«Другий «Володар» чи другий «Матадор» – це загибель нашого маленького бізнесу»: дрогобицькі підприємці проти «переїзду»

Люди обурені, бо їх позбавляють подекуди єдиного джерела доходу їхніх сімей.

Як повідомляють у відділі економіки Дрогобицької міської ради, сьогодні торгівля на вул..Шолом Алейхема фактично ведеться нелегально, ніяких зборів підприємці з 1 липня уже не сплачують. Їм були запропоновано перебратися торгувати на продуктову частину овочевого ринку, промисловий ринок на вул.Пилипа Орлика та вул. Володимира Великого, де, зокрема, відведено місце для торгівлі з машин. Та ці пропозиції, як інформують у відділі економіки, торговці не приймають. Люди хочуть залишитись там, де були досі, і готові, так як було до цього часу, сплачувати все, що вимагається чинним законодавством – аби лиш їм залишити змогу заробляти і забезпечувати свої родини.. Вони налаштовані рішуче. Наводять безліч аргументів. Кажуть, їм не зрозуміло чому «розривається організм базару». «Прийшла жіночка, купила м’ясо, молоко, помідори… А тепер нас з помідорами викидають.. Хто до нас піде – аж туди, де нам «компроміс» пропонують?»

Людям не подобається місце, яке запропонувала влада – навпроти супермаркету «Океан» або за супермаркетом «Фуршет». «Нас заганяють в хащі, де ні покупців на наш товар нема, ні умов… Поруч – парк, який кишить зміями. Поруч – дорога, вихлопні гази… Як там працювати? Як торгувати овочами?» – розводить руками підприємець Оксана Котик.

«Повірте, у нас на машині з овочами працює вся сім’я- я, мій чоловік, наші четверо дітей, які отримали освіту, але на роботу піти не можуть – бо місць праці нема! Цим рішенням влада прирікає нашу родину на голодну смерть?! Чи все покинути і їхати на заробітки, немічних іноземців гледіти?» – бідкається п.Ольга Копач.

Люди готові йти назустріч, облагородити свої торгові місця, але з’їжджати звідти – ні, не готові. Кажуть,стоятимуть на своєму до кінця.

«Все розуміємо: історична частина, європейське місто… Але чому з нас починати – з тих, хто дає дохід пів мільйона гривень у рік?

Чому б не взятися для початку за облагородження пам’ятника і парку Небесної сотні? Ви подивіться що там робиться! Порівняйте пам’ятник у «європейському» Дрогобичі – і звичайному селі Грушів.

Чому б не взятися за облаштування громадського туалету? Щоб, коли ви привезете тих європейців, вони мали бодай де нужду справити.

Чому не поставити в місті урни для сміття та не облаштувати лавочки – місця для сидіння?

Чому… Чому… Та мільйони тих чому. Чому за інвестиційний клімат не дбаєте – щоб наші діти роботу мали, а не помідорами з вищою освітою торгували.

А вони за людей взялись….», – це, та не тільки лунало з уст підприємців, які об’єдналися у ГО «Спілка підприємців Дрогобиччини»

Торговці кажуть: налаштовані рішуче, адже в даному випадку це для них питання виживання. «Другий «Володар» чи другий «Матадор» – це загибель нашого маленького бізнесу, з якого живуть десятки родин. Хіба так можна? Або всіх переносьте – не рвіть організм ринку, або не беріться за те, чого не розумієте»

Саме тому минулого тижня вони прийшли на засідання виконавчого комітету Дрогобицької міськради – де вимагали відповідей на свої запитання. Втім, оскільки їх питання не було в порядку денному, людей попросили покинути залу і не заважати роботі. Як пояснив людям в. о. міського голови, секретар міської ради Тарас Метик,  основоположним для прийняття будь-якого рішення будуть напрацювання комісії, що достеменно вивчає це питання.

Зі свого боку підприємці донесли інформацію про намір організувати громадські слухання, на яких запитати думку дрогобичан щодо торгівлі на вул. Шолом Алейхема. Бо, кажуть, у кого з покупців не запитували за чи проти вони такого переїзду, люди висловлювались проти. А тому, кажуть, питатимуть думку громади: «Чиновники мали б людей прислухуватись, а не навпаки!»

Як розгортатимуться події – прогнозувати зараз важко. Станом на зараз достеменно відомо єдине: на вимогу підприємців, що ведуть торгівлю на вул.Шолом Алейхема, відбудуться громадські слухання.Про це оголосив на оперативній нараді в. о. міського голови, секретар міської ради Тарас Метик.

 «Чим ближче до виборів – тим з’являється більше угруповань, які стають на захист підприємців. Тому на слуханнях громада має сказати, чи хоче вона торгівлі на вул.Шолом Алейхема», – окреслив своє бачення розв’язання проблеми вуличної торгівлі урядник міста. Водночас, громадська активістка Віра Байса закликала керівництво міста не проводити громадських слухань, на які, за її словами, масово прийдуть самі підприємці, а не громада міста, і пролобіюють свої інтереси.

Тож якщо Вам важливий ринок, або ж Ви проти – приходьте на слухання, про які буде повідомлено додатково.

Нагадаємо, проблема торгівлі на вул. Шолом Алейхема у Дрогобичі тягнеться роками. Це питання було викликом для всіх владних каденцій Дрогобича.

М.К.

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *