Район, коротко: про пост ДАІ, недовиконання бюджетів, котельні та ведмедя-утікача

«На Катюші» відновлять пост ДАІ

Під час чергового засідання районного Оперативного штабу, яке провів перший заступник голови райдержадміністрації Степан Рудницький, знову йшлося про функціонування поста на перехресті “Вигода” (колишня “Катюша”).

Оскільки місцеві правоохоронці існуючими силами не спроможні забезпечити його повноцінне функціонування, вирішено підготувати клопотання до ГУ МВСУ у Львівській обл. щодо відновлення поста на постійній основі.

Відділам освіти та культури доручено подати плани масових заходів у селах району для забезпечення охорони громадського порядку під час їх проведення.

Обговорювалося також питання про дотримання медичними закладами строків огляду призовників, яких скеровано на додаткове обстеження.

 

19 сільських рад району допустили невиконання бюджету у І кварталі цього року

Одним з питань порядку денного чергового засідання Колегії райдержадміністрації було виконання районного бюджету за І квартал 2105 року.

Керівник фінансового управління Віталій Перхун повідомив, що в І кварталі до загального фонду місцевих бюджетів району надійшло 6640,1 тис. грн. податків та платежів, що становить 111% до річних призначень. Одержано 8272,8 тис. грн. (тобто 100% до плану) дотації з Державного бюджету.

Районний бюджет виконаний на 101,2%. В дохід сільських, селищних бюджетів надійшло 3555,9 тис. грн. податкових надходжень (121 % до плану). Втім, ця позитивна статистика стосується не всіх органів місцевого самоврядування. 19 з них (Медвежанська, Довжанська Гірська, Унятицька, Волощанська, Добрівлянська, Верхньогаївська, Нижньогаївська, Довжанська, Долішньолужецька, Верхньодорожівська, Залокотська, Літинська, Михайлевицька, Нагуєвицька, Рибницька, Рихтицька, Ролівська, Старокропивницька, та Урізька сільські ради) допустили невиконання бюджету, яке перевищує 15% і вимагає відповідно до ст.78 Бюджетного Кодексу України скорочення обсягу бюджету.

За підсумками обговорення перший заступник голови райдержадміністрації Степан Рудницький дав доручення податковій інспекції (Є.Турчин), сільським, селищним головам:

– поліпшити стан мобілізації платежів до місцевих бюджетів та забезпечити виконання дохідної частини відповідно до планових призначень;

– з метою розширення бази оподаткування з податку на доходи фізичних осіб активізувати роботу щодо виявлення платників, які нараховують заробітну плату нижче встановленого законодавством мінімального рівня та виплачують її з порушенням вимог чинного законодавства;

– посилити контроль щодо виявлення найманих працівників, праця яких використовується роботодавцями без офіційного працевлаштування;

– спільно з органами місцевого самоврядування забезпечити максимальне погашення наявної заборгованості з податку на доходи фізичних осіб.

 

Говорили про готовність водойм та ведмедя

15 травня  перший заступник голови райдержадміністрації Степан Рудницький провів позачергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, на якому розглядались питання про подальше використання захисних споруд цивільного захисту, що не можуть бути проінвентаризовані, приведення в готовність до використання за призначенням захисних споруд ЦЗ, про стан готовності місць масового відпочинку населення на водних об’єктах району під час купального сезону 2015 року.

Представник Дрогобицького управління водного господарства доповів про роботи, які необхідно виконати в селі Смільна, де цієї весни відбулося підмивання правого берега річки Бистриця, поблизу цвинтаря. Своє сприяння у виконанні робіт пообіцяв директор Дрогобицького держлісгоспу Василь Матяшовський.

На засіданні йшлося про продовження роботи щодо відлову ведмедя, який з’явився в лісах низинної зони району.

 

Котельні у «Кробату» хочуть викупити

14 травня у райдержадміністрації відбулася робоча зустріч з представниками ТОВ “Кробат Україна”. Зустріч провів перший заступник голови райдержадміністрації Степан Рудницький. В нараді взяли участь заступник голови районної ради Роман Урбан, керуючий справами районної ради Михайло Гук, керівник відділу освіти Іван Стецко.

Для того, щоб протягом п’ятнадцяти років не сплачувати “Кробат Україна” немалі бюджетні кошти відповідно до інвестиційної угоди, до якої в депутатського корпусу є чимало запитань, обговорювалася можливість викупу діючої котельні Нагуєвицької школи та незавершених котелень у Попелях та Меденичах. Це питання цього ж дня було предметом обговорення на засіданні постійної депутатської комісії районної ради з питань освіти.

Представникам ТОВ “Кробат Україна” повідомлено, що відповідно до можливостей бюджету мова може йти про суму, не більшу від 2,5 млн. грн.. Ті, у свою чергу, зазначили, що не готові дати однозначну відповідь, враховуючи інфляцію та наявні ризики. Консультації триватимуть. При досягненні згоди буде пропрацьований механізм купівлі котелень за бюджетні кошти в рамках чинного законодавства.

Прес-служба Дрогобицької РДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *