До Франка на ювілей!

  •  
  •  
  •  
  •  

Сьогодні в Нагуєвичах Молебнем та урочистим покладанням квітів до пам’ятника Іванові Франку розпочалися заходи із святкування 165-ліття від Дня народження нашого видатного земляка. Участь в заходах взяли духовенство, представники влади, громадськості  та науковці.

Молебень відправили парохи давніх церков Нагуєвич о. Андрія Безушка та о. Івана Ковби біля хреста до скасування кріпацтва 1848 р. авторства Якова Франка на території Літературно-меморіального музею.

Пізніше хранителі музею провели екскурсію родинною садибою Франків. У ролі  батька  Івана Франка,  Якова –  директор ДІКЗ «Нагуєвичі» Богдан Лазорак, а в ролі матері Івана –  Марії Кульчицької – заступниця  директора з наукової роботи  Лілія Хміль. Вони розповіли про побут та умови проживання часів малого Івана, ознайомили з інвентарем та родом занять селян-сучасників Франка.

В рамках святкування Франкового ювілею,  в Дрогобичі сьогодні о 15.00 год. відбудеться  екскурсія «Дрогобич Франковий» від Туристично-інформаційного центру міста Дрогобича, а вже о 18.00 – найбільш очікувана подія – VI урочиста церемонія нагородження лауреата Міжнародної премії імені Івана Франка (м. Дрогобич, на території і в приміщеннях культурно-мистецького простору Народного дому Івана Франка в Дрогобичі, вул. Івана Франка, 20).

Репортаж Віри ЧОПИК

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *