Дрогобич коротко: про чергову ротацію військових, земельні ділянки для учасників АТО, воду та археологічні розкопки

У Дрогобичі 64 учасники АТО отримали земельні ділянки

У Дрогобичі розпочався процес виділення земельних ділянок учасникам АТО. Про це повідомив в. о. міського голови, секретар міської ради Тарас Метик.

Рішенням сесії від 18 червня  ділянки відведено 64 громадянам. Як мовив Тарас Метик, це перше  рішення сесії Дрогобицької міської ради. Під нього підпали заявники першої категорії: наділи під будівництво отримали сім’ї загиблих героїв та поранені вояки. Спеціальна комісія, що на підставі заяв готує пропозиції на сесію, продовжує роботу, заявив Тарас Метик. Тому поетапно, за результатами подання комісії, депутати повертатимуться до розгляду цього питання.  Оскільки кількість учасників АТО зростає, а земельних ділянок обмаль, сказав очільник Дрогобича, відділу архітектури доручено розробити план забудови нового кварталу.

Нагадаємо, 7 травня  сесія Дрогобицької міської ради затвердила Положення «Про порядок надання громадянам земельних ділянок у Дрогобичі». Зокрема, це положення регулює порядок надання ділянок учасникам АТО. Щоб уникнути спекуляцій навколо цього питання, у положенні чітко визначено, що претендувати на отримання ділянки можуть ті учасники АТО, які до 1 березня 2014 р. були зареєстровані у Дрогобичі. Також у положенні визначено категорії, які мають почергове право на отримання земельних ділянок. Зокрема, у першу чергу земельні ділянки надаватимуть членам сім’ї учасника АТО, загиблого під час проведення антитерористичної операції. У другу чергу – учасникам АТО, що отримали важкі поранення, які призвели до втрати працездатності. У третю чергу надаються земельні ділянки учасникам АТО, загальний строк перебування яких на території проведення антитерористичної операції становить 90 і більше календарних днів. У четверту чергу земельні ділянки у Дрогобичі надаватимуть учасникам АТО, загальний строк перебування яких на території проведення антитерористичної операції становить менше 90 календарних днів. Для розгляду заяв учасників АТО створена спеціальна комісія.

У  Дрогобичі станом на травень 2015 р. було близько 250 учасників АТО, які подали заяви на отримання земельних ділянок.

 

Дрогобич провів у зону АТО 30 захисників України

З Дрогобича у зону АТО відбули тридцять військовослужбовців.

Участь в урочистих проводах дрогобицьких вояків, які поповнять лави захисників України на Сході взяв в.о. міського голови Дрогобича Тарас Метик. Посадовець побажав воїнській раті перемоги та щасливого повернення на рідну землю.

Окрім теплих напутніх слів, воякам у далеку дорогу зготували багаж. За сприянням міської влади та волонтерів фонду «Розвиток Дрогобича» для тих, хто заступає на варту кордону України, було придбано насамперед найпотрібніші у польових умовах речі.

За словами керівника фонду Миколи Летнянчина, дрогобицьких вояків запасли мийними та гігієнічними засобами, продуктами харчування тощо.

 

Старовинність Дрогобича доведуть археологічними артефактами

У Дрогобичі біля костелу Св. Бартоломія розпочинаються археологічні розкопки. Є відомості, що старовинний Дрогобич розпочинав свій історичний відлік як місто саме з цієї території. Такий науковий факт оприлюднив сьогодні, 22 червня, на оперативній нараді у Ратуші в. о. міського голови, секретар міської ради Тарас Метик.

«На роботи надано усі потрібні дозволи. В результаті цих розкопок ми отримаємо історичні докази старовинності нашого міста», – охарактеризував мету розкопок Тарас Метик. Тим часом на сайті Дрогобицького державного університету ім. І. Франка анонсують, що 29 червня на території, прилеглій до костелу Св. Бартоломія, відбудеться урочисте відкриття археологічних розкопок, які проводять  студенти і викладачі історичного факультету університету під керівництвом професора Леоніда Тимошенка. 

Причиною  недільного зневоднення Дрогобича стала технічна неполадка на водозаборі «Гірне»

У неділю, 21 червня,  Дрогобич потерпав від перебою з подачею води. Однак цього разу до неприємного сюрпризу дрогобичанам ПАТ «Львівобленерго» ніяк не доклалося. Вночі з суботи на неділю  на водозаборі «Гірне» сталася  технічна неполадка.  Так пояснив вчорашню вимушену паузу у водопостачанні міста начальник КП «Дрогобичводоканал» Роман Шагала.  З його слів, технічна служба підприємства оперативно виїхала на місце, поладнала несправність. О 15.00-16.00  у кранах містян з’явилася вода.

За інформацією Відділу забезпечення діяльності виконкому

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *