Справу Дзерина передали до суду – йому загрожує до 10 років позбавлення волі
Прокурори Львівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо директора одного з комунальних підприємств Львівщини, який є також місцевим депутатом. Йому інкримінують насильство щодо працівника правоохоронного органу, вимагання та одержання неправомірної вигоди (ч. 2 ст. 345, ч. 3 ст. 368 КК України). Про це повідомили у Поліції Львівської області.
Слідством встановлено, що обвинувачений, перебуваючи на посаді директора одного з комунальних підприємств Львівщини, розробив механізм систематичного одержання неправомірної вигоди від товариства. Зокрема, за укладення з суб’єктом господарювання договору купівлі-продажу теплової енергії для потреб бюджетних установ одного з районів Львівщини та подальшого його безперешкодного виконання. Йдеться про 6% «відкату» від щомісячної вартості поставленого тепла.
Під час затримання службовця за одержання обумовленого «платежу» у розмірі майже 70 тис. грн, фігурант чинив опір правоохоронцям. Чоловік сів у автомобіль та почав втікати з місця події, здійснивши наїзд на працівника поліції.
Завдяки злагодженим діям правоохоронців втікача було знайдено та затримано.
За клопотанням сторони обвинувачення чоловік перебуває під вартою. Також його відсторонено від займаної посади.
Досудове розслідування здійснювали за оперативного супроводу УСР у Львівській області ДСР Національної поліції України, слідчі Головного управління Національної поліції у Львівській області, за матеріалами Управління СБ України у Львівській області.
Довідково:
- ч. 2 ст. 345 КК України – умисне заподіяння працівникові правоохоронного органу чи його близьким родичам побоїв, легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв’язку з виконанням цим працівником службових обов’язків – карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.
- ч. 3 ст. 368 КК України – Діяння, передбачене частиною першою або другою цієї статті, предметом якого була неправомірна вигода у великому розмірі або вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище, або за попередньою змовою групою осіб, або повторно, або поєднане з вимаганням неправомірної вигоди, – карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Нагадаємо, йдеться про в.о.директора «Дрогобичтеплоенерго», депутата Дрогобицької міськради Володимира Дзерина.
Читайте також: Справа Дзерина – у компанії постачальника розповіли про схему відкатів у Дрогобичтеплоенерго
