Стебницька міська лікарня отримала статус «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта»

КНП «Стебницька міська лікарня» отримала важливу відзнаку від Асоціації «Служба організації інфекційного контролю», яка підтверджує відповідність медзакладу високим стандартам безпеки та гігієни. Станом на початок 2026 року всі відділення лікарні мають статус «Чиста лікарня — безпечна для пацієнта».

Нагадаємо, як ми вже повідомляли, ще у 2023 році Стебницька лікарня отримала відзнаки «Чиста лікарня», коли окремі відділення закладу підтвердили відповідність стандартам інфекційного контролю та безпеки пацієнтів. Тоді в медзакладі заявили, що продовжують працювати над тим, аби такі відзнаки отримали всі відділення. Як повідомили у Дрогобицькій міській раді, на початку цього року статус «Чиста лікарня» здобули ще три відділення, зокрема паліативне та пульмонологічне.

Таким чином, після кількох років поетапної роботи всі відділення лікарні пройшли необхідні аудити й підтвердили відповідність міжнародним вимогам інфекційного контролю.

Статус «Чиста лікарня» означає дотримання найвищих стандартів гігієни, чистоти та організації роботи, зниження ризиків внутрішньолікарняних інфекцій, а також створення безпечних умов праці для медичного персоналу. Кожне відділення, яке отримує таку відзнаку, розміщує спеціальну табличку на вході як підтвердження повної відповідності вимогам програми. Це, своєю чергою, підвищує кредит довіри у пацієнта, який заходить у таке відділення.

Відзнаку «Чиста лікарня» під час медсестринської конференції у Львові було вручено головній медичній сестрі лікарні Марії Ференс (на фото). Нагороду передали представники Асоціації «Служба організації інфекційного контролю».

Марія Ференс наголосила, що для пацієнтів цей статус означає безпеку лікування та впевненість у дотриманні гігієнічних стандартів, а для медичних сестер і технічного персоналу — професійні та безпечні умови роботи.

«Чиста лікарня безпечна для пацієнта» – це всеукраїнська ініціатива, започаткована в 2008 році асоціацією «Служба організації інфекційного контролю». Її головна місія – збереження здоров’я як пацієнтів, так і медичних працівників закладів охорони здоров’я. Служба активно працює над поширенням знань про внутрішньолікарняні інфекції, впровадженням сучасних гігієнічних стандартів та організацією заходів для підвищення безпеки медичних установ.

Читайте також: У Дрогобицькій лікарні №1 освятили онковідділення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *