МОЗ опустив прохідний поріг для абітурієнтів медичних вишів до 100 балів

Міністерство охорони здоров’я відмінило підвищені вимоги до мінімального значення кількості балів для зарахування до медичних навчальних закладів. Тепер  “поріг”, який необхідно подолати, щоби вступити до медичного вишу становить всього 100 балів із 200 можливих. Тобто це рівень «трієчника», який засвоїв лише половину навчального матеріалу.

Раніше для спеціальностей “Медицина” та “Педіатрія” діяли підвищені вимоги до мінімального значення кількості балів за вступними випробуваннями – 150 балів, а для “Фармація, промислова фармація” — 130. У майбутній вступній кампанії цей поріг не обов’язковий.

Таке нововведення від МОЗу вже викликало хвилю обурень серед користувачів соцмереж, адже сумні наслідки у не такій вже віддаленій перспективі можуть торкнутися кожного громадянина – ніхто не захоче довіряти своє здоров’я  «трієчнику».

Варто зазначити, що все ж невеличка надія на те,  що рівень студентів-медиків не опуститься до цієї низької планки є, бо остаточно мінімальне значення прохідного балу для вступу у цьогорічних правилах прийому кожен університет визначатиме самостійно. МОЗ встановив нижню межу у 100 балів, але керівництво медичного вишу може встановити прохідний бал вищим.

До сфери управління МОЗ належать 15 університетів та 2 академії. Ознайомитись з детальною інформацією можна на офіційних ресурсах цих закладів освіти у рубриці «Вступна кампанія 2022». Список закладів за посиланням:

https://moz.gov.ua/uploads/7/37360-perelik_zvo.doc

Фото ілюстративне

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *