Оксана ЛИНІВ- перша  жінка на посаді музичної директорки Болонського міського театру

Про це  всесвітньовідома диригентка повідомила на своїй сторінці у фейсбук: «Мені випала честь і відповідальність стати першою жінкою в Італії, яка є запрошеною на посаду музичного директора одного з важливих державних театрів.

Це країна, де класична музика має надзвичайну історію, що відчувається в кожному куточку та є невід‘ємною частиною національної культури…

Тільки в одній Болоньї знаходиться більше 50 вулиць, названих в честь класичних композиторів. І це не випадково, адже свого часу тут знаходилася найвідоміший університет світу, а на заняття до професора музики Падре Мартіні намагалися попасти численні музиканти, серед яких і молодий Моцарт і українець Максим Березовський.

Муніципальний театр Болоньї свого часу відкривався в 1763 прем‘єрою опери Віллібальда Глюка в присутності композитора. В різні століття тут поставили світові прем‘єри своїх творів Россіні, Белліні, Доніцетті, Верді, а Вагнер не тільки справив фурор італійськими першовиконаннями своїх творів, а ще при житті став почесним громадянином міста.

На сцені цього театру в 1901 році дебютував Енріко Карузо, а одним з відомих диригентів був легендарний Артуро Тосканіні.

За останніх 50 років в списку музичних керівників театру значаться такі всесвітньо відомі імена, як Серджіо Челібідаке, Рікардо Шайї, Даніель Ґатті.

Дякую оркестру та керівництву Teatro Comunale Bologna за довіру і з нетерпінням чекаю нашої співпраці!»

Від себе нагадаємо, що рід Оксани Линів по батьковій лінії бере свій початок із села Опака, що на Дрогобиччині. Інтерв’ю для нашого видання  із зіркою світової сцени про  її духовний звз‘яок із рідним селом  можна почитати на нашому сайті:  Оксана Линів: «Село Опака – для мене особливе місце сили, тут я відчуваю духовний зв’язок із своїм корінням»

 

Також варто згадати, що свого часу у Болоньї був ректором університету, про який Оксана згадує у дописі, наш земляк із Дрогобича – Юрій Дрогобич-Котермак.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *