорювали і інцидент, і беззаконня, і бездіяльність ДАІ тощо.    Адже є рішення місцевого виконкому, згідно з яким вказана площа – закрита для руху авто. Але дотримуватись цього рішення ніхто не поспішає. Ніяких правил не існує і для роверистів, скутеристів, що на повній швидкості розгулюють пішохідними зонами.  Жодними обмеженнями себе не хочуть обтяжувати і пішоходи. Як наслідок – отакі «трафунки». При чому,  раллі на центральній площі вже стали ледь не звичним явищем. Не так давно, зокрема, дрогобичани спостерігали, як після скандалу в магазину оператора «Київстар», будучи напідпитку, місцевий бізнесмен п.Курило сів в своє авто і на ньому промчався площею. Зупиняти його, апелюючи до міліціонерів, що стояли поруч, тоді взявся працівник магазину.

Але не завжди, не на кожного «гонщика», є свій «робін-гуд». Тож поставити крапку в цьому питанні вирішили місцеві волонтери.

Так, вже наступного дня після прикрого інциденту з велосипедистом,  волонтери  Андрій Сенченко та Ігор Шевчик з боку вул. Ярослава Осмомисла взялися патрулювати заїзд автомашин на площу Ринок. Активісти толерантно пояснювали водіям, що згідно з рішенням виконавчого комітету площу Ринок – пішохідна зона. На активістів у  ролі патрульних водії реагують спокійно і без зайвих запитань розвертають автівки.

Активісти, що виступили в ролі патрульних, певні, що вседозволеність потрібно викорінювати усім, як і до культури дорожнього руху треба доростати  суспільству загалом і кожному  зокрема. Розуміння цього у спекотну днину і вивело їх на площу. Першими результатами  просвітницької роботи з водіями вони задоволені і до цієї справи планують долучити волонтерський рух міста.

Водночас, як наголосив під час оперативної наради в.о. міського голови Тарас Метик, крапку у вирішенні проблеми заїзду на площу Ринок має поставити ДАІ та міліція.

Очільник міста подякував волонтерам та членам виконкому, які не гають часу і самостійно взялися за роз’яснення водіям рішення виконкому про оголошення площі Ринок пішохідною зоною. Однак посадовець не знімає відповідальності за виконання цього рішення з правоохоронних органів міста. За його словами, саме ДАІ та міліція має наводити порядок з водіями-порушниками та зловмисниками, які становлять небезпеку для інших жителів Дрогобича.
До прикладу Тарас Метик розповів про малолітніх мажорів, які, ігноруючи всі заборони, заїжджають на площу Ринок, розсікають по ній, вмикають гучно музику і розпивають алкогольні напої.
До речі, як зазначають у Дрогобицькій міській раді, через зволіканням правоохоронцями з наведенням порядку на площі Ринок і байдужістю та нахабністю водіїв-порушників, цей випадок ДТП не є першим.

М.К.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *