У Дрогобицькій громаді визначили вулиці, які будуть дерусифіковані

Сьогодні, 2 серпня, відбулось друге засідання комісії з вивчення питань щодо проведення заходів дерусифікації та перейменування і присвоєння назв вулицям, провулкам, паркам, скверам у межах Дрогобицької міської територіальної громади.

Окрім представників місцевого самоврядування до роботи комісії долучаються історики, краєзнавці, архітектори, представники громадських організацій.

Попередньо комісією було погоджено назви вулиць, які потребують першочергового перейменування. У Дрогобичі це вулиці Гвардійська, Лермонтова, Механізаторів, Мічуріна, Рєпіна, Індустріальна, Чайковського та Некрасова (Сахарова).

У Стебнику та селах громади, відповідно до рішення комісії, перейменування потребують вулиці Миру та Перемоги, адже в час їхнього присвоєння в ці назви був закладений зовсім інший зміст.

Під час засідання комісія напрацювала ряд пропозицій по кожній з вулиць, які планують перейменовувати. Пропозиції вносили, як члени комісії, так і присутні на засіданні мешканці міста, а також ряд пропозицій надійшли раніше на адресу Дрогобицької міської ради.
Відповідно до рішення комісії, на сайті Дрогобицької міської ради буде оголошено публічні консультації, в рамках яких можна подати свої пропозиції з обгрунтуванням та короткою історичною довідкою щодо доцільності присвоєння тій чи іншій вулиці конкретної назви.

Додамо, що вулицю Миколи Гоголя в Дрогобичі вирішили залишити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *