Дрогобиччина матиме ще один сільзавод

Сьогодні, 17 червня, в залі засідань Трускавецького міськвиконкому відбулися громадські слухання містобудівної документації «Внесення змін в Детальний план території під розміщення підприємства по виробництву харчової солі «Екстра» ТОВ «Укрінвестсистем» в селі Модричі», на яких також було заслухано звіт про стратегічну екологічну оцінку майбутнього підприємства.

Участь в слуханнях взяли заступник міського голови Олексій Балицький, заступник міського голови, староста с. Модричі Мирон Флюнт, начальниця управління містобудування, архітектури та землекористування ТМР Оксана Плахтій, головний архітектор Трускавця, начальник відділу містобудування та архітектури Зеновій Кушнір, мешканці Трускавецької територіальної громади, в тому числі мешканці с. Модричі.

Мета і завдання містобудівної документації: внесення змін в детальний план території для виділення двох ділянок (технологічних майданчиків) площею 0,25 га кожна, що вилучаються з лісового фонду,для розміщення свердловин, супутніх будівель та споруд необхідних для видобування соляного розсолу.

Площа розроблення ДПТ складає 15 га, і також включає три існуючі ділянки проектованого виробничого комплексу, з яких, на ділянці площею 2,6 га передбачається розміщення будівель і споруд головного виробничого майданчика, а на решті розміщення супутніх будівель і споруд пов’язаних з зберіганням та очищенням соляного розсолу.

Перед присутніми виступив архітектор Олександр Главацький, який пояснив, що громадські слухання обумовлені змінами в плані долучення до території майбутнього сільзаводу двох ділянок в межах лісового фонду для розміщення там свердловин для приготування розсолів.

Підприємство матиме чітку структуру: будуть окремі цехи очистки, випарювання, складські будівлі, сепаратори, склади для зберігання та інше. Заїзд на підприємство передбачається з вулиці, котра примикає до вул. Модрицької.

Суть процесу виготовлення кухонної солі такий: технічна вода подається в свердловини, розмиває соляні пласти, розсіл викачується, сепарується, відстоюється та подається на головні виробничі споруди, а в кінцевому результаті продукується кухонна сіль.Негативного впливу на життя та здоров`я людей виробничий процес не має. В існуючій ситуації дефіциту солі підприємство буде стратегічним, забезпечить роботою наших мешканців, прогнозовано покращить економічну ситуацію в регіоні, каже представник проєктанта.

Громадські слухання – прописана чинним законодавством України процедура. Наступний крок – проєкт буде винесено на розгляд сесії Трускавецької міської ради. Як зазначив заступник міського голови Олексій Балицький, детальний план вже проходив громадські слухання та був затверджений сесією Модрицької сільської ради декілька років тому.«Найважливіше – це якомога швидше втілити цей проєкт в життя», – каже заступник міського голови, староста с. Модричі Мирон Флюнт.

З додатковими матеріалами проєкту підприємства з виробництва харчової солі «Екстра» ТОВ «Укрінвестсистем» в с. Модричі можна ознайомитися за посиланням https://tmr.gov.ua/…/%d0%be%d0%b3%d0%be%d0%bb%d0%be%d1…/

Інформація Трускавецької міської ради, фото ілюстративне

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *