У Бориславі віднайдену 117-літню ємність для нафти перетворюють в туристичний об’єкт

Навесні цього року у Бориславському парку культури й відпочинку неподалік від аптеки-музею Йогана Зега у землі виявили цінну історичну знахідку — більш, ніж сторічну дерев’яну ємність для нафти. В часи становлення нафтовидобувної промисловості в таких ємностях зберігали нафту після видобутку (нафтопроводів ще не було) перед тим, як забрати її для перероблення. Діаметр – близько 4 м, глибина – приблизно 170 см.

Тепер над експонатом вже облаштовують дерев’яну основу для огородження та накриття. Готова споруда виглядатиме так, як колись, в епоху активного нафтового промислу. Про це повідомили в прес-службі Бориславської міської ради.

Над дослідженням знахідки працював директор Центру екології, туризму та сталого розвитку Мирон Цайтлер. Йому вдалося дізнатися точний рік місткості – 1904 та навіть її назву – “Одра-2”. Директор Бориславського парку Ігор Саган каже, що для того, аби споруда виглядала, як в давнину, її накриють спеціальним матеріалом – гонтою.

Дирекція парку звертається з проханням до мешканців: якщо хтось має таке накриття, зателефонувати за номером телефону: 0935775635.

Позитивним є те, що локація знаходиться одразу біля аптеки-музею Йогана Зега. Це дасть можливість поєднати 2 туристичні об’єкти в один маршрут.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *