Долю «Вічного вогню» в Дрогобичі мають вирішити громадські обговорення

Дрогобицька територіальна громада розпочала публічні громадські обговорення щодо демонтажу «Вічного вогню» та подальшого благоустрою даної території. Про це сьогодні повідомила прес-служба Дрогобицької міської ради.

У Дрогобичі на перехресті вулиць Самбірська, Івана Франка, Лесі Українки, Січових Стрільців ще за часів радянської влади було встановлено меморіал слави «Кладовище радянських воїнів», більш відоме в місті під назвою «Вічний вогонь».

Меморіал пам’яті жертв німецько-радянської війни був побудований у 1974 році. За свідченнями дрогобичан старшого покоління, в цьому місці ховали співробітників підрозділів НКВС-МВС та НКДБ-МДБ-КДБ, які загинули в післявоєнний період в боях з борцями за незалежну Україну.

Представники громадських об’єднань міста неодноразово порушували питання про необхідність демонтажу «Вічного вогню» у Дрогобичі – як елементу тоталітарного комуністичного режиму.

Демонтаж радянських пам’ятників на території України є одним з ключових аспектів декомунізації, і після подій з демонтажем монументу слави у Львові, це питання набуло ще більшої актуальності в Дрогобичі.

Окрім перенесення останків захоронених радянських солдатів, необхідно вирішити питання щодо подальшого облаштування цієї території. І з цього приводу – що має бути на місці вічного вогню – останніми днями точаться гострі дискусії в місцевих соцмережах.  Серед пропозицій – сквер пам’яті українців полеглих у Другій світовій війні, громадський простір, транспортна розв’язка…

Щоб прийняти виважене рішення, міською радою оголошено публічні громадські консультації. Відповідне доручення підписав 29 липня заступник міського голови Дрогобицької ТГ Андрій Ковч.

«Ми твердо переконані, що радянським пам’ятникам не місце в Дрогобичі. Але все потрібно робити виважено. Основною метою проведення публічних громадських обговорень є збір ідей від усіх небайдужих мешканців, їх обговорення та подальше розроблення технічних завдань щодо упорядкування території, де сьогодні розташований меморіал слави «Кладовище радянських воїнів». Прийом ідей, пропозицій та зауважень триватиме до кінця серпня. Нам важливо почути якомога більшу кількість громадського активу та спільно прийняти правильне рішення», – зазначає Андрій Ковч.

 

Відповідальний структурний підрозділ – Управління цифровізації, інформаційної політики та комунікацій.

Строки збору електронних та письмових пропозицій: 02.08.2021 – 31.08.2021.

Для участі в публічних консультаціях Ви можете:

– Залишити коментар на сервісі електронних консультацій;

– Написати електронного листа з поміткою «Вічний вогонь. Пропозиції» на електронну пошту: press_drog_rada@ukr.net

– Написати листа на Дрогобицьку міську раду за адресою: 82100, пл. Ринок, 1, м. Дрогобич, Львівська обл. З поміткою «Вічний вогонь. Пропозиції».

Термін і спосіб оприлюднення результатів публічних консультацій: до 06.09.2020 на офіційному сайті Дрогобицької міської ради.

До слова, гості міста не висловлюють захвату від вигляду меморіалу, і в багатьох перехожих бетонний монстр асоціюється із гігантським павуком. «Ну тут відразу зрозуміло, якому періоду історії міста належить цей ” геніальний меморіал”  “Вічний вогонь”. Вогонь не горить вже давно, а “оце” мені чомусь нагадує павуків з ком’ютероної гри» – поділився враженнями у  Живому журналі один з мандрівників під ніком falkoner, навівши фото для ілюстрації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *