Звіт Гуманітарного Координаційного Центру Дрогобича

У перші дні повномасштабного вторгнення росії на українські землі у Дрогобичі було створено Гуманітарний Координаційний Центр, який об’єднав роботу за такими напрямками: прийом та поселення  внутрішньо-переміщених осіб(ВПО), облік ВПО у органах соцзахисту та видача їм допомоги;  підтримка воїнів  Збройних Сил України та територіальної оборони; міжнародна співпраця задля залучення всіх видів гуманітарної допомоги з-за кордону; інформаційна підтримка, створення кол-центру.

Сьогодні у світлиці ратуші відбувся проміжний звіт Гуманітарного Координаційного Центру під головуванням керівника Центру, заступника міського голови Андрія Ковча, який охарактеризував основні напрямки роботи за весь час. Він зокрема розповів про географію та масштаби допомоги із-за кордону, про допомогу, яка була організована та відправлена Координаційним центром в гарячі точки країни. Також йшлося про основні моменти роботи із переселенцями та підтримку ЗСУ.  

Першим завдання Центру було поселити людей та налагодити їх побут. У Дрогобичі для переселенців організували безкоштовне 3-разове  харчування для 1800 осіб. Це люди, які в основному проживають в приміщеннях комунальних закладів. Для решти переселенців було організовано допомогу вигляді пакунків, куди входили продуктові набори та засоби гігієни, також всі бажаючі могли брати собі одяг.

 Всього за весь час через управління соціального захисту в Дрогобичі станом на сьогодні офіційно пройшло 12500 внутрішньо-переміщених осіб, 800 осіб офіційно вибули.

Зараз в Дрогобичі розгорнуто 40 локацій поселення різної спроможності для ВПО, всього тут проживає 10200 осіб, проживають вони як в приватних оселях, так і в комунальних закладах. В більшості – це матері і діти, чоловіків скеровували на реєстрацію в військкомат, всього на облік з числа ВПО стали 300 чоловіків. Дітей влаштовано в дитячі садочки та на навчання у школи. Для переселенців було організовано медичні пункти в місцях масового поселення.

Для дітей організовувалось цікаве дозвілля (Управління культури), освітні тренінги,  проводилися різноманітні екскурсії, майстер-класи, мистецькі заходи, під час яких маленьких гостей зі сходу знайомили із нашими звичаями та традиціями, розповідали про історію та культуру.

Також під опікою Гуманітарного центру перебуває Нагуєвицька спецшкола, яка  прийняла 35 дітей із спецшколи інтернату з Харкова. Це діти позбавлені батьківського піклування, вони потребують особливої уваги.

Однак психологічної допомоги потребують не тільки діти, а й дорослі, яким довелося пережити жахіття війни. Координаційний центр організував групу психологів для надання психологічної підтримки постраждалим. Фахівці провели понад 70 тренінгів та майстер-класів, також налагоджена і працює лінія психологічної допомоги – було надано понад 800 осіб індивідуальних консультацій.

Під час звіту говорилося і про повернення дрогобицьких школярів на навчання із 1 вересня, адже в багатьох школах живуть люди, а часу залишилося не так і багато.

«Ми йдемо до того, щоб 1 вересня у школі  стартував повноцінний навчальний процес, – запевнив Андрій Ковч і додав, що робиться все можливе задля вирішення питання постійного житла для переселенців. Тому гуртожиток на Грушевського, а це понад 600 місць, та будівництво постійного житла повинні забрати людей зі шкіл.

До слова, згідно даних опитування 32 % переселенців, які зараз проживають у нашому місті і які втратили свої домівки внаслідок бойових дій, готові залишитися тут на постійне проживання.  

Про допомогу військовим. За період з 28 лютого 2022 року по 11 травня 2022 року допомогою складу (каб. 105 Дрогобицької міської ради) скористалося 243 фізичні особи, які відправлялися на місця проходження служби. Мешканці громади захищають Україну в складі 15 військових підрозділів, тож централізовано допомога надавалася саме в ці військові формування ЗСУ, а тепер додалася ще наша Дрогобицька тероборона.

Зокрема, централізовано видано допомогу військовим підрозділам: в/ч А1108; в/ч А3002; в/ч А1546; Трускавець військовий санаторій–шпиталь; Яворівський полігон; 223 батальон м.Стрий; Перша лікарня м.Дрогобич; Яворівський полігон м.Львів лікарня № 8; 503 бригада м.Маріуполь;  Нацгвардія; 24 МБ Реа ДН; Старичі А4150; Лікарня м.Червоноград; в/ч 1815; ДСНС Дрогобич; 125 батальон; 14-бригада Волинь; в/ч 503; Дрогобицько-Бориславський об’єднаний районний військовий комісаріат; в/ч 7147 -48 бригада; в/ч 1547.

До збору допомоги, приготування їжі, випічки хліба та Великодніх пасок долучались волонтери, місцевий бізнес, небайдужі мешканці громади та переміщені особи, які проживають зараз в нашій громаді.

З початку повномасштабної війни росії проти України було організовано виїзд більше 40 машин з гуманітарною допомогою на передову та до міст, які найбільше постраждали від ворожих обстрілів та опинились на межі гуманітарної катастрофи (ліки, продукти харчування, засоби особистої гігієни, речі першої необхідності тощо).

Окрім цього ведеться підтримка місцевих мешканців – багатодітних сімей та потребуючих сімей. Станом на 11.05.2022 року звернулося 167 осіб, які отримали дитяче харчування і одяг для немовлят та дітей, віком до 1 року, окрім цього 141 багатодітній сім’ї видано сік – це сім’ї з Дрогобицької міської територіальної громади.

Єдиний інформаційний центр, створений на базі ТІЦ надав послуги близько 2 000 особам.

З середини березня працює call-центр – Єдина лінія допомоги.

Станом на сьогодні прийнято та опрацьовано понад 1200 дзвінків.

Контакти відповідальних осіб Гуманітарного Координаційного Центру Дрогобича:

Керівник Центру – заступник міського голови Андрій Ковч.

Поселення переселенців: 096 21 99 848, 098 67 97 022,

Облік тимчасово переміщених осіб, видача гуманітарної допомоги, прийом заяв на отримання державної допомоги – управління соціального захисту населення:

м. Дрогобич, пл. Ринок, 1. 068 059 93 13, 03244 22 3 84,

м. Стебник, вул. Симоненка, 24. 095 046 14 80, 03244 41 0 09,

Збір коштів та допомоги для військових – пл. Ринок, 1, каб. 105-А (відділ сім’ї та молоді): 067 76 28 657,

Дозвілля для дітей ВПО: 096 91 73 720, 097 84 08 753,

Інформаційно-комунікаційна підтримка: 096 25 40 933,

На базі Дрогобицького ТІЦу, за адресою пл. Ринок,1, діє Єдиний інформаційний центр, де консультують, як переселенців так і місцевих мешканців.

Єдина лінія допомоги: 098 688 33 60

Для тих, хто потребує психологічної підтримки, – цілодобова Гаряча лінія психологічної допомоги: 098 67 970 22.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *