Поліція затримала шахрая, який спустошував банківські картки трускавчан

Нещодавно ми повідомляли про випадки шахрайства у Трускавці з банківськими рахунками за допомогою скімінгу. Шахраї полювали на ПІН-коди та спустошили банківські рахунки чималій кількості українців – лише у Трускавці в поліцію звернулося 11 осіб.
Як повідомив на сьогоднішній щотижневій апаратній нараді (6 червня) представник Трускавецького відділення поліції Андрій Пахович, поліція спрацювала оперативно, і зловмисника-скімера викрито та впіймано.
37-річний зловмисник зчитував інформацію з банківських карток громадян за допомогою спеціального обладнання. Фігурант у картридери банкоматів області встановлював спеціальні скімінгові пристрої для зчитування даних банківських карток громадян. Також зловмисник встановлював приховані відеокамери, що фіксували введення PIN-кодів. Зібрану інформацію чоловік зберігав на власному комп’ютері. Такі відомості використовуються для виготовлення дублікатів карток і подальшого зняття з них готівки. За попередніми даними, правопорушнику вдалося зчитати інформацію з 57 банківських карт громадян. За скоєне йому може загрожувати до 15 років ув’язнення.
Протиправні дії зловмисника-скімера викрили працівники управління протидії кіберзлочинам у Львівській області спільно з оперативниками кримінальної поліції, кримінального аналізу та слідчими поліції Львівщини.
Кіберполіція нагадує громадянам про необхідність уважно оглядати банкомат перед використанням. Якщо ви помітили невідповідність елементів за кольором або підозрілі деталі, то краще не використовувати такий банкомат. Під час введення PIN-коду слід прикривати клавіатуру рукою, це допоможе запобігти крадіжці карткових даних за допомогою прихованих відеокамер. Також нагадуємо, що не варто повідомляти нікому (навіть працівникам банків) дані банківської карти, особливо CVV та PIN-код.
Фото Національної поліції України.

Інформація та фото Трускавецької міської ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *