Єдине пасовище в с. Мокряни може стати приватною власністю

Проблему пасовища громада с. Мокряни озвучила 27 травня на засіданні 8 сесії Бориславської міської ради.

Офіційно у Мокрянах пасовища – немає. У сусідніх селах – є, а у Мокрянах влада не подбала про офіційне оформлення документів на пасовище. З 2014 року триває процес передачі земель пасовища у власність воїнам АТО.

Зі слів мешканців, їх село налічує найбільшу кількість корів серед сусідніх сіл: 47. Інших джерел заробітку, окрім землеробства і скотарства, у селі – немає.

Пасовище – 20 га землі, яке є пасовищем тільки завдяки тому, що люди з року в рік вкладали у нього свою працю. “Є інші землі. І у нас, і в сусідніх селах. Але вони – не привабливі, зарослі чагарниками. Ми не проти того, щоб нашим захисникам дали землю. Але хай дають інші землі. Кілька гектарів – наших. Кілька – сусідніх. Крім того, у нас в селі також є чоловіки, що захищали нас від російської агресії на Сході України. Їм також здалось би землю. А тих воїнів, кому хочуть віддати наше пасовище, ми не знаємо”. Прізвищ воїнів мокряничани не пам’ятають. Кажуть, при зустрічі поводили себе “не надто дружелюбно”.

На сесію громада принесла проєкт положення про пасовища. Міський голова Ігор Яворський заявив, що положення вже розроблене і невдовзі з’явиться в проєктах рішень міської ради. Також пообіцяв у вівторок, 1 червня, 4-сторонню зустріч, наголосивши, що міська рада тут не при чім: “Землі пасовища знаходяться поза межами Бориславської ТГ . Звертайтесь в Головне управління Держгеокадастру у Львівській області”.

Ігор Шептицький, мешканець села Мокряни, показує нам документи, виймаючи їх один за одним із товстої папки, пояснюючи причину своїх переживань стосовно цієї справи. Насамперед, каже, перед включенням пасовища до Держгеокадастру, зборів села – не було. Спочатку в документах йшлось про 20 га для п’яти чоловік. Потім – про 10 га для 5 чоловік. Крайній варіант – 16 га на 8 чоловік.

“За 9 місяців наших періодичних візитів в Бориславську міську раду з проханням посприяти рішенню цієї ситуації на користь громади, участі Бориславської міської ради – не було” – каже п. Ігор.

 

Закон «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин», Верховна Рада ухвалила 28 квітня. Президент його підписав  24 травня. У повідомленні про це на сайті Офісу Президента йдеться: “Згідно з документом, землі державної власності за межами населених пунктів (крім земель, які потрібні державі для виконання її функцій) передаються в комунальну власність сільських, селищних, міських рад. Встановлено чіткий механізм фіксування у Державному земельному кадастрі меж громад, зокрема об’єднаних. Органи місцевого самоврядування отримують повноваження щодо зміни цільового призначення земельних ділянок приватної власності та затвердження детальних планів території за межами населених пунктів. Повноваження зі здійснення державного контролю за використанням та охороною земель надано обласним державним адміністраціям та виконавчим органам сільських, селищних, міських рад”.

 

 

Юлія Гасій

 

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *