«Мою Надійку вбили, і я цього ніколи не пробачу»,- мати загиблої в ДТП дівчини чекає на правосуддя

«Вашу Надійку забрав до себе Господь», «час лікує  навіть найглибші рани», «винного наздожене кара небесна»… – третій місяць поспіль чує ці поради Ольга Довжинська, яка втратила 15-літню дочку в ДТП, що сталося 24 серпня в селі Попелі Бориславської громади.  Але жодні слова не здатні  зарадити її горю. Ніщо не замінить пані Ользі її дитину, а час, здається, лише додає усвідомлення  незворотності втрати та  масштабу її горя –  «Наді  більше немає, «Наді більше немає»- ці слова, навіть на хвилину не покидають думок згорьованої матері, що б вона не робила, де б вона не була.

«Якби Надю хотів забрати Господь, вона б відійшла уві сні, чи від хвороби, а мою Надійку вбили», – не стримує сліз пані Ольга. Жінка похоронила вже другу дитину – ворогу такого не побажаєш. Син був хворий і прожив лише 11 років, цю втрату родина пережила і змирилася, але тепер, після смерті Наді, сім’ї Довжинських, у яких залишилася 11-річна дочка, стало  дуже страшно. Страшно за майбутнє, страшно жити дальше, не знаючи якого ще удару завдасть невблаганна доля.

Та чи доля, а чи все-таки людська безвідповідальність?

Тоді трагічний день, що поділив життя кількох сімей  на «До» і «Після», ще зранку для родини Довжинських не віщував жодної біди. Напередодні був День Прапора – Надя  у вишиванці із хоругвою в церковній процесії святкувала його у рідному селі Ясениця Сільна. А на свято Незалежності попросила в батьків, щоб відпустили із друзями у Борислав на концерт. До цього часу її не пускали на такі святкування, але ж дівчина вже не мала, та й до того ж навчалася  в Бориславській гімназії – від 5 класу самостійно їздила до  міста. Тож Надю в компанії двоюрідної сестри Христини та ще трьох хлопців батьки Наді відвезли на авто у  Борислав святкувати День незалежності.

Останні відеокадри  із поїздки компанії залишилися в телефоні, пані Ольга показує відео з концерту, а потім як діти зупиняють таксі. Одне авто не зупиняється, а друге підібрало компанію  і везе… Надя продовжує знімати і  в таксі –  не підозрюючи, що десь назустріч уже на шаленій швидкості мчить  19-літній водій, який ніколи не отримував посвідчення на право керування транспортним засобом…

Трагедія сталася всього за якихось 4 км від Надійчиного дому. Троє загиблих, семеро травмованих – через місяць правоохоронці візьмуть під варту 19-річного водія,  а прес-служба Поліції Львівської області підтвердить, що на момент зіткнення він перебував у стані алкогольного сп’яніння…

«…під’їхали ближче – а там моя дитина лежить…»

«… Близько 23.00 год. Мені зателефонувала моя сестра, її дочка Христина була разом із Надею. Сестра повідомила, що  до неї хтось подзвонив і сказав: «Ваша дочка потрапила в ДТП, ми веземо її в лікарню». Ми з чоловіком одразу ж виїхали в напрямку Борислава, були ще дзвінки, ми не знали куди їхати, не могли отримати жодної інформації щодо нашої Надійки, а потім в слухавці пролунало «…ми точно не знаємо, але там є і трупи…».

Моє серце тоді обірвалося, передчуваючи найгірше. Наближаючись до місця трагедії я побачила, що там моя дитина лежить… Ця моторошна картина у яскравому світлі прожекторів пожежного авто кожного дня  постає перед моїми очима. Надя померла на руках у одного із хлопців, що випадково став свідком аварії.

Тепер я двічі на день їжджу на роботу дорогою смерті моєї дитини. А вони кажуть «він не був п’яний» – так говорить він і його мама… Пробачення не просили. Нещодавно через адвоката передавали, що хочуть зустрітися, та про що мені з ними говорити? Хіба вони можуть повернути мені мою дитину?

Хтось каже: «Та не переживай, твоя дитина в руках Божих». Але моя дитина не померла своєю смертю. Вона застрягла між двома світами – молодшій сестрі сниться що Надя заблукала у лісі. Після смерті Наді в її щоденниках ми прочитали безліч планів на найближчий час і на далеке майбутнє…   Вона була з тих людей, про яких кажуть, що вони усюди, вона немовби спішилася жити… Просила мене джинси, такі, що вище щиколотки, а я не купила, так тепер жалію…Фотографії, відео, спомини і могила на цвинтарі – все що в мене залишилося.

Надя сниться постійно своїй молодшій сестрі. Якось снилося, що  сиділа на ліжку в тапочках, які ми поклали в труну. У дитини постійний страх… Мені приснилася лише раз – просила вишиванку… Невдовзі після цього помер свекор, якого дуже підкосило це горе, тож ми поставили вишиванку йому в труну. У нас в родині смерть за смертю, але коли помирали старші родичі, то ми сприймали це як неминучість. Але коли мою дитина загинула такою смертю – з цим я не можу змиритися, не можу зрозуміти, не зможу ніколи пробачити»..

«…я лише хочу, щоб той, хто вбив наших дітей, більше не робив цього у майбутньому…»

Пані Ольга каже, що дуже надіється на  справедливе правосуддя. Вона вважає, що степінь відповідальності підозрюваного має визначити суд, без права подальшої амністії. «Ми живемо у демократичній країні, де задекларовано верховенство права, і за вчинені правопорушення кожен має нести відповідальність. Я не хочу надіятися на суд Божий, мені не потрібно відкупне, я лише хочу, щоб той, хто вбив наших дітей, більше не робив цього у майбутньому».

Але жінку тривожить, чому справа так затягується. Спершу підозрюваний пролежав цілий місяць в лікарні.  «І це лише з переломом!» – каже пані Ольга, –  Хлопець, що потерпів у  цій ДТП – йому кишківник зашивали, у нього легені пробиті були, і він швидше виписався, аніж цей з переломом. Насторожують мені ті слухи, які ходять довкола. Пішов уже третій місяць, справа чомусь дальше не рухається, ця тишина дуже тривожить».

Жінка  наводить у приклад резонансні ДТП у великих містах, коли вже за два тижні оприлюднюють результати експертизи, а в  ситуації ДТП з її дочкою за стільки часу ще навіть немає результатів експертизи колеса. Давали адвокати потерпілих і заяву про допит лікарів, що проводили збір аналізів у підозрюваного. Та поки результатів немає.

Але сім’я Довжинських не має наміру відступати, батьки Наді рішуче налаштовані добитися в суді, щоб той, чиї дії привели до трагедії ціною у три життя, був покараний.

Автор Віра ЧОПИК

Фото надане Надією Довжинською, з місця аварії – Поліції Львівської області

 

При передруці статті гіперпосилання та прізвище автора – обов’язкове!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *