Шахраї спустошили банківські картки 11 трусквачан

За минулий тиждень до Трускавецького відділення поліції надійшло 11 скарг від мешканців Трускавецької громади, щодо шахрайства з банківськими рахунками. У людей масово почали зникати гроші з карток. Кому пощастило більше, банком було замінено ПІН-коди автоматично, відтак виплати залишились у безпеці. Про це, в ході апаратної наради в міській раді Трускавця розповів Андрій Пахович, інспектор патрульної поліції Трускавецького відділення поліції, інформує пресслужба Трускавецької міської ради.

Цей вид шахрайства має назву скімінг. А випадки злочинного спустошення зарплатних, кредитних, пенсійних карток українців непоодинокі й фіксуються на всій території нашої країни. За словами представника Трускавецького відділення поліції, розслідування показало, що угрупування працює з однієї з країн Європейського союзу, а не на території України. Правоохоронці працюють над встановленням інших деталей злочинів та можливістю повернення вкрадених коштів власникам.

Скімінг передбачає установку спеціального устаткування на банкомат. Будь-який скімер складається з двох основних частин – накладної клавіатури, яка потрібна для визначення ПІН-коду і магнітної головки, яка буде зчитувати інформацію з банківської карти. Тому, скімери, як правило, встановлюють на банкомати, які знаходяться в нелюдних місцях, коли в темний час доби біля банкомата точно не буде людей. Коли клієнт встановлює карту в картоприймач банкомату, на який встановлений скімер, під час захоплення карти відбувається зчитування коду з магнітної смуги карти. Зчитування ПІН-коду відбувається в момент, коли клієнт набирає ПІН-код на накладній клавіатурі. Дані можуть передаватися віддалено, за допомогою радіозв’язку.

Тож правоохоронці закликають громадян бути пильними при користуванні банкоматами. У разі виявлення підозрілих приладів, наполегливо просять звертатись у поліцію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *