100 корів у Лішні та  170 га землі – як працюватиме новостворене фермерське господарство “Тарком”

Сесія Дрогобицької міської ради підтримала створення комунального підприємства «Фермерське господарство «Тарком», яке займатиметься молочним виробництвом та вирощуванням сільськогосподарської продукції. Про це повідомив прес-центр Дрогобицької міської ради.

Напрацювання бізнес-плану майбутнього підприємства та вивчення досвіду схожих структур велася в ратуші вже тривалий час, зокрема вивчався досвід діючої ферми, що працює в с. Бугаївка, Ізюмського району Харківської області.

Розробкою бізнес-плану підприємства займався депутат міської ради Микола Рупняк, який презентував його на сесії.  «Ми прописали прогнозовану структуру землекористування та норми, необхідні для утримання 100 дійних корів, з яких планує починати свою діяльність КП. В подальшому підприємство може розширювати діяльність. Але головна мета – створити цикл власного економного, безвідходного та якісного виробництва» – розповів депутат.

Ще один депутат Дрогобицької міської ради Юрій Кушлик наголосив, що головне завдання створення такого підприємства  – акумулювати земельні ресурси та зберегти їх у власності громади. «Так, успішність і прибутковість комунального господарства може бути під питанням. Але, в будь-якому випадку, якщо за кілька років буде шанс реалізації нової програми розвитку сільського господарства, наша громада вже матиме для цього підготовлену базу та збережену землю» – каже депутат.

Статут КП “Фермерське господарство «Тарком»” передбачає такі види діяльності, як товарне сільськогосподарське виробництво, в тому числі вирощування зернових культур, овочів та фруктів; тваринництво та птахівництвом; розведення великої рогатої худоби молочних порід; розведенням іншої великої рогатої худоби та буйволів; гуртова торгівля фруктами й овочами, м’ясом і м’ясними продуктами та молочними продуктами

Розташування підприємства «Тарком» планується у селі Лішні Дрогобицької громади, на базі орендованих приміщень виробничого комплексу КСП «Лішнянське», де вже є корівники.

Для здійснення діяльності підприємству виділять в користування 50 гектарів земель в Лішні. На них буде облаштовано культурні пасовища, де корів випасатимуть методом порційного випасання.

Ще 120 гектарів земель буде передано в користування підприємству під вирощування кормових культур: 40 гектарів – під багаторічні трави (заготівлю сіна та сінажу), 20 га – під кукурудзу на силос, 20 га – під зернобобові (соя, боби), 40 га – під зернові культури (на комбікорми).

Така структура посівних площ кормових культур при правильному агрономічному управлінні та запланованій урожайності здатна забезпечити потребу сотні молочних корів на зимово-стійловий період року (200 днів) майже на 100%, потрібно буде докупляти лише пивну дробину.

Поки що підприємство створене лише на папері. В подальшому стоїть питання про призначення директора та ряду спеціалістів, які необхідні для здійснення статутної діяльності. Це – агроном, ветлікар (зоотехнік), доярки, механізатор.

У міській раді сподіваються, що створення комунального фермерського господарства дасть можливість отримувати якісну молочну продукцію власного виробництва, якою можна буде забезпечувати садочки та школи громади, чи збувати в спеціалізованих магазинах роздрібної торгівлі. Також таке підприємство забезпечить нові робочі місця для мешканців громади.

 

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *