Благодійному проекту «Митці – воїнам» – РІК!

Він зародився в перлині Дрогобича – у церкві святого Юра.

Ні, це не видумка заради родзинки, це реальний факт.

Мабуть, саме тому він буквально був приречений на успіх.

Церква св.. Юра, Дрогобич, 16 червня 2014 року…

Це було знайомство усіх з усіма: митці Лев Скоп і Тетяна Думан, гвардійці Василь Масний (дрогобичанин) та Сашко (прізвища не пам’ятаю, сам – з Донецька, приїхав з Василем на ротацію на екскурсію у Дрогобич), і пересічна журналісточка я:), яка хотіла написати статтю про військових.

Про Лева Скопа знала лише – що він талановитий відомий художник, реставратор, а ще – що благочинець (читала перед тим в мережі, що передає свої роботи на аукціон в підтримку онкхворих дітей),  плюс переписувались іноді по Фейсбуку. Про Тетяну Думан знала з публікацій. З Воїнами «вживу» знайома теж не була, лише через соцмережі.

Словом: церква Юра, розглядаємо ікони, спокійно так, тепло і затишно…

–         Ви діточкам допомагаєте – через аукціони, це дуже благородна справа, – звернулася я до Левка.

–         Є трошки таке (скромно відповів митець)

–       Слухайте… А якби таку річ, благодійну, зробити, для підтримки армії? Давайте спробуємо, – запропонував художнику гвардієць Василь Масний.

Пам’ятаю, дивилась зачаровано на сивобородого «дідугана» і чекала відповіді – ідея, яка виникла спонтанно, направду сподобалась, але чекала – як відреагує? Лев Андрійович у той час дивився під купол церкви, розглядав розписи святині, про щось-там своє міркував… Кілька секунд пауза.. Погладив бороду …, і, не відриваючи очей від купола,  щиро вимовив: «Для армії? Звичайно.. Звичайно!»

Через якийсь час у церкву увійшла Тетяна Думан. Неквапливо, у довгій чорній сукні. Видалась тоді дуже …недосяжною, неприступною. Я знала про неї лише з публікацій – що дуже-дуже талановита мисткиня-іконописиця. І тут вона – вся така строга-строга. Але слово за слово, розговорилися, повернулися до теми допомоги армії,і … – і  одразу ж почали продумувати формат, назву і т.д. і т.п.

Спочатку проект планувався під назвою «Синам України», навіть прес-анонсики такі пішли. А потому «переграли» та зупинились на «Митці-воїнам».

Робота закипіла. Таня збирала роботи художників, Левко допомагав і малював, я взяла на себе первинну організацію та співпрацю зі ЗМІ… Перший благочинний аукціон ми провели у Трускавці вже в липні. 34 тис.грн. – перші кошти, які ми зібрали-виручили на підтримку війська.

Потім був Львів, Мадрид, міста Польщі, Дрогобич, Східниця… За зібрані кошти закуповували амуніцію, спорядження, бронежилети-каски, термобілизни-дощовики-берци-спальники-форму, ремонтували машини. Кошти з Мадриду Таня передала на госпіталь. Пригадати все зараз реально просто неможливо!

Останній благодійний аукціон пройшов минулого тижня у Східниці. Зібрані кошти скеровані на протезування двох поранених Воїнів. Найближчий наступний аукціон-продаж – у неділю в Трускавці на Майдані Незалежності під час святкування Дня міста. Кошти підуть на підтримку воїнів АТО.

Таня Думан – талановита мисткиня, красива жінка, Людина з великої літери, з  великим, сповненим любов’ю серцем, просто волонтерище та локомотив нашого проекту. Дякую що Ти є!

Лев Скоп – талантище з талантищ! Малює, малює, малює.. Його образи – на найпередовішій передовій, у солдатських каплицях, вони «на ура!» продаються на благодійних  аукціонах. Ну просто жива легенда! Дякую, що Ви є!

Василь і Сашко – бійці,які передусім причетні до виникнення проекту, бо якби не вони, не в тому місці, не в той час – то хто зна… Дякую, що Ви є!

Дякую художникам, які жертвували і жертвують свої роботи на благу справу! Дякую друзям і знайомим, які колись допомагали чи тепер допомагають організаційно – Іра Колодійчик, Петро Фромель, Юрій Томашук, Дмитро Куцій, Наталія Скробач,  Андрій Альберда,  поліграфічні фірми “Коло”, “Посвіт”, “Плеяда” та багато-багато інших.

Дякую тим, хто про приходить на заходи, купує картини, жертвує на Армію.

Своїми діями усі Ви будуєте нову Україну. Тож хай Бог возздасть сторицею кожному з вас за вашу небайдужість, хай дарує мир і благословить на побудову якісно іншої – справжньої держави!

Ми продовжуємо!:) Наступна наша зустріч – у неділю в Трускавці. Ласкаво просимо долучитися!

З днем народження, «Митці – воїнам!»

З Богом!

З вдячністю, повагою і любов’ю, Марія Кульчицька

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *