У Бориславі обговорили можливість створення індустріального парку

  •  
  •  
  •  
  •  

Сьогодні в Бориславі  відбулася робоча нарада за участі представників обласної та міської влади, під час якої обговорили можливість створення у місті індустріального парку. Зокрема участь в обговоренні взяли депутат Львівської обласної ради від ВО «Батьківщина» Андрій Дуліб’яник, керівник відділу залучення інвестицій Львівської ОДА Орест Фільц, міський голова Борислава Ігор Яворський, керівник Асоціації «Кластер біоекономіки» Андрій Вовк, а також його профільні заступники міського голови та керівники управлінь міської ради. Ініціатором цієї зустрічі виступив Андрій Дуліб’яник, який озвучив у ході обговорення ряд ідей щодо можливих інвестиційних проектів у місті нафтовиків. Депутат зазначив, що індустріальний парк має перспективи у Бориславі, адже місто, де раніше працювало понад двадцять промислових підприємств, й досі має невикористаний потенціал, який потрібно розвивати та залучати сюди інвесторів».

Ігор Яворський  запропонував на розгляд присутніх свої пропозиції, а також зазначив, що в місті є ряд майданчиків придатних для різного роду підприємництва- як для розміщення виробничих потужностей, так і для атракційних парків та рекреаційних зон. Серед найбільш привабливих – ділянка площею 20 га із всіма комунікаціями та колією неподалік. Є й інші ділянки та промислові зони, де можна налагоджувати підприємництво. Міський голова озвучив умови, на яких  хотів би  бачити співпрацю з майбутнім інвестором – це передусім створення нових робочих місць та створення продукції із доданою вартістю.

У свою чергу Орест Фільц ознайомив учасників наради  із основними етапами процедури створення індустріальних парків та пообіцяв підтримку на рівні ЛОДА в сфері оформлення документації та інформаційного і комунікаційного забезпечення. Також посадовець озвучив основні вимоги до ділянок під парк, щоб інвестор, зайшовши туди, міг ефективно працювати. Орест Фільц  зазначив, що у 2022 р. в державний бюджет вперше  закладено кошти на розвиток інфраструктури індустріальних парків, тож  Бориславу варто поспішити із своєю заявкою на участь. Також важливо, що індустріальні парки мають ряд пільг і преференцій  для ведення підприємництва і можуть брати участь у конкурсах на фінансування із Державного Фонду Регіонального Розвитку (ДФРР).

Підсумком зустрічі стала домовленість про налагодження співпраці між Відділом залучення інвестицій ЛОДА та міською владою Борислава з метою подальшої реалізації проекту на території міста.  Відразу ж після зустрічі Орест Фільц відправився оглянути запропоновані Ігорем Яворським майданчики з метою відзняти їх за допомогою квадрокоптера та подальшого оцифрування місцевості.

Основним завданням  для влади Борислава тепер є напрацювання концепції  та формування пропозиції, щоб в майбутньому залучати сюди як державні кошти, так і кошти приватного бізнесу.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *