Відпочинок в Карпатах з допомогою он-лайн ресурсів

Ми продовжуємо серію публікацій про організацію доступного відпочинку в Карпатах, які підготовано спільно з партнером – туристичним порталом karpatytur.info.

Ще в попередній публікації про організацію доступного відпочинку в Карпатах  ми один абзац присвятили он-лайн ресурсам, з допомогою яких можна суттєво економити .

Тож тепер вирішили  спробувати детальніше проаналізувати ресурси і зрозуміти наскільки можна в економити і чого варта ця економія.

Ну і одразу хотілося б проанонсувати третю публікацію з даного циклу, але нажаль важко спрогнозувати коли вистачить часу на її втілення. Мова йде про прямий репортаж, під час якого на практиці спробуємо перевірити як все працює і наскільки економно виходить.  

На що подивитись

Та повертаємося до нашої ситуації: ми хочемо в Карпати, в гаманці коштів не так багато, перед нами лише ноутбук з Інтернетом і на дворі літо – розпал туристичного сезону. Що при таких умовах робити ? Тут усі наші дії рекомендуємо побудувати за наступним алгоритмом:

 • Визначаємося що хочемо побачити
 • Визначаємося і організовуємо  місце ночівлі
 • Пересвідчуємося в правдивості нашого вибору
 • Займаємось організацією трансферу
 • На що подивитися

Даний етап організації відпочинку  буде коштувати вам лише вартість затраченого часу,  і не більше . Маючи під руками Інтернет, заходимо на спеціалізовані сайти і починаємо шукати цікаві туристичні принади, на які варто подивитися. Оскільки даний матеріал готується і для ЗМІ, тому дозволимо собі обійти корпоративні правила і пропіарити  в певній мірі конкурентів порталу karpatytur.info. Таких сайтів є чимало. Беззаперечним лідером серед них є karpaty.info з потужною бібліотекою інформації, напрацьованою не за одним рік роботи у цій сфері. Ще одним цікавим сайтом, як по функціоналу так і по матеріалах є  stejka.com . Хоча географія даного проекту значно ширша, проте туристичні принади Карпатського регіону там представлені досить широко в лаконічному викладі. Ну і звісно портал karpatytur.info на якому велике значення адміністратори також надають інформації про пам’ятки та туристичні принади. Якщо ви завчасно знаєте свої пріоритети, тоді слід виходити на регіональні сайти того краю куди мандруєте. Уже в Україні функціонує мережа туристично-інформаційних центрів. Вони можуть називатися по різному, проте функція їх однакова: надати максимум інформації для потенційного туриста. Звісно їхні послуги є безкоштовними. Більшість з цих центрів мають свої сайти, на яких можна отримати он-лайн консультацію. Ось низка адрес подібних центрів в Карпатському регіоні:

 

 • Центр туристичної інформації Львів:www.touristinfo.lviv.ua
 • Туристично-інформаційний центр Чернівців  www.city-tour.cv.ua
 • Ужгородський інформаційно-туристичний центр www.zakarpattyatourism.info
 • Регіональний туристично-інформаційний центр (Івано-Франківськ) www.rtic.if.ua
 • Трускавецький інформаційно-курортній центр  www.truskavets.ua
 • Туристично-інформаційній центр замку Сент Міклош http://stmiklos.org.ua

 

Вибір того, на що бажаємо подивитися, безпосередньо буде впливати на місце нашого проживання.

 

Де зупинитися

Про що йдеться? Карпати настільки великі і багаті на всілякі дива, що одноденну подорож навіть не варто організовувати. 3-4 дні – ідеальний варіант для бліц-ознайомлення. Проте треба десь зупинитися, заночувати. Знову у нагоді он-лайн каталоги туристичних послуг. Під час нашого моніторингу інтернет-середовища ми нарахували їх понад 4 десятка. Є загальноукраїнські, є виключно зорієнтовані на Карпати, а є регіональні. Ось лише невеликий перелік ресурсів з чималою базою туристичних бюджетних пропозицій:

 • Karpatytur.info
 • Karpaty.info
 • Stejka.com.ua
 • mandrivka.net
 • allukraine.org
 • ezdimsami.com.ua
 • nezabarom.ua

 

І це звісно лише вершина айсбергу. Та все ж на що тут варто звертати увагу? Насамперед на близькість розташування біля бажаних туристичних принад, на умови, які вам конче необхідні. Якщо умови не вказані в пропозиції – варто зателефонувати і вимагати більше інформації. Це такі загальні  рекомендації, які актуальні для стандартного пошуку житла. Ми ж маємо економити, тому до нашого способу пошуку варто внести зміни.

По-перше викидуємо з поля зору і сфери наших інтересів великі туристичні комплекси та готелі, оскільки досягнути тут економії складно. Нашу у вагу концентруємо на приватному секторі. Тут завжди є можливість поторгуватися, і особливо коли ви їдете великою групою або на тривалий час відпочинку.

По-друге пробуємо подати заявку в сервіс «Біржа туриста» http://karpatytur.info/birzha-turista.html. Суть цього проекту полягає в тому, що не ви шукаєте пропозиції, а представники туристичних послуг вам пропоную відпочити на ваших умовах. Все виглядає досить просто: переходите на сайт, заповнюєте спеціальну заявку. Зміст заявки приблизно такий: я такий то, бажаю відпочити там-то, розраховую на такий-то бюджет і мій відпочинок буде приблизно з такого-то числа по таке-то число. Після отримання, заявка розсилається по існуючій базі представників туристичних послуг. Як показує практика, на кожну заявку поступає по 4-5 пропозицій відпочинку на ваших умовах.  Питаєте, яка їм з цього вигода? Даною послугою користуються керівники туристичних відпочинкових організацій, які вміють рахувати свої витрати. Бувають ситуації коли готель чи санаторій заповнений на 90%. Так от, щоб не пустували номери, підприємці готові заповнити їх навіть з мінімальними для себе вигодами. Ось такий собі туристичний лоукост. Проект новий, але ним вже встигли скористатися біля сотні відпочивальників. Цікаве спостереження: деякі представники туристичних послуг можуть одночасно відзиватися на три подібні заявки проте для кожного своя ціна, і вона може варюватися у діапазоні 100%. Тобто дешевша пропозиція може навіть у тричі бути меншою за аналогічну. В цьому і фішка Біржі Туриста.

 

Безпека вибору

Визначилися з місцем проживання, але все таки доймають сумніви: чи не розведуть бува вас недобросовні підприємці. Особливо це актуально коли їдете відпочивати в перший раз на нове місце. Для того щоб переконатися у правильності вибору, у нагоді стає сайт turpravda.ua  Тут до ваших послуг відгуки та оцінки відпочивальників про місця колишнього відпочинку. Так би мовити передавання досвіду. Скажу більше: велика частина представників туристичного бізнесу уважно стежить за відгуками отримуючи таким чином інформацію про громадську думку. Позитивні моменти, негативні моменти  – про все це можна довідатися на сайті. Тим паче що на ньому навіть передбачений спеціальній розділ Україна – Карпати. Опоненти можуть дорікнути, що відгуки є й на інших ресурсах. Проте на багатьох з них відгуки є інструментом реклами: позитивні  відгуки залишаються, а негативні не публікуються.  Адміністратори turpravda.ua  все таки намагаються бути об’єктивними, наскільки це можливо в Інтернеті. Тобто рівень довіри до відгуків поданих на його сторінках врази вищий, а ніж на інших порталах.

 

Організація трансферу

Якщо курсуємо потягом – uz.gov.ua – офіційний сайт Укзалізниці. Тут уся інформація про наявні поїзди, тут інформація про вартість квитків, ну і що найголовніше, тут можна придбати квитки он-лайн без посередників. Як це зробити – спробуємо розповісти  у наступних публікаціях. Також варто на цьому ресурсі слідкувати за новинами, адже з них можна довідатись про нові маршрути, та зміни у розкладах.

Хочемо зекономити поїздкою на авто – преходимо на ресурс  blablacar.com.ua. Цікавий ресурс  – вигідний, як для власників авто, так і для прихильників пересування методом «автостоп». Працює дуже просто. Для прикладу, ви з дружиною їдете відпочивати в Карпати. В машині є ще 3 свобідних місця. За рахунок них маєте змогу зекономити ваші витрати на дорогу. Для цього необхідно зайти на ресурс, створити заявку вказавши вимоги до пасажирів, а також вказавши скільки бажаєте за цю поїздку. Тепер щодо пасажира, ви може знайти на цьому сайті багато пропозицій руху в потрібному напрямку. Система вам навіть кольоровими відмітками підкаже зручну по вартості пропозицію. Чи буде вона дешевшою? Для тесту ми обрали напрямок Львів – Буковель. Вартість (на час написання публікації) одного місця в автобусі становила  150 – 170 грн. Заносимо дані на цей маршрут на blablacar.com.ua.  Середня вартість 166 грн. Але це середня вартість. А ось градація цін, яку нам показав пошуковик: 80 грн.-115 грн. – 166 грн. – 209 грн.  За 80 грн. поїздка буде на Форд-Мондео. Однозначно, такий транспорт прибуде швидше до місця призначення і врешті у невеликій компанії з водієм можна буде підкорегувати маршрут під свої потреби. Якщо обираємо цю пропозицію – економія виходить майже 50%.

 

За нашими приблизними і попередніми підрахунками, при використанні вищезгаданих он-лайн ресурсів можна в середньому зекономити від 30 до 40 відсотків. Проте варто зазначити, що економія має й побічні ефекти. Насамперед це затратність часу, по друге це значно вища ймовірність того, що вас просто розведуть, ну і третя неприємність, яка може очікувати у процесі здешевлення,  це банальна відсутність пропозицій на ваших умовах та потребах. Тому коли плануєте організовувати економний відпочинок в Карпатах, пам’ятайте що пропозиція від вас мають балансувати в рамках розумного. Ситуація, коли «я хочу відпочити 2 тижні за кошт готелю з харчуванням і доставка від порогу до порогу за кошт приймаючої сторони» може стати лише гумористичним хітом в соцмережах і привод для жартів. Отож думаємо, рахуємо, обираємо і,  відповідно, вдало та зручно відпочиваємо.

Ярослав БАРАН

на замовлення

karpatytur.info та drogmedia.net.ua

 

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *