Інформує Дрогобицька міська рада

  •  
  •  
  •  
  •  

Увага! Гарячі путівки

Увага! Гарячі путівки в оздоровчий табір “Світанок” для дітей учасників АТО. За довідками звертатися до відділу сім’ї, молоді та туризму Дрогобицької міської ради до кінця цього тижня!


 

У Дрогобичі посмертне звання почесного громадянина міста надали Альфреду Шраєру

Сесія Дрогобицької міської ради прийняла рішення про надання звання почесний громадянин міста Альфредові Шраєру. Дрогобицький скрипаль помер кілька місяців тому. Він був корінним дрогобичанином, свідком трагічних подій двох тоталітарних режимів, в’язнем німецьких концентраційних таборів. Легендарний музикант, учень Бруно Шульца був відомою і шанованою людиною не тільки у рідному місті, але й у багатьох країнах, де прославляв мистецтво і культуру Дрогобиччини. Альфреда Шраєра називали останнім представником польських (із довоєнного покоління) євреїв Дрогобича. Він лише трохи не дожив до свого 93-річчя.


 

У Дрогобичі готують до друку краєзнавче видання  «300 великих дрогобичан»

Вчора, 22 липня, на сесії Дрогобицької міської ради затверджено цільову  прогаму «Видавничий проект «300 великих дрогобичан».  Проект стартує у липні і до грудня краєзнавча царина Дрогобича поповниться новим виданням, яке переповідає історію міста, фіксує сьогодення у проекції на  особистості, які і є творцями історії, рушіями життя.

Автор ідеї видання такої книжки  депутат міської ради, доцент Дрогобицького педуніверситету ім. І. Франка Богдан Пристай. За задумом розробника проекту, у книжці  зібрані матеріали про життя, героїчну боротьбу та діяльність відомих на Галичині, Україні і світі дрогобичан, які захищали Батьківщину на східному фронті та київському Майдані. Водночас книжка розповідає, відкриває змістове спрямування видання Богдан Пристай, про славних дрогобичан минулих часів, яких замовчували або не помічали, усі вони вже відійшли у вічність.

Зі слів Богдана Пристая, таке видання сьогодні дуже затребуване, бо здатне розбудити інтерес до чину непересічних особистостей і надихнути до боротьби з російським загарбником.


 

1,5 млн. коштів ООН у Дрогобичі розділять між 14 ОСББ

Координаційна рада з питань конкурсного відбору при Дрогобицькому міськвиконкомі  відібрала 14 проектних пропозицій і 4 резервні  пропозиції від ОСББ  для участі у Проекті ЄС/ПРООН  «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Зі слів головного спеціаліста відділу економіки Анастасії Грабар, пропозиції скеровано до Києва. Сьогодні, 23 липня, у Дрогобичі  інженер проекту проводить огляд усіх об’єктів, на поліпшення стану яких ОСББ хочуть отримати  гроші від грантового проекту.

Нагадаємо, у травні Дрогобич підписав  угоду про партнерство між Програмою розвитку ООН.  Проект спрямований  на проведення капітального ремонту та підвищення енергоефективності багатоквартирних житлових будинків, раціонального використання ресурсів, впровадження інноваційних технологій. У 2015 році згідно з умовами проекту Дрогобичу нададуть безповоротну фінансову допомогу в розмірі 1,5 млн.грн. Попри це, місто взяло на себе зобов’язання співфінансувати реалізацію проектів.

 

 

У Дрогобичі пропонують , щоб громадський туалет працював у вихідні

Депутат дрогобицької міської ради, голова координаційної ради Блоку національно-демократичних сил Дрогобиччини Роман Курчик на сесії міської ради висловив заувагу, щоб міський туалет на вул. Шолом-Алейхема був відчинений у суботу і неділю. Депутат аргументував, що  у центрі Дрогобича людно і у вихідні, тому мають бути створені зручності для перебування людей у громадському місті.

 

 

Сказати стоп будівництву МАФів дрогобицькі депутати не спромоглися

Вчора,  22 липня, до порядку денного було внесено питання про запровадження мораторію на будівництво МАФів. Його ініціював перший заступник міського голови Петро Суда, звертаючись до депутатів покласти край архітектурній вакханалії у місті. Проте не всі депутати поділили його думку. Депутат Богдан Іванців заявив, що у складний час у державі не можна створювати обмеження розвиткові підприємництва. Запропоноване рішення потрібної кількості депутатських голосів не набрало. З іншого боку, проблема МАФів у Дрогобичі щоразу гучніше дає про себе чути. Нещодавно громадськість запротестувала з приводу МАФу на вул. Вол. Великого, який будують на місці знесеної автобусної зупинки.


 

У Дрогобичі ініціюють заборону іншомовних  вивісок

Депутат Дрогобицької міської ради Богдан Пристай лобіює прийняття рішення сесії міської ради про заборону використання у місті іншомовних вивісок. На сьогоднішньому засіданні сесії він акцентував увагу своїх колег на цій проблемі і просив наступного разу ухвалити рішення, яке частково впорядкує мовний простір міста. “Використання незрозумілих іншомовних слів у вивісках загрозливо переважає.  Не зрозуміло, чому підприємці нехтують питомими українськими словами, які і звучать милозвучніше, і графічно на вивісках виглядають ліпше,” – обґрунтував свою ініціативу Богдан Пристай.

Нагадаємо, це не перше намагання депутата міської ради, доцента філологічного факультету Дрогобицького педуніверситету ім. І. Франка Богдана Пристая у цьому напрямку. Під його ерудою у час, коли він працював на посаді заступника міського голови з гуманітарних питань, при виконкомі була створена комісія з контролю за дотриманням мовного законодавства у місті, що здійснювала рейди для фіксування ненормативних мовних фактів. Однак спроби комісії не завжди були результативними, бо цей орган мав лише рекомендаційний статус. Ще тоді Богдан Пристай зазначав, що радикально впорядкувати мовний простір Дрогобича можна лише за наявності чіткої законодавчої бази, яку, на жаль, за багато років незалежності Україна не напрацювала.


 

Зі скандального садка Дрогобича працівниця намагалася винести пакет з продуктами

Дрогобицький дошкільний заклад «Волошка», конфлікт у якому нещодавно розрісся до загальноміського масштабу, продовжує примножувати здобутки недоброї слави.

Як повідомив  22 липня на сесії міської ради начальник відділу освіти Петро Сушко, вчора державна фінансова інспекція спіймала помічницю кухаря, яка намагалася у пакеті винести продукти, призначені для приготування їжі для дітей.

Зі слів керівника відділу, це була та сама працівниця, яка нещодавно протестувала проти перепрофілювання її посади. Тим часом, депутат міської ради, голова Координаційної ради Блоку національно-демократичних сил Дрогобиччини Роман Курчик озвучив на сесії звернення від 22 працівників цього садка, які просять звільнити завідувачку закладу.

З цього приводу Петро Сушко пояснив, що завідувачка перебуває у відпустці і  процедуру звільнення можна буде провести після її виходу на роботу.

Одночасно керівник освіти засумнівався, чи з урахуванням вчорашнього неприємного інциденту це варто робити, мовляв, нехай керівник наводить тепер лад у структурі, що кишить проблемами.

Проте в. о. міського голови, секретар міської ради Тарас Метик не поділив думку свого підлеглого. Він попросив Петра Сушка діяти у руслі чинного законодавства – задовольнити заяву завідувачки «Волошки» на звільнення. Натомість призначити людину, здатну навести там лад. 


 

У Дрогобичі телефонні шантажисти розставляють тенета

У Дрогобичі завелися телефонні злодії, шантажі яких віднедавна хвилями прокотилися по різних областях України. Депутат дрогобицької міської ради Богдан Пристай на сесії міської ради повідомив, що на  телефонних аферистів уже поскаржилося кілька дрогобичан, які повелися на хитрі схеми. Аби видурити  гроші, шахраї по телефону  лякливим голосом розіграють перед жертвою ситуацію, начебто з близькою людиною трапилася біда, зарадити якій може немала сума грошей. Зі слів депутата, одна дрогобичанка не дала поживитися злодіям, коли в останню мить спохопилася перевірити правдивість повідомлення і зателефонувала синові. З ним, як виявилося, було все гаразд. Богдан Пристай закликав журналістів донести до дрогобичан інформацію, аби люди були обачні і не потрапили на гачок злочинних інформаторів.


 

Громадська рада при міському голові Дрогобича вивчатиме питання торгівлі на вул. Шолом-Алейхема

У вівторок, 21 липня, відбулося засідання громадської ради при міському голові Дрогобича. Одним з питань, яке обговорили представники громадських організацій, делеговані до складу ради, було питання торгівлі на вул.Шолом-Алейхема. В. о. міського голови секретар міської ради Тарас Метик просив учасників засідання висловити свою позицію на громадських слуханнях, які скликають підприємці у місті з приводу торгівлі на Шолом-Алейхема. Урядник відзначив, що  у спробі впорядкувати торгівлю на цій вулиці влада наштовхнулася на великий спротив підприємців. Корінь проблеми Тарас Метик побачив ось у чому :«Біда у тому, що у нас кожен живе за принципом мати власну церкву, власну партію, власну владу та навіть власну Україну».

Члени громадської ради утрималися у винесенні колегіального рішення. Аби забезпечити об’єктивізм, вони мають намір вийти колегіально на вул. Шолом-Алейхема і послухати, як коментують бачення ситуації підприємці. Однак більшість членів громадської ради схиляється до думки, що торгівля у місті має бути впорядкована, а центральну частину Дрогобича варто очистити.


 

Співчуття

Дрогобицька міська рада та її виконавчий комітет глибоко сумують з приводу смерті Стефанії Смачної, колишнього керівника відділу культури та мистецтв, і висловлюють щире співчуття родині покійної.

За інформацією Відділу забезпечення діяльності виконкому