Свята Покрова Лева Скопа дивиться прямо на бойовиків, від них захищає (+ВІДЕО)

  •  
  •  
  •  
  •  

У Станиці Луганській  – на крайньому рубежі території, підконтрольної українському війську, відомий іконописець Лев Скоп на стіні місцевого будинку культури створив образ Пресвятої Покрови.

“Акція надзвичайно емоційна і реально показує єдність України. Є ідея випустити календар з зображенням цього образу Покрови. Я дуже-дуже гордий за тата і цих людей, які створюють цей образ у таких умовах і у цьому місці. Дякую, що Ви даруєте Віру у Перемогу. Слава Україні!”, – написав на своїй сторінці у Фейсбуці львівський журналіст, син Лева Скопа Андрій Скоп.

Відтак, сьогодні, 16 травня, у Станиці Луганській провели великий проукраїнський фестиваль. Долучились до його організації і проведення в тому числі й дрогобичани: іконописець Лев Скоп, депутат міськради, волонтер Микола Походжай і його поліграфічна фірма “КОЛО”, та ін.

Про цей фестиваль у Луганській облдержадміністрації написали так:

«У найбільш проросійському регіоні Луганщини, за 800 метрів від терористів, провели масштабний проукраїнський фестиваль

Патріотична акція пройшла без жодних ексцесів, хоча під час її проведення зовсім недалеко періодично лунали вибухи

У Станиці Луганській пройшов перший фестиваль миру “Станиця — це Україна”, на який зібралася маса людей. Населений пункт, який знаходиться на самій лінії розмежування вогню, найбільше з районних центрів області постраждав від бойових дій, тут зруйновано або пошкоджено більшість адміністративних та приватних будинків. Заселений переважно донськими козаками, Станично-Луганський район вважається найбільш проросійським регіоном на контрольованій Україною території області. До того ж, окуповані території зовсім поряд — найближче укріплення бойовиків так званої ЛНР знаходиться всього за 800 метрів від будівлі райдержадміністрації, на правому березі Сіверського Донця. Незважаючи на це, проукраїнський фестиваль став дуже масовим.

Чимало людей прийшли на нього в одязі з патріотичними гаслами та жовто-синіми прапорцями, а дехто співав гімн України навіть по закінченні урочистої частини. В програмі фестивалю — відкриття ікони Богоматері на фасаді пошкодженого обстрілами будинку культури, запуск у небо більше тисячі жовто-синіх кульок, винесення 30-метрового національного прапора, гра на жовто-синьому фортепіано (яке стало символом фестивалю й “проїдеться” по великих містах усієї України) тощо. До патріотичної акції приурочили й відкриття дитсадка, який після бойових дій відновили завдяки голові районної військово-цивільної адміністрації Юрію Золкіну. Фестиваль пройшов без жодних ексцесів, хоча під час його проведення зовсім недалеко, на лінії розмежування вогню, періодично лунали вибухи.

— Ще півроку тому таку яскраву проукраїнську акцію в Станиці важко було навіть уявити, — вважає керівник області Геннадій Москаль. — Однак із того часу багато чого змінилося. Нещодавно Станично-Луганська районна рада своїм рішенням визнала Росію країною агресором, а так звану ЛНР — терористичною організацією. Люди тут живуть на самій лінії вогню, тому добре знають, яка сваволя коїться на протилежному березі Сіверського Донця, де правлять терористи.

Проведений у Станиці фестиваль вирішили зробити загальнообласним. Подібні проукраїнські акції незабаром пройдуть у всіх районах на контрольованій урядом території Луганщини.»

 

Нагадаємо також, що Станиця Луганська – одне із містечок, де несуть службу дрогобичани-бійці батальйону Кульчицького, завдяки в тому числі яким на території вдалось втримати спокій, забезпечити підконтрольність Україні, відновити медичну службу (суттєво попрацював лікар, начмедслужби батальйону Тарас Кучма), сприяти відкриттю дитсадка, тощо

 

Відео СТБ

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *